AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor

+17
baris777777
LordCha
Guzelhosting
S.Tensei
Zax
SheaN
Susano'o
bLue-Dragon
Mss. Pretty Queen
rcatalkaya
sera myu
Servet
Sodakazam
Seifukusha
edemirci44
dante_07
birtoglan
21 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Empty Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor

Mesaj tarafından birtoglan Çarş. 22 Tem. - 19:35

Animeou mod olarak ve eski anianka admin olarak burda size bir mesaj yazmanin geregini duydum.
http://www.animeizle.net/

bu sitenin sahibi bizim haberimiz olmadan bolumlerimizi streaming olarak sitesinde sunuyor ...

Bu neyse ama bunun la da sitesine koydugu reklamlardan dolayi da para kazaniyor.

Bizler kazanmiyoruz o neden kazaniyor ?

ben ona bi rica da bulundum cevabi ise:
mahkeme karari olmadan kaldirmam , yani tehlif hakki sizin oldugu dayil bir belge verin kaldirim.

Ne yapmamiz gerekir bize biraz da olsa saygi gosterebilmesi icin?
sizlerde konusun calismalarin (calilanlar), cevaplarini buraya ilave edelim, gerekne reklami yapilsin bu asaglik insanin.

Ne kadar anime ya da her hangi bir hakka sahip degilsek , alt yazilar bizim emegimiz...
birtoglan
birtoglan

Erkek Mesaj Sayısı : 9
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Psikop10

http://www.animeou.net

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Empty Geri: Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor

Mesaj tarafından dante_07 Çarş. 22 Tem. - 19:55

doğru  söylüyorsun hocam  ben yıllardır anime  takipçisiyim arada  böyle insanlarla bende karşılaşıyorum   kızgınlığını anlıyorum site yöneticileri birşeyler yaparlar bizim yöneticiler baya duyarlı insanlardır
dante_07
dante_07
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Ac10

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Empty Geri: Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 22 Tem. - 19:56

Ne yazıkkı böyle saygısızlar çıkıyor.Ve benim en üzüldügümü bir çok arkadaşın bunları bilmeyerek desteklemesi.Ya arkadaş bizim amacımız anime seyircisinin artması ve bizi üzen bu işin bizden izin alınmadan yapılması.Bir rica bir izin ne kadarda zor bunlar için.Hatta o kadar ileri gidiyorlarki alt yazının içindeki çeviren ve site kısmını siliyorlar.Emege saygılı olan arkadaşlardan ricam böyle sitelere girip farkında olmadan destek vermeyi kesmek.Pişkinlik kısmına gelecek olursak nasıl bir tepki verecegimizi bende bilmiyorum.Ama karşıdaki kişinin vidanlı ve sağlıklı karar alamıyan biri oldugunu biliyorum.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Defaul10

Mesaj tarafından Seifukusha Çarş. 22 Tem. - 19:59

Çalıp çırpanlar yeni birşey değil. Onların önüne geçilmiyor. Yapılacak tek şey hardsub yaparak sitenin adını ve yapan ekibi bir güzel videoya gömmek. Sonra izleyici farkedecektir çalıntı olduğunu.

Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1870
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Centil10

http://bounanimemanga.wordpress.com/

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 22 Tem. - 20:11

Çalıp çırpanlar yeni birşey değil. Onların önüne
geçilmiyor. Yapılacak tek şey hardsub yaparak sitenin adını ve yapan
ekibi bir güzel videoya gömmek. Sonra izleyici farkedecektir çalıntı
olduğunu

Onuda kesmek kolay,ben 5 dakikadan kısa bir sürede istedigin animeden çeviren ve site ismini kesip birleştirme yapabilirim.Sonrada flv çevirip yayınlarım.Ne yazıkki çözüm yolları çok.Asıl anime severleri bunlara mahkum etmeyi durdurmalıyız.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Defaul10

Mesaj tarafından Sodakazam Çarş. 22 Tem. - 20:31

Ben bizim d.gray man çalışmalarını koyduğu için silmesini istedim ama onun yerine epey pişkin bir yanıt aldım.

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Pikin

kendisine son uyarımı yaptım. Eğer bu kafayla devam ederse sitesindeki "illegal yayınlar" için sunucusuna şikayet edeceğim.
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 151
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Hasta10

http://www.animanist.com

Mesaj tarafından Servet Çarş. 22 Tem. - 20:36

Öyle bir şeyde sunucu devreye girebiliyorsa çok iyi bence. Çalınan çalınmayan hepimiz şikayet edelim.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 238
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Relax10

http://www.portakalyolu.com

Mesaj tarafından Servet Çarş. 22 Tem. - 20:43

Seifukusha demiş ki:Çalıp çırpanlar yeni birşey değil. Onların önüne geçilmiyor. Yapılacak tek şey hardsub yaparak sitenin adını ve yapan ekibi bir güzel videoya gömmek. Sonra izleyici farkedecektir çalıntı olduğunu.

Tecrübelerimize dayanarak söylüyorum Fatih. İstersen her saniyesine sitenin ismini koy, izleyenler yine uyanmayıp hala çalan kişiye teşekkür ediyor.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından sera myu Çarş. 22 Tem. - 20:47

evet ya biçok kişinin bunu umursayacağını sanmıyorum:roll: umarım engellemenin başka bi yolunu bulabilirsiniz
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Dagini10

Mesaj tarafından rcatalkaya Çarş. 22 Tem. - 21:02

Arkadaşlar sonuna kadar haklısınız.En azından çeviri kısmı büyük emek istiyordur.Gitsinler ingilizce alt yazılı versinler yada adam akıllı izin alıp yayınlasınlar . Anime çeviren yada fansub grupları bu şekilde hareket eden insanlara karşı bir şekilde tepki vermeli yoksa sokağı boş bilip sizlerin çalışmlarını kullanacaklardır.Ve yukarı da yazıldığı gibi boş beleş cevaplar verecktir.
rcatalkaya
rcatalkaya
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Mss. Pretty Queen Çarş. 22 Tem. - 21:13

Aynı olayı biz de Hana Yori Dango projemizde yaşadık. Üstelik yorumlarda, üyelerin sürekli reklamlara tıklaması teşvik ediliyordu. "yeni bölüm ne zaman çıkar?" diyenlere "çevirmenlerimiz çalışıyor" cevabını veren birinden ne bekleyebilirsin ki.
Yayınlanan sitenin sahibi iyi niyetli olmayınca maalesef hiçbir sonuç elde edilemiyor.
Mss. Pretty Queen
Mss. Pretty Queen
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından Sodakazam Çarş. 22 Tem. - 21:40

Şikayet etmek isteyen olursa...

Güzel Hosting

https://www.guzelhosting.com/

En son Beyazm tarafından Ptsi 27 Tem. - 9:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : kişisel bilgiler içermesi)
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Mesaj tarafından bLue-Dragon Çarş. 22 Tem. - 21:43

Herkes söylediklerinde haklı arkadaşlar biz Türkiyede anime fanlarının çoğalmasını istiyoruz bu yüzden tabi projeler birçok yerde verilecek ama izinsiz koyulan çeviriler yada animeyi çevirmeyipte ben çevirdim ayana yatanlar yok mu :S

Açık adresini bile bulmuşsun helal olsun Sodakazam.
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Olgun10

Mesaj tarafından Susano'o Çarş. 22 Tem. - 21:45

türkiyedeki anime severlerin bilinçlendirilmesinden başka çözüm yoktur bu konuda arkadaşlar. bunu yapacak kişilerde biz, yani bilinçli izleyici grubuyuz. her ne kadar aramızda yıllardır anime izleyen arkadaşlar olsa da anime ve anime kültürü türkiyede henüz çok genç, olgunlaşması için de zaman ve ilgi lazım. ancak her dönemde böyle, başka insanların sırtından çıkar sağlamak isteyen insanlar olacaktır. alınacak tedbir de bu tip sitelere girmeyen, tanıdıklarını da girmemesi yönünde bilinçlendiren "bilinçli izleyici" kitlesi oluşturmaktır.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649

Mesaj tarafından SheaN Çarş. 22 Tem. - 21:46

Fansub projelerin çalınması tabiki iyi birşey değil. İzin alındığı sürece hiçbir şekilde de umrumuzda olmıcaktır. Burdan da o adamlara yapabilceğimiz birşey yok. Şikayet edebiliriz toplu bir şekilde....

Çokta zor birşey değil özkan açık adres bulmak. www.who.is burdan bulabilirsin.
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 888
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Tembel10

Mesaj tarafından Susano'o Çarş. 22 Tem. - 21:58

hackleyip çökerte de biliriz aslında bak bunu düşünmemiştim Razz

edit: gördüğüm kadarıyla ciddiye alınmış bu mesajım. cümlenin sonundan da anlayacağınız gibi bu sadece bir şaka arkadaşlar.

En son mdd3000 tarafından Çarş. 22 Tem. - 22:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından Zax Çarş. 22 Tem. - 22:02

Sodakazam demiş ki:
eren gerey

Bursada hikamet etmekte olan arkadaşlarımızın hazır ellerinde bilgiler varken toplanıp bu arkadaşımızı bir güzel dövmesini tavsiye ediyorum. Şiddet en ilkel ama en kesin çözümlerden biridir xD

Şaka bir yana bu duruma asıl getirelicek çözüm, anime/manga takipçisi olan kitlenin bilinçlenmesidir ki bu sadece bizim anime/manga caimasının değil içinde bulunduğumuz ülke olan, Türkiye'nin de asıl ve baş sorunudur. Herkes " emeğe saygı " duymalı ve bu gibi çapulcıları da her gördükleri yerde aşağılamalıdırlar. Evet aynen öyle. Bir başka insanın sırtından geçinen bir insan en düşük insan sınıfına girer ve aşağılanmayı da en çok o hakeder. Acınası parazitlerdir bunlar. Görüldüğü yerde üzerlerine basılması şiddetle tavsiye edilir.

En son Beyazm tarafından Ptsi 27 Tem. - 9:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : kişisel bilgiler içermesi)
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından S.Tensei Çarş. 22 Tem. - 22:16

mdd3000 demiş ki:hackleyip çökerte de biliriz aslında bak bunu düşünmemiştim Razz

Nedense böyle durumlarda da aklıma hep bu uygulama gelir.

Burada böyle konuşup bir yere varacağımızı sanmıyorum. Tamam, iyi, hoş, bilinçli insanlarız, bilinçli takipçi arzu ediyoruz. Ama bilinmeli ki, o bilinçli kitleyi görmemiz çok zor. Hele ki böyle bir meselede. Biz bu durumdan rahatsız mıyız? 2 sayfadır okuduklarıma dayanarak, evet, öyleyiz. Dolayısıyla artık konuşmak yerine, el birliğiyle uygulamaya geçmemizi tavsiye ediyorum. İğrenç bir insan ve bir o kadar da iğrenç bir durumla karşı karşıyayız. Söz denenmiş, olmamış. Çözümü bu saatten sonra söz değil, icraat olacaktır. El birliği talep etmekteyim kısaca.
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Mesaj tarafından Servet Çarş. 22 Tem. - 22:18

Sodakazam demiş ki:Şikayet etmek isteyen olursa...

Güzel Hosting

hatta bunlar da site sahibinin bilgileri...

eren gerey
bursa-orhangazi
arapzade mahallesi 4 nolu sokak no-41
bursa
N-A,16800
Tel. +90.05394306580

Güzelhosting

Sistem00:08:14 Sistem başlatılıyor. [23 Temmuz 2009 Perşembe 00:08:14] Yetkili kişi bağlanacaktır, lütfen bekleyiniz... Cihan Nimsi odaya girdi.
Cihan Nimsi00:08:32 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Servet Carey00:08:40 merhaba sizin servis verdiğinizi düşündüğüm bir site haklara aykırı yayın yapıyor bende yetkili olduğunuz için sizi bilgilendireyim dedim http://www.animeizle.net/
Cihan Nimsi00:10:20 Biz bu siteye yalnızca alan adı servisi veriyoruz, bizimle değil hosting hizmeti veren firmayla iletişime geçmelisiniz.
Servet Carey00:10:47 hosting hizmetini kimden alıyorlar acaba biliyor musunuz?
Cihan Nimsi00:11:18 Malesef
Açılan konuya da yazarsanız sevinirim, durumun bizimle bir ilgili bulunmamaktadır, yapabileceğimiz birşey yoktur Hosting hizmetini biz sağlamıyoruz
Servet Carey00:12:34 anladım yine de teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim
Cihan Nimsi00:13:49 Teşekkürler
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından Servet Çarş. 22 Tem. - 22:20

S.Tensei demiş ki:
mdd3000 demiş ki:hackleyip çökerte de biliriz aslında bak bunu düşünmemiştim Razz

Burada böyle konuşup bir yere varacağımızı sanmıyorum. Tamam, iyi, hoş, bilinçli insanlarız, bilinçli takipçi arzu ediyoruz. Ama bilinmeli ki, o bilinçli kitleyi görmemiz çok zor. Hele ki böyle bir meselede. Biz bu durumdan rahatsız mıyız? 2 sayfadır okuduklarıma dayanarak, evet, öyleyiz. Dolayısıyla artık konuşmak yerine, el birliğiyle uygulamaya geçmemizi tavsiye ediyorum. İğrenç bir insan ve bir o kadar da iğrenç bir durumla karşı karşıyayız. Söz denenmiş, olmamış. Çözümü bu saatten sonra söz değil, icraat olacaktır. El birliği talep etmekteyim kısaca.

Kusura bakma Hack olmaz. Eğer her durumda makinalarımızın başına geçip o site senin, bu site benim hacklersek bir gün gelir onlardan bir farkımız kalmaz.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından S.Tensei Çarş. 22 Tem. - 22:22

Servet demiş ki:
S.Tensei demiş ki:

Kusura bakma Hack olmaz. Eğer her durumda makinalarımızın başına geçip o site senin, bu site benim hacklersek bir gün gelir onlardan bir farkımız kalmaz.

Yok yahu, arkadaşın söylediği şey üzerine sadece benim aklıma ilk o gelir dedim.

El birliği talebim hack'den yöne değil. Şikayet.

Edit: Alıntı ekledim.

En son S.Tensei tarafından Çarş. 22 Tem. - 22:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Mesaj tarafından Susano'o Çarş. 22 Tem. - 22:24

Zax demiş ki:
Şaka bir yana bu duruma asıl getirelicek çözüm, anime/manga takipçisi olan kitlenin bilinçlenmesidir ki bu sadece bizim anime/manga caimasının değil içinde bulunduğumuz ülke olan, Türkiye'nin de asıl ve baş sorunudur. Herkes " emeğe saygı " duymalı ve bu gibi çapulcıları da her gördükleri yerde aşağılamalıdırlar. Evet aynen öyle. Bir başka insanın sırtından geçinen bir insan en düşük insan sınıfına girer ve aşağılanmayı da en çok o hakeder. Acınası parazitlerdir bunlar. Görüldüğü yerde üzerlerine basılması şiddetle tavsiye edilir.

açıkçası kalın yaptığım satırlara katılmıyorum. hiçbir zaman bir başkasını aşağılamak, ezmek çözüm olamaz. bu yaklaşımla, o kişiyi topluma kazandıramazsınız ve yaptığı şey her ne ise aynen, hatta dozunu/şiddetini artırarak devam eder. ayrıca bir başkasını aşağılamak insanın bilinçaltında kendisinde de bir takım eksik gördüğü yanları olduğuna işarettir. öncelikle iğneyi kendimize batıralım, daha sonra çuvaldızı başkasına batırırız. bilinçli ve olgun olalım ki, karşıdaki insandan da aynısını istediğimizde bir anlamı olsun.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından Sodakazam Çarş. 22 Tem. - 22:24

Servet demiş ki:
Sodakazam demiş ki:Şikayet etmek isteyen olursa...

Güzel Hosting

hatta bunlar da site sahibinin bilgileri...

eren gerey
bursa-orhangazi
arapzade mahallesi 4 nolu sokak no-41
bursa
N-A,16800
Tel. +90.05394306580

Güzelhosting

Sistem00:08:14 Sistem başlatılıyor. [23 Temmuz 2009 Perşembe 00:08:14] Yetkili kişi bağlanacaktır, lütfen bekleyiniz... Cihan Nimsi odaya girdi.
Cihan Nimsi00:08:32 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Servet Carey00:08:40 merhaba sizin servis verdiğinizi düşündüğüm bir site haklara aykırı yayın yapıyor bende yetkili olduğunuz için sizi bilgilendireyim dedim http://www.animeizle.net/
Cihan Nimsi00:10:20 Biz bu siteye yalnızca alan adı servisi veriyoruz, bizimle değil hosting hizmeti veren firmayla iletişime geçmelisiniz.
Servet Carey00:10:47 hosting hizmetini kimden alıyorlar acaba biliyor musunuz?
Cihan Nimsi00:11:18 Malesef
Açılan konuya da yazarsanız sevinirim, durumun bizimle bir ilgili bulunmamaktadır, yapabileceğimiz birşey yoktur Hosting hizmetini biz sağlamıyoruz
Servet Carey00:12:34 anladım yine de teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim
Cihan Nimsi00:13:49 Teşekkürler

Benim mailime de aynı şeyi dediler. Domaintools dan hosting i gösterdiğini düşünüyorum yanlış mı ki acaba bu?
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Mesaj tarafından birtoglan Çarş. 22 Tem. - 22:27

sitesinde bir suru tehlif haklari olan cizgi filmler sunuyor.
Haklara sahip olanlari bulamadiysak , yayinlanan kanalara mesajlar yollandi .

Tv kanalarin logolari olan bolumler sunuyor ve de bunun la para kazaniyor,
umarim o sirketler gerekeni yapar.

Reklam ajanslarina da mesaj yollandi, yasak icerikli bir siteye destek olduklarini soylemek icin.

Yani bu iyilikle olmayacak, biz de haklari cignedigi sirketlerle iletisime gectik .

bununla da bir sonuc alamazsak animeciler haberdar etmekten baska cagremiz yok ...
birtoglan
birtoglan

Erkek Mesaj Sayısı : 9

http://www.animeou.net

Mesaj tarafından Servet Çarş. 22 Tem. - 22:30

Sadokazam,

Yanlış anlamış olabilirim ama whois'inden benim anladığım başka bir siteden yönlendirme yapmış. Asıl site bu; http://www.cizgifilmtr.com/
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics