AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The World God Only Knows

5 posters

The World God Only Knows Empty The World God Only Knows

Mesaj tarafından AkumA Çarş. 15 Tem. - 3:51

The World God Only Knows-|-Kami no Mizo Shiru Sekai
The World God Only Knows 20345l
Tür: Manga-Haftalık Seri
Chapter-Volume sayısı: Bilinmiyor
Yayın Tarihi: 23 Nisan 2008-???
Tür: Comedy, Fantasy, Romance, School, Shounen, Harem
Manga-ka: Wakaki Tamiki
Yayınlandığı Dergi: Weekly Shounen Sunday
Chapter Başına Düşen Sayfa Sayısı: ~Genel olarak +-20,Başlangıç ve bazı özel bölümler 40+~

Katsuragi Keima Gerçek hayattaki kızlardan tamamen nefret eden,2d kızlarına düşkün bir gençtir.5500den fazla oyun bitirip oyunlardaki tüm 2 boyutlu kızları kendine aşık ederek her oyunu bitiren keima sanal alemde ''Oyunların Tanrısı'' olarak seslenilecek kadar büyük bir otakudur.

Yine sıradan oyunlarıyla geçen birgün kendisine ''Gerçekten tüm kızları tavlayabiliyormusun bilmiyorum fakat elimde tavlamanı istediğim birkaç kız var,becerebiliceğine inanıyorsan bu mesajı kabul et bende detaylı bilgileri göndereyim'' tarzı bir mesaj gelir.Kendisiyle dalga geçtigini sanan ve ''Hiçbir oyunda benim tavlayamayacağım kız yok,elbette yapabilirim!'' düşüncesi ile kabul eder.Fakat Keimanın yanlış anladıgı birkaç durum vardır;

Bu mesaj Cehennemin İdarecisinden gelmektedir ve Keima'dan cehennemden kaçıp kızların ruh enerjilerini emerek yaşayan kötü ruhları yeniden cehenneme göndermesini istemektedir..Fakat kızları kötü ruhtan kutarmanın tek bir yolu vardır ; Keima o kızı kendine aşık etmeli ve onunla öpüşmelidir.

Hayatında Gerçek hiçbir kızla düzgün bile konuşmamış ve aslada konuşmak istemeyen Keima artık cehennemden ona yardım etmesi için gönderilen Erushia adında tatlı bir kızla şehirdeki içine kötü ruh kaçmış tüm kızları tektek kendine aşık etmesi gerekecektir Fakat kızların sayısı ''Oldukça ve Oldukça'' çoktur.Dahası 1 başarısızlık bile ikisininde ölümüne yol açacaktır.

Karakter Tanıtımları;

Ana Karakterler;

Keima "The Capturing God, Otamegane, Kami-sama" Katsuragi
Spoiler:
Erushia "Erushi, Elsee" Delto Ima
Spoiler:

Yan Karakterler;

Ayumi Takahara
Spoiler:
Mio Aoyama
Spoiler:
Kasuga Kusunoki
Spoiler:
Kanon Nishihara
Spoiler:
Shiori Shiomiya
Spoiler:
Hakua Do Rotto Heruminium
Spoiler:

Not:Arkadaşlar manganın karakter yelpazesi çok geniş oldugundan yan karakterlerden Sadece renkli resmini bulabikdilerimi tanıttım,onu belirteyimde ''Hani tüm kızları tavlayacaklardı burda toplam 6-7 karakter anca var'' gibisinden düşüncelere kaymayın =)

Kişisel Görüşüm;

Uzun zamandır okuduğum en eğlenceli manga serilerinden.Çeviri Grubu çok hızlı,3-4 günde bir chapter yayınlıyor.Zaten manga haftalık bir seri oldugundan bekletmiyorda.Hikayesi ilginç ve güzel.Karakterler harika.Ana karakterimiz aklınıza gelebilecek her türlü karakteri kendine aşık etmek zorunda kalıyor.Yanında birde tatlı Erushi olunca baya harikalaşıyor manga.Romantik-okul serilerindeki klasik hikayelerin dışına çıkmış,fakat aksiyon falan eklememiş ilginç bir hikayeye sahip kendisi.pek kolay türden bulunabilecek birşey değil yani.Ana karakterimiz Keima'nın hep oyunu düşünmesi ve Erushi'nin ara sıra yaptıgı ultra saflıklar çok komik bir hal alabiliyor.Sıkmayan,bunaltmayan eğlenceli bir seri.Çizimleri çok hoş ve karışık değil,Dilide ağır değil.55 chapteri çıkmış durumda şuan ama dediğim gibi hızlı hızlı ekleniyor.Umarım böyle giderde bizde bu şekilde bol bol bu mangayı okumaya devam ederiz.Herkesin göz atması gereken bir manga oldugunu düşünüyorum,En azından birer ikişer chapter bakarsanız pişman olmazsınız =)
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : The World God Only Knows Idaree11

The World God Only Knows Empty Geri: The World God Only Knows

Mesaj tarafından sera myu Çarş. 15 Tem. - 9:53

çok eğlenceli bi mangaya benziyor tr ye çeviren çıksa ne güzel olurdu ama yinede bi göz atmak lazım tanıtım için teşekkürler Very Happy
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : The World God Only Knows Dagini10

Mesaj tarafından yuuki_cross Çarş. 15 Tem. - 13:35

evet katılıyorum çok eğlenceli duruyor. The World God Only Knows 998609
umarım tr ye çevirmek için bi çeviri gurubumuz el atar bu projeye melek
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : The World God Only Knows Ssstt10

Mesaj tarafından Nodame^^ Perş. 16 Tem. - 15:32

netteki yorumlara bakaraktan baslamistim bir ara bu mangaya baya populer ve cogu kisi tarafindan begeniliyor. cok eglenceli ve komik oldugunu yazmis cogu kisi ama beni nedense pek sarmadi. ilk ciltini okudum ama cok cabukta slklLdim. beni guldurecek birtanecik sahne ile karsilasmadim malesef. belki ilerki bolumlerde daha eglenceli ve komik olmaya baslamis olabilir..ama hikayesi ve cizimleri pek ilgimi cekmedigi icin devam edesim gelmedi.
Nodame^^
Nodame^^
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 174
Ruh Hali : The World God Only Knows Kaygil10

Mesaj tarafından zhenya Perş. 16 Tem. - 16:07

14 -16 yaş gurubunun üstünü pek tatmin edebilcek bi manga değil açıkçası ...yani okuycak olanlar çok fazla bişey beklemesin ... ben sanırsam nodame den daha sabırlıydım gine 20 chapter falan okumuştum ama ...çok eksiği var...en başta çizimler ...ve klasik harem tarzı espiriler bayıyo bi süre sonra....
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : The World God Only Knows Karisi10

- Similar topics