AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden

+8
ozman
cynthia
irem
Ryoko Yoichi
sera myu
bluetear
spartiate
LordCha
12 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 Empty Geri: Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden

Mesaj tarafından Exile Falcon Çarş. 21 Ocak - 20:14

animenin tanıtımı içinde yuri kelimesi geçiyorud bildiğim kadarıyla.Animeyi izlemedim ama başrol karakteri lezbiyenn sanırım.Tanıtımda da şöyle bir şey yazıyordu. "Erkeklerden korktuğu için yuri(lezbiyen) partnerini aramaktadır." Yani hatun lezbiyen ve kendine eş arıyor.Tanıtımı yazan arkadaş da japonca bir terim olan yuriyi kullanmayı seçmiş yazıyı yazarken.Ama kızımızın aşık olduğu karakter aslında bir erkek.Bu yüzden bırak Yuri'yi Shoujo Ai bile sayılmaz Very Happy Romantik komedi demek en doğrusu
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 Empty Geri: Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden

Mesaj tarafından irem Perş. 22 Ocak - 0:51

shoujo ai unsurları içeren romantik komedi Razz denilebilir. kanako'nun ciddi anlamda bir alerjisi var erkeklere mariya'nın erkek olduğunu bilmediği halde dokunduğunda direkt döküntüleri başlamıştı. yani psikolojik fln da değil.. Razz ama mariya'ya aşık oluor sonuçta.

shoujo ai sadece komedi olarak kullanılıyor ciddi anlamda değil. hani bir ön yargı oluşmasın diye açıklayalım ne yapam
irem
irem
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 154

http://cartoonkutu.blogspot.com

Mesaj tarafından sera myu Perş. 22 Ocak - 1:16

Exile Falcon demiş ki:animenin tanıtımı içinde yuri kelimesi geçiyorud bildiğim kadarıyla.Animeyi izlemedim ama başrol karakteri lezbiyenn sanırım.Tanıtımda da şöyle bir şey yazıyordu. "Erkeklerden korktuğu için yuri(lezbiyen) partnerini aramaktadır." Yani hatun lezbiyen ve kendine eş arıyor.Tanıtımı yazan arkadaş da japonca bir terim olan yuriyi kullanmayı seçmiş yazıyı yazarken.Ama kızımızın aşık olduğu karakter aslında bir erkek.Bu yüzden bırak Yuri'yi Shoujo Ai bile sayılmaz Very Happy Romantik komedi demek en doğrusu
katılıyorum Very Happy
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 Dagini10

Mesaj tarafından LordCha Perş. 22 Ocak - 12:34

Daha henüz aşık değil ama kesinlikle lezbiyen bir kız.Maria'da ayrı zaten.Tanıtımlarında yuri yazmaktadır ve ilk bölümdede yuri kelimeside kullanılmaktadır ayrıca
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından irem Perş. 22 Ocak - 13:07

Kanako'nun yuri olması ve Mariya'nın ona Yuri demesinin animenin türünün Yuri olmasıyla alakası yok. Nasıl her animede kızlar erkeklere "hentai" dediği halde o anime henta..i sayılmıyorsa. Şu an animenin yuri genresiyle alakası yok ama ilerde de pek fazla olacağını sanmıyorum çünkü odak noktası komedi. Yani içinde "yuri" birinin olması animeyi yuri yapmaz. Eğer "yuri" bir eylem varsa yani Cyntia'nın dediği gibi iki kız sevişiyorsa tamam bu anime yuri dersiniz.
Eğer sadece iki kız arasındaki aşktan bahsediyorsa shoujo ai'dir.
Bunda o bile var sayılmaz.

En son irem tarafından Perş. 22 Ocak - 13:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
irem
irem
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 154

http://cartoonkutu.blogspot.com

Mesaj tarafından Exile Falcon Perş. 22 Ocak - 13:13

LordCha açıklamasını yukarıda yapmama rağmen aynı şeyi tekrar yazmışsın. Tanıtımlarında yuri geçiyor evet biliyorum.Onu ne amaçla kullandıklarını da söyledim.Başroldeki hatunun lezbiyen olduğunu ama bilmeden bir erkeğe aşık olduğunu bu yüzden de shoujo ai bile sayılamayacağını da söyledim.Ve o animede yuri görme olasılığımız sıfır bence.Şuana kadar ki izlediğim işim olmaz olmayan hiçbişiyde yuri görmedim o bakımdan Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından LordCha Cuma 23 Ocak - 0:01

Şimdiye kadar olmaması ilerisini göstermez.Mangasını okuduğumdan ilerisi için umutluyum ve animesi mangasından daha iyi olmuş
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından LordCha Perş. 5 Şub. - 2:25

2.ci bölüm rapid olarak tr bir şekilde yüklenmiştir.Bu bölümde okulun içinde kızları tanırken maria'nın davranışlarınıda görücez.En çok beğendiğim sahnelerden biri bu bölümde kanoko'yu kimliğini açıklarsa ona tecavüz ediceğini söylemesiydi xDDDDDD
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından LordCha Perş. 12 Şub. - 22:41

Maria Holic OP, ED tam albümlerini bulup indirdim ve siteme yükledim herkesin indirebilmesi için.Günlük hayatta kullandığımız ve yanımızdan ayırmadığımız telefonları da düşündüm elbettte.Nokia modellere uygun olan maria holic teması yapıp maria holic bölümüne ekledim tabi ki.
Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 24m8efs

Ayrıca bölümlerin çevirimleri yapılıyor, birkaç bölümü aynı anda yükliycem.
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından digigirl Cuma 13 Şub. - 17:30

LordCha demiş ki:MARİA HOLİC Yuri tarzını değişik bir şekilde içinde tutan bu animede temel olarak kız lisesinde kız kılığında kalan maria adındaki erkek öğrencinin başından geçenler etrafında oluyor.

naası yha ilgince ben ziyor Razz konu filan Very Happy ;D ama bişi sorcam yuri tarzı ne ???
digigirl
digigirl
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 459
Ruh Hali : Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 Psikop10

Mesaj tarafından LordCha Paz 15 Şub. - 0:54

yuri tarzı derken kısaca animenin içinde geçen konuyu anlatıyım.Kanako adındaki bir kız erkeklerden hoşlanmamakta ve onlara dokunduğu anda kurdeşen dökmektedir.Tutucu bir kız lisesi olan ame no kisaki lisesine yatılı olarak başlar ve ilk gününde maria adında çok tatlı ve iyi görünümlü bir kızla karşılaşır.Maria okul başkanının torunudur ve oda bu lisede öğrencidir,kanako çok hoş bir kız olduğunu düşünürken tesadüf eseri onun sırrını öğrenir.O aslında kız lisesinde kalan ve kız kılığında bir erkektir.Maria onu tehdit eder ve bu sırrı saklatır.Ama yinede tedbiri elden bırakmaz ve kanakonun yeni ve ilk oda arkadaşı ryouken i odadan attırır ve kanako ile aynı odada kalmaya başlar.Okuldaki kızlar arasında çok popüler olan maria,okuldakilerin gözünde bir melektir.Ama kanako onun asıl halini görmüş ve bazı sadist yönlerini anlamıştır.Değişik bir aşk ikisi arasında başlamıştır ve ayn odada kalmaktadırlar.Ne kadar biraz ciddi anlatsamda tekrar tekrar izlenen bir anime olup,harika ve yeni tarzda bir komedidir.İzleyenlerden bir arkadaş başka bir forumda şöyle yazmıştı'izlerken gülmekten sandalyeden düştüm' yani o derece bir komedi.Şu an ilk 2 bölümü tr fansub halinde sitemde,devam eden bölümleride hazırlanıyor.Birkaç bölüm aynı anda yüklemeyi düşünüyorum, zaten ondan sonra düzenli haftalık çıkıcak.İlk sezonu 12-13 bölüm ve takımım olan ayeshadow fansub tarafından çevirlmektedir.Ayrıca AYES'inde yapımı sürmektedir,manganın harici AYES ile ilgili duvar(wallpaper) kağıtlarıda yapıyorum Smile
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından doumeki Ptsi 9 Mart - 22:35

ya bölümü indirdim de altyazı lazım bana nerden bulabilirim.
biri bana bu güzelliği yapar mı?
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532
Ruh Hali : Maria Holic - 2009 kış sezonu animelerinden - Sayfa 2 Uykum210

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından jinxleus Salı 10 Mart - 3:03

LordCha duy sesimizi. Bak istek var. Very Happy Ne yazikki ilk iki bölüm LordCha tarafından çevrilmiş gerisi ise yaza doğru çevrilmeyi planlanmakta. Tabii arada izleyenlerin baskısı olursa bu süre daha erkene çekilebilir düşünmekteyim... No
jinxleus
jinxleus
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından LordCha Çarş. 11 Mart - 22:28

Daha doğrusu şöyle diyim,çeviri işini üstlenen ve takımımda olan iki arkadaşın dersleri nedeniyle çevrime yaza kadar ara verdiler.3'üncü bölümün çevirisi yarım kaldı o yüzdende.Çeviri için biri çıkarsa neden olmasın şu ara üçüncü bölümün çıkması.Videoları ben hallediyorum zaten.Bu anime internette daha pek bulunmuyor bilindiği gibi sadece mkv'si var bir tek.Onun içinde ingilizce altyazısı bile bulunmuyor, yeni olan herşey zordur zaten genelde.Benimde çevirim yapmaya hiç zamanım olmadığı için iki ihtimal var, ya çevirim için birini bulucam(bir gönüllü vardı ama daha konuşamadık msn'de bir türlü Smile ) ya da yaza kadar bekliycem.Ama bu aradada mangalarını koyabilirim Smile
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından jinxleus Perş. 12 Mart - 10:17

Ne yapalım mangalarıyla idare edeceğiz artık No . Sana da kolay gelsin bu arada. Very Happy
jinxleus
jinxleus
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından LordCha Perş. 12 Mart - 14:05

Teşekkürler
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics