AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CaseClosed(dedektif conan)

CaseClosed(dedektif conan) Empty CaseClosed(dedektif conan)

Mesaj tarafından alieser Ptsi 18 Ağus. - 9:21

CaseClosed(dedektif conan) Logo
adı:case closed
türü:bilim kurgu/dedektiflik
manga bölüm sayısı:657
anime bölüm sayısı:500(izlediğim sitedeki son bu belki daha çıkmıştır)

caseclosed japonyada bilinen ve sevilen bir animedir.şuan da toplam 500 bölümü vardır ve gitgide artmaktadır.10 tane de filmi vardır.case closed adından da anlaşılacağı gibi bir dedektiflik kurgusu üzerine kaleme alınan bir animedir.mangası da bulunmaktadır ben mangasını okudum.mangasını okumak için:http://www.onemanga.com/Detective_Conan/ (anime ve manganın senaryolarında ayrı olaylar oluyor)

eğer gercek baskıyı alıp okumak isterseniz ankara armada-remzi kitabevinden aldım.

serinin ana kurgusu çok bilinen ve çok kullanılan bir ana kurgu.dedektiflik!ama bölümlük senaryoları, ana senaryosu ve gizemli maceralarına diyecek yok doğrusu.tek kelimeyle çok beğendiğim bir seri.seri de liseli jimmy kudo, öğrenci olmasına rağmen tokyo'nun en ünlü dedktifi oluyor.dedektifliği gönüllü bir şekilde komser tanıdığından aldığı bilgilerle çözüyor.seri death note kadar zekice ve gizemli, birçok diğer seri kadar da fantastik.

serinin ana olayı jimmy kudonun liseli bir arkadaşıyla luna parka gitmesi.burada roller coasterde bir cinayet gerçekleşiyor ve jimmy kudo mükemmel zekasıyla olayı çözüyor.olayda şuçlu çıkandan alakasız fakat çok gizemli ve şüphe verici 2 adam da olay yerinden boyuna gitmek istiyor.polisi gördüklerindeyse eli ayakları tutuluyor.olay bittikten sonra kaçan adamları takip eden kudo sonunda yakalanıyor ve bir hap içirilerek vücudundaki kemiklerin ve minerallerin erimesi sağlanıyor.böylece 6 yaşında bir çocuğa dönüşüyor.ardından macceralarına bu şekilde devam ediyor...

CaseClosed(dedektif conan) 01
alieser
alieser
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 209
Ruh Hali : CaseClosed(dedektif conan) Kimses10

- Similar topics