AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen

+5
Unde®minE
meyday
Susano'o
zhenya
scoutcrawler
9 posters

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Empty Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 21 Haz. - 16:30

Arkadaşlar Gundam serilerine başlamak istiyorum ama animenin kronojolojisine göre hangi seri başta, hangisi sonda bilemiyorum...Bir Allah'ın kulu açıklarsa çok mutlu olurum...İlk hangisini izlemeli,hangi sırayla takip edilmeli... :*sh:Başım döndü tüm serileri görünce valla...
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1168
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Asik10

http://codegeassrpg.yetkinforum.com

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Empty Geri: Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen

Mesaj tarafından zhenya Paz 21 Haz. - 16:50

https://animemangantr.yetkin-forum.com/anime-tantmlar-ncelemeleri-f7/mobile-suit-zeta-gundam-t2958.htm burda ki sırayı takip et derim ..benim zamanındayapmış olduğum hatayı yapıp eskileri sonraya bırakma Smile...şu an çok pişmanım o ilk gundamları zamanında izlemediğime.
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Karisi10

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Empty Geri: Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen

Mesaj tarafından Susano'o Paz 21 Haz. - 17:23

bu başlığı gundamaster'a havale ediyorum Very Happy
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Relax10

Mesaj tarafından meyday Paz 21 Haz. - 17:40

"Gundam" için Akuma_Blade kadar emek vereni görmedim, bende izlemeye başlıycan bir ara
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Centil10

Mesaj tarafından Unde®minE Paz 21 Haz. - 17:46

mdd3000 demiş ki:bu başlığı gundamaster'a havale ediyorum Very Happy

Aynen ben de onun mesaj yazmasını gözlüyorum Very Happy
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1492
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Nerdey10

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 21 Haz. - 17:47

Ben de ikisini bakliyorum Very Happy
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Asik10

Mesaj tarafından gundamaster Paz 21 Haz. - 18:48

mdd3000 demiş ki:bu başlığı gundamaster'a havale ediyorum Very Happy
Eyvallah Mehmet. Ben de kendimi Gundama'a adamış animecilerden biriyim. Akuma_Blade Gundam konusunda benden daha bilgilidir. Onun engin bilgilerinden faydalanın derim Gundam konusunda.
Zhenya Gundam'a giriş konusunda Akuma_Blade'in yaptığı sıralamayı göstermiş. Scoutcrawler bu srıalamaya göre gidebilirsin. Fakat Gundam evrenlerden oluşur. Eğer bunlar çok eski yeni bir şey ile başlayayim diyor ve Gundam'a alıştıktan sonra bunları zaten izlerim dersen. Öncelikle Gundam 00 birinci ve ikinci sezonu izleyebilirsin. Akuma_Blade zaten 00 birinci sezonunu çevirmişti.
Daha sonra Cosmic Era evrenindeki Gundam Seed Ve Destiny'i izleyebilirsin ama önce bunları izleyip Gundam 0079'u izlediğinde göreceğin benzerliğe şaşırabilirsin çünkü Gundam Seed 0079'un remake'i gibidir. Aşırı benzerlikler var bence kötü birşey değil bu ama bilgin olsun diye söylüyorum peşin peşin Very Happy
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Olgun10

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 21 Haz. - 18:57

O zaman eskileri izliim önce(Eki diye hiçbir animeyi dışlamadıım Very Happy ) Sonra bu sırayı takip ederim teşekkürler
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından savage garden Paz 21 Haz. - 19:02

Akuma nerde takukete kusadai xD
savage garden
savage garden
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2315
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Karizm10

http://chocobomanga.blogspot.com/

Mesaj tarafından SheaN Salı 23 Haz. - 18:14

Hamit abi birçok kez söylemesine rağmen dinlenmemiş gibi...
Gundam 0079 Movie I-II
08th MS Team (12 bölüm)
Gundam 0079 Movie III
Gundam 0080 (6 bölüm)
Gundam 0083 (13 bölüm)
Zeta Gundam (50 bölüm)
ZZ Gundam (47 bölüm)
Gundam: Char's Counter Attack
Gundam F91
V Gundam (51 bölüm)

İyi seyirler dilerim..
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 888
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Tembel10

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 28 Haz. - 12:11

SheaN demiş ki: Hamit abi birçok kez söylemesine rağmen dinlenmemiş gibi...
Gundam 0079 Movie I-II
08th MS Team (12 bölüm)
Gundam 0079 Movie III
Gundam 0080 (6 bölüm)
Gundam 0083 (13 bölüm)
Zeta Gundam (50 bölüm)
ZZ Gundam (47 bölüm)
Gundam: Char's Counter Attack
Gundam F91
V Gundam (51 bölüm)

İyi seyirler dilerim..

Öncelikle teşekkürler ve de o listeyi tabii ki gördüm ama benim sorduklarım UC dışındakiler de dahildi...Akuma_Blade'in yazdıklarını da okudum sen de onun başındaki UC ler için izlenme sırasu ibaresi okumanı öneririm...

İyi okumalar...
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Akuma_Blade Paz 28 Haz. - 16:20

Abi PM atmamışsınız, insan bir haber verir. Very Happy Gundam 00 2. sezon çeviriyordum :p

Gundam izlememiş, ama Gundam alemlerine girmek isteyen bir kişi için Gundam 00 (ve sonra 2. sezonu) oluşan A.D. evreni ideal bir seçimdir, sonrasında neyi izleyeceğiniz ise Mecha türüne duyduğunuz sevgi ile alakalı.

Gundam 00 sonrası Gundam deneyimi için benim kişisel önerim, "çok fazla seri olsun, hem zamanım bol, arada eski seri izlemek beni bozmaz" diyen birisinin U.C. evrenini izlemesi, "eski seri izlemeye gelemem, shounen izlerim, çok kafa yormam"
diyen birisinin ise Gundam SEED - Gundam SEED DESTINY ve STARGAZER'den oluşan C.E. evrenini izlemesi daha hoş olacaktır. (not: Gundam SEEDde ve özellikle Gundam SEED DESTINY'de akıl almaz fiilerlarla bölüm uzatma yoluna gidilmesinden dolayı eğer ki merak eden arkadaşlara 3 ve 4 bölümlük paketlerden oluşan Special Edition paketlerini izlemelerini öneririm, TV serisine göre recap kaldığı düşünülmesin, ilaç gibi kalıyor TV serisine göre)

Gundam Wing ve Gundam X'i U.C.leri bitirdikten sonra bonus materyal olarak izleyebileceğiniz seyirlik Gundam serileri. Turn A Gundam ve G Gundam'ı ise izleyecek birşey bırakmayanlar dışında kimseye önermiyorum ki şu ana kadar saydıklarım neredeyse otomatiğe bağlamış şekilde Gundam izleyen bir kişiyi rahatlıkla 1 yıl idare edecektir.

-----------------------

Tarafımdan hazırlanan Gundam evren listesi aşağıda verilmiştir. Yeni sahne içermeyen bu yüzden izlenmesine gerek olmayan recap'ları yazmadım. U.C. ile ilgili yazacağım kısımlar matematik dersi gibi gelebilir. Dümdüz sırayla şunu şunu izle yeter demektense hardcore izleme sırası vermeyi yeğledim. Kendinizi tam atmosfere vererek izlerseniz bu izleme sırası normalde
farketmediğiniz bazı göndermeler görmenizi sağlayacak. ( Mesela Gundam 0083'ün "Attack and Retreat on Burning Sands" bölümünde gördüğümüz Neuen Bitter karakteri, 3 yıl öncesini anlatan Ms Igloo 2'in 2. bölümünde Zeon'ların Avrupa üzerinde ilerleyişlerinden bahseden bir diyalogda ismen geçer. )

Evrenleri yukarıdan aşağıya sıralanışı, evrenlerin bir sırayla birbirlerini izlediğini göstermiyor. Sadece evrenleri ilk serilerinin başlangıç tarihine göre sıraladım ve her evreni yukarıdan aşağıya izlenme sırasına sahip bir hiyearşi ile o evrene başlı serileri yazdım.

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen E46888a467dda8e7724bbf0a3f9023e41244390563_full

UNIVERSAL CENTURY ( U.C. ) EVRENİ

ONE YEAR WAR ARC:

Spoiler:

DELAZ FLEET ARC

Spoiler:

GRYPSS WARS & FIRST NEO ZEON ARC

Spoiler:

SECOND NEO ZEON ARC

Spoiler:

COSMO BABYLONIA & ANGEL HALO ARC
Spoiler:

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Gg11

FUTURE CENTURY ( F.C. ) EVRENİ :

-Mobile Fighter G Gundam (49 bölüm)

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Gwb_10

AFTER COLONY ( A.C. ) EVRENİ :

-Gundam Wing (49 bölüm)
-Gundam Wing : Endless Waltz (Gundam Wing'in finali oluyor. 3 bölüm yada bunların birleştirilip elden geçirilmiş halini içeren tek film şeklinde 2 ayrı versiyonu var)

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Gundam%20X8

AFTER WAR ( A.W. ) EVRENİ :

-Gundam X (39 bölüm)

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Turn_gundam

CORRECT CENTURY ( C.C. ) EVRENİ :

-Turn A Gundam (50 bölüm)

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Gsd

COSMIC ERA ( C.E. ) EVRENİ :

-Gundam SEED (50 bölüm)
-Gundam SEED "Special Edition" (3 bölüm - Gundam SEED serisinin elden geçirilmiş özeti) Special Edition'ların içerikleri şu şekildedir : Episode 1-21 için #1 , Episode 22-40 için #2 , Episode 41-50 için #3

-Gundam SEED DESTINY (50 bölüm)
-Gundam SEED DESTINY "Special Edition" (4 bölüm - Gundam SEED DESTINY serisinin elden geçirilmiş özeti)
Special Edition'ların içerikleri şu şekildedir : Episode 1-13 için #1 , Episode 14-28 için #2 , Episode 29-42 için #3, Episode 43-50 için #4

-Gundam SEED C.E. 73 STARGAZER (Daha sonradan DVD için 45 dakikalık tek bölümde
birleştirilen 15 dakikalık 3 web-promosyonu animesi)

SEED için Movie'lerin bölüm içeriklerini az sonra edit'leyip yazacağım.

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Gundam00_01

ANNO DOMINI ( A.D. ) EVRENİ :

-Gundam 00 (25 bölüm)
-Gundam 00 2nd Season (25 bölüm)

----------------------------

BONUS:

-Gundam Evolve (15 bölüm) Çeşitli Gundam serilerinin arasında geçen kısa bölümlerden oluşan bir spin off... Hangi bölümünün hangi serilerle alakalı olduğu http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=1438 adresindeki analizimde belirtilmişti.
-SD Gundam : Gundam seiyuu'larının seslendirdiği basit çizimlerle yapılmış parodi bölümleri.
-Gundam SEED Character Theater : Gundam SEED ve Gundam SEED DESTINY sevseniz de sevmeseniz de bu bölümleri izleyip gülerken hayatınızı kaybedebilirsiniz. Hayat sigortası yapın!!!

------------------------

NOTLAR:

Gundam serilerinin tamamını www.tokyotosho.info ve www.bakabt.com 'dan torrent ile, www.anime-eden.com ve
http://getfansub.com/wiki/Category:Gundam_Series 'den ise direct download oalrak edinebilrsiniz. http://www.animeosts.net/ yada http://downloads.khinsider.com/game-soundtracks/browse/all 'dan indirebileceğiniz OST'larla birlikte 100 DVDyi aşkın indirme yapmaya hazır olun!

Ayrıca benzer şekilde, Gundam'ın çeşitli serilerinin arasında geçen Manga serileri var. (Bu manga'ları izleyerek, Anime'leri izledikten sonra zihninizde oluşabilecek bazı kayıp parçaları tamamlayabilirsiniz) Örneğin Gundam 0080 ile Gundam 0083 arası zamanda geçen CDA : Portrait of the Young Comet mangasını okursanız ileride Hamaan Karn ortaya çıktığında "bu neden böyle davranıyor şimdi" türü sorunuza yanıt bulursunuz. Manga'lar hakkında yakın zamanda bir tutorial hazırlayacağım, bekleyemezseniz pm atın hemen yanıtlarım.

Türkçe altyazı projemizi yeridne takip etmek isteyen yada Gundam tartışmak vs isteyen arkadaşları ilk Türkçe Gundam platformu olan http://www.gundam-turkiye.org 'a bekleriz.

Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Gundam9

Yüce Gundam'ın gücü sizinle olsun!

En son Akuma_Blade tarafından Salı 2 Şub. - 6:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 12 kere değiştirildi
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Mesaj tarafından zhenya Paz 28 Haz. - 17:04

hocam neler yazdın sen gine... Very Happy...helal valla...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Gundam izleyeceğim nereden başlayacağımı bilemiyorum yardım lütfen Karisi10

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 28 Haz. - 17:59

Abi çok teşekkürler...İzmir'e dönünce cipsimi kolamı alıp 7/24 Gundam ^^..Emeğin için çok teşekkürler hayatımın en iyi günlerinden biri şu an thanks
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

- Similar topics