AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler

+56
CHOBiTS
blackhydra
kakashifan
Zax
edemirci44
bluetear
spartiate
Mahlas_Kafkef
Rendan
brisingr
cb_spike
savage garden
Spinel Sun
Byakko
YAGAMI
Sercan
4sprz
wiL-
SheaN
yuuki cross
digigirl
kanade
Lovemaster
AnTiOkSiDaN
Sora Kaze
Zaete
Walrus
doumeki
oTa
Kitiara
S.Tensei
Sheryl
DicLonius
Desire
scoutcrawler
zhenya
F.Chopin
hayalettt
jinxleus
eczmeltem
geheimnis
robin.amon
Squaw
Ryoko Yoichi
sakura hime
Susano'o
pikeruchan
ozman
Akuma_Blade
Voodoo_Baby
Hei_(BK201)
cynthia
Kansu
sera myu
Hitokiri
Exile Falcon
60 posters

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Empty İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler

Mesaj tarafından Exile Falcon Perş. 19 Şub. - 5:03

Evet öncelikle beni sabahın 6'sına kadar oturmak zorunda bırakan ve bu başlığı açmamı sağlayan Aquarian Age adlı animeye buradan saygılarımı iletiyorum.

Neyse konuya girelim.Aslında her şey başlıktaki gibi.İzlediğiniz zaman pişman olduğunuz zaman kaybı olduğunu düşündüğünüz animeleri yazınız bu başlığa.Mümkünse sebeplerini de belirtin.Böyle bir başlık kesinlikle polemik sebebi olacaktır orası ayrı.Ona engel olabileceğimizi sanmıyorum Very Happy

Ben direk başlıyorum Very Happy
Son dönem üst üste izlediğim birçok serinin aşırı derecede gereksiz ve anlamsız çıkması sinirlerimi bozuyordu.Ama Aquarian Age son darbeyi indirdi.Efenim bu Aquarian Age'le ad benzerliği yüzünden tanıştım.Çok çok az insanın beğendiği Sousei No Aquarion adlı animeye ben bayılmıştım.MyAnimeList'te onunla ilgili bir şey ararken cart diye bu Aquarian Age çıktı karşıma.Merak edip girdim.Türe baktığımda gördüğüm Bilim-Kurdu,Fantastik,Süper Güçler ve en önemlisi Romantizm beni cezbetti.Hepsi bir arada süper bir seri olmalı diye düşünerekten hemen rip aramaya başladım.Aslında ordan kıllanmam lazımdı.Seriyi sublayan doğru düzgün grup yoktu çünkü Very Happy Zar zor tek bir grubun ripini buldum ve indirdim.Serinin ilk bölümünü izlediğimde ilginç dedim sadece.Öyle bir giriş yapmışlardı ki hiçbir şey anlaşılmıyordu.Ne nerde niye nasıl? Sanki bir animeye ortasından başlamış gibiydim.Neyse dedim devam ettim.Bölümler ilerliyordu ama hala hikayede bir gelişme yoktu.Doğaüstü bir şeyler oluyordu arada ama 1-2 dakikalık anlamsız sahnelerden oluşuyordu sadece.Sonra olaylar aniden entrika çemberine döndü.Başroldeki hatunun kötü yola düşmesine kadar giden bu iğrenç entrika çemberi hikayenin iyice içine etti.İçimden bu animeyi şu anda bırakırsam bi daha izlemem dediğim için tek seferde bitirmeye karar verdim.Ve sabahın 6sına kadar oturup bitirdim.Peki ne oldu? Hayatımda izlediğim en vasat animeyi izlemiş oldum.Ciddi anlamda daha önce hiç bu kadar kötüsünü izlediğimi hatırlamıyorum.Hikayede sürüsüyle karakter ve sürüsüyle düşman var.Ama hiçbiri ön plana çıkmadan hatta nerdeyse hiç gözükmeden anime sona erdi.Başroldeki oğlanın bazı güçleri vardı.Seri boyunca sen anahtarsın bilmemne diyip durdular.Çocuğun son bölümde hiçbir faaliyeti olmadı.Final Boss diyebileceğimiz arkadaş -ki kesinlikle o terime değecek bir kişilik değil kendisi- 3-4 tane hatun tarafından pataklanıp yenildi.Ah benim gerizekalılarım.Madem başından beri yenebiliyodunuz düşmanı niye yenmediniz? Çocuğa gelip zırladınız ağladınız ondan sonra son bölümde cart diye yendiniz.Bu mudur yani? Harcadığım 5 saatin sonucu bu mudur? 13 bölümlük bir anime olmasına rağmen bana sanki 75 bölümmüş gibi geldi.Bu kadar kısa bir animeyi bu kadar uzun hissettirmek de bir beceridir diyor yönetmeni kutluyorum.Kısaca gelmiş geçmiş en berbat animeyi de izlemiş oldum.Başı sonu belli olmayan bu aptal anime zaman kaybından başka bir şey değil kesinlikle izlemeyin diyorum.

Ohh nefretimi kustum biraz da olsa rahatladım. Evet saatler ben bu mesajı yazarken 06.02'yi gösteriyor.Boşuna uykusuz kaldım.
Buyrun sıra sizde Very Happy Yazın edin ne biliyim dozajını kaçırmadan aynı benim gibi yapıcmılara sövün.Size kalmış... Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Empty Geri: İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler

Mesaj tarafından Hitokiri Perş. 19 Şub. - 5:21

Ouran Koukou Host Club
Rosario to Vampire
Ichigo 100%
Chobits
Tenjou Tenge
Special A
Berkerk
True Tears

Şidmilik bunlar geldi aklıma.

Ecchi olan seriler hepsi aynı hiç birşey vermiyorlar.Hiç birinin finali yok! Herşey havada kalıyor.Ne romantizmi düzgün yansıtabiliyorlar ne de hikayenin sonunu düzgün bağlayıp bitirebiliyorlar.Zaman kaybı başka birşey değil.

Berserk tamamen gereksiz anime olarak.Mangasına laf yok

True Tears çok güzel başlayıp devam eden ama sonlara doğru batan ve finali olmayan bir yapım.İzlemeyin daha iyi.
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Kimses10

http://www.turkfansub.com

İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Empty Geri: İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler

Mesaj tarafından sera myu Perş. 19 Şub. - 5:41

ichigo 100%: yani her animenin bir katkısı vardır diye düşünüyorum hiç bir şey olmasa çizimleriyle yada müzikleriyle falan ama bu animede kesinlikle iyi bir taraf yok farklı kadın tipleri havada kalan sonu ve güzel kadınlardan birini seçmesi gereken sıradan çocuğun hikayesiyle gayet alelade bir ecchi v kesinlikle zaman kaybıydı ama yinede sevenleri var demekki.

bus gamer : izlediğim en saçma animeydi saçma bir sonu vardı ortada zaten anlatılacak hikayede yoktu karakterler basma kalıptı ve çizimlerinde çok hata vardı anlamıyorum benim gibi sıradan bi adam bile bu çizim hatalarını görürken bu adamlar nasıl görmüyor neyse tırt bi animeydi zaten 3 bölüm

angel sanctuary: mangasının iyi olduğunu duydum anime vasattı ben çok daha iyisini beklemiştim birkez daha anladım kısa böşümlü animelerden hayır yok

dearS: çok basit aptal bir animeydi tabiiki ecchi ve benim en uyuz olduğum kadın kölesi olucam diye adama yalvarıyor ama öyle eitilmiiş çünkü kadın erkeine hizmet edince mutlu olması gereken bir varlıktır ya en sonunda adam efendisi olduğunu kabul etmek zorunda kalıyor

death note : 2.sezon diye anlattıkları çocukların gelmesiyle başlayan sezon felaketti çok sıkıldım keşke malum yerde bitirselermiş izlediğim en iyi anime diye bilirdim

hanbun no tsuki ga noboru sora ve i's pure : ben durağan giden shojoları sevmediğim için bu ikisi bana çok klasik geldi sıradan aşk hikayeleri zaten kısa animeler izlemesemde olurdu ama kötülermi kötüde değillerde bana uymuyor işte

itazura na kiss: bu ikisinin evlilikleri kadar saçmaydı sonraki bölümlerde çooook sıkıldım fazla uzatılmış bir animeydi ama başları fena değildi yine kısa bırakılması gereken ama uzatılan bir seri vakası

bide tv de yayınlananlar var cindrella gibi duel monsters yada bitane vardı showda karakterlerin adını türkçe yapmışlardı o animede çok aptaldı onlar falan var onları saymıyorum Evil or Very Mad
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Dagini10

Mesaj tarafından Kansu C.tesi 21 Şub. - 17:34

sera myu naptın yahu Very Happy Hanbun sevilmezmi bayılmıştım ve çok duygulanmıştım ben onda XD Bizede Ezaki gibi bir seven nasip olsa keşke Very Happy Angel Sanctuary'de konusu bakımıyla çok orjinaldi, asıl mangası güzelmiş ama okumak nasip olmadı hala XD

Kesinlikle izlenmemesi gereken, hatta anime olduğundan bile şüphe ettiğim şey Hitsuji No Uta adlı anormal yapımdır. Hiçbirşey anlamadım, vampirlikten eser yok, saçmalığın daniskası ve çizimleri rezalet.

Aynı şekilde Higan adlı OVA'yı da hiç ama hiç anlamadan bitivermişti, mecha sevmeme karşın çizimleri pek iyi değildi... İzlenmesede olur yani XD

Elfen Lied ilk izlediğim zaman sevmeme karşın sonradan sinirime dokunan, aşırı kanlı ve aşırı ticari amaçla yapıldığını düşündüğüm bir seri bu da. Onun yerine Higurashi No Naku Koro Ni izlense hiçte vakit kaybı olmaz bence Razz
Kansu
Kansu
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 91

http://www.soulofanime.org/cemis

Mesaj tarafından cynthia C.tesi 21 Şub. - 18:12

HanTsuki mükemmel yahu, en sevdiğim türlerden biri "dram", HanTsuki de dram olarak harika bir animeydi. Kısa ve özdü, bir çırpıda bitirdim.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından sera myu C.tesi 21 Şub. - 18:18

ya diyorum ya klasik shoujo ben sıkılıyorum izlerken zaten o kızın karakteri gibi karakter yapısını da sevmem ama dediğim gibi klasik shoujo seven sever ben sıkıldım pgi angel sanctuary nin mangası çevrildiği taktirde okuyacağım ama umarım çevrilir scratch bu arada xxxholic de hiç iplemediğim bir anime idi sonra 2.bölümü geçince çok sevdim şimdi ayrılamıyorum çizimleri biraz ters gelsede bitaraftanda orjinallik katıyor ironik bi durum niye buraya yazdım önce izlediğim zamana değmeyecek bir anime olduğunu düşünüp sonra çok sevdiğim için kesinlikle ilginç bir anime ama şu kızı sevmedim bi pislik çıkacak gibi doumekide sanki bizim gözlüklüden hoşlanıyor yani kız olsa kesin böyle olurdu ama clampta olmaz sanki böyle bir şey o yüzden zannetmyorum Very Happy
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Hei_(BK201) C.tesi 21 Şub. - 19:03

Chaos Head ; Şöyle söyleyeyim ilk üç,dört bölüm heveslen izledim sonra baymaya başladı birşeyler olacak havasında geçerken hiç birşey olmadan anime devam etti. Sonra 10 biraz hakeketlendi 11'de animenin başından beri sinir krizi geçiren ve hiç bir gelişme göstermeyen başrol karakteri birden Kara Murat kesildi. 12. bölümde bir final yaptılar ki berbat ötesi.

Mnemosyne no Musume-tachi ; Fantastik konulu animelerin en berbatıdır. Çizim değil, açılış değil ,kapanış değil konu bakımından. ilk üç bölüm güzeldi. Son üç bölüme gelince saçmalamışlar. Ne? Neden? Niçin? gibi sorular havada kalıyor. Konu bütünlüğü hiç yok. Son üç bölüm anlamsız şekilde hentaiye kaymış. Bir konu açıklanırken verilen doğru sonra yıkılıyor. Final berbat. Keşke ilk üç bölümü yapıp bıraksalmış. Son üç bölümü batırıyorlar.
Hei_(BK201)
Hei_(BK201)
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 70
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Bezgin10

Mesaj tarafından cynthia C.tesi 21 Şub. - 21:31

sera myu demiş ki:doumekide sanki bizim gözlüklüden hoşlanıyor yani kız olsa kesin böyle olurdu ama clampta olmaz sanki böyle bir şey o yüzden zannetmyorum Very Happy

Sen öyle san. CLAMP'te o kadar çok shounen ai var ki aklın şaşar. Very Happy
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından sera myu Paz 22 Şub. - 3:35

hadi canım Shocked aklımdaki clamp animelerinin hiç birinde yok örnek verebilirmsin huh
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından cynthia Paz 22 Şub. - 10:00

Tokyo Babylon/X; bu ikisi bağlantılı mangalar zaten birinden birinde var böyle çift.
Tsubasa RESERVoir CHRoNiCLE
Legal Drug
xxxHOLiC

Benim bildiklerim bu kadar ama yayınladıkları kısa hikayelerde var mı bilmiyorum.

Konu saptı bu arada. Very Happy
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Paz 22 Şub. - 10:18

Clamp animelerinde shounen ai yok. Sadece titreşikleri var Very Happy Düşünsene 4 kadın toplanmış ve bunlar en azından titreşiği bile olmayan bir anime mi yaratıcaklar XD Bu noktada koparım gülmekten.

He is My master: Ben hangi akla hizmet sevmeyeceğimi bildiğim hatta izlerken iğrenme sınırlarında dolaşabileceğim bu animeyi indiririm ki. Berbattı. Hayattımda gördüğüm en berbat aniime. Öyleki şimdiye kadar ne kadar nefret etsemde bir animeyi bitirmeye özen gösterirken bu anime dropladığım ilk anime olma özelliğini koruyacak XD

Lamune: Bu animeyide bölüm özetlerini anlatan bir sitede görmüştüm. Baktım ana karakter mor renk saçlı XD Dedim en azından karakterlerden yırtarım. Ama yok yok böğğğ. Bir anlam ifade etmeyen saçmalıklar bütünüydü bana göre.

Mitsu x Mitsu Drops: Off off Very Happy Bu animeye yorum bile yapamıyorum XD Mangası daha güzeldi. Animesi saçmalık ötesinde rezil bişeydi.

Muteki Kanban Musume: Tamamen zaman kaybıydı bana göre. Ana karakter yine tipik bildiğimiz bir erkeğe vurdu mu onu 300 metre uçuran kız tipiydi XD Nefret ediyorum bu tiplerden.

Saikano: Berbat karakterler, berbat bir ses ve o fiyuuuuuuuuuuuu diyen iğrenç anlamsız mekanik şey XD Sonu anlamsız ama güzeldi tek sevdiğm şey sonuydu Very Happy

Shining Tears X: Dedimki kedi kedi kulaklar, uçuşan kanatlar,tüyler vs. var kesin severim. Fantastiğede benziyor. İlk bölüm güzeldi. Sonrası "ne oldu, ne bitti hatta ne zaman bitti, niye öyle bitti" derken cidden bitti Very Happy Ve ben keşke tamamını indirmemiş olsaydım demiştim.

Strawberry Panic: Saçmalık bildiğin saçmalıktı. Sadece ve sadece ana karakter olan beyaz saçlı hatunu beğendim şu koskoca anime içinde Very Happy Birde bunun için yuri diyolar ama bildiğin shoujo ai'ydi.

Yamato Nadeshiko Shichi Henge: Erkek çizimleri berbattı. Hepsi parlayan birsurata ve kızsı özelliklere sahipti. Çok fazla chibi oluyordu hepsi. Hiç sevmedim ya bu animeyi. Mangasını okusam kesin 3-5 puan fazla verirdim.
Goth Goth Loli Loli :twisted:

Yami to Boushi to Hon no Tabibito: Sadece izledğim iin memnun olduğum tek nokta opening'tir. Gerisini izlemez olaydım diyorum Very Happy

Antique Bakery: Miyano mamoru için izlediğim bir anime Very Happy Onun seslendireceği her şeyi izlemek gibi gereksiz bir huyum var Very Happy Bu animenin ise sadece son 3-4 bölümü güzeldi gerisi gereksizdi. İzlenmesede olurdu.

Air: Neden bilmiyorum ama bana hiçbir şey ifade etmeyen sadece son bölümleri beğendiğim bir animeydi. İzlenmesemde olurdu. Sanırım bu tip "moe" gözlü bir surata sahip olan hatunların yaşadığı dramlar beni etkilemiyor.

DearS: Bu animedeki öğretmen olan yaratığı her gördüğümde animeyi bırakasım geliyordu. Animeyi nasıl bitirdiğimi gerçekten hala merak ederim. Sanırım öğretmen hariç o kadarda kötü değildi. Iyyy bir karakter yüzünden animeyi bırakma düşüncesi. Allahtan anakarakter değilmiş o öğretmen "korkunç" Shocked

Furi Kuri: İlk 2 hatta 3. bölümde tamam ama gerisi beni çıldırtmıştı. Zorla bitirdiğim hatta bittiğinde neredeyse ağlamak üzere olduğumu hala hatırlarım Very Happy Ollleeyy bitttiii demiştim Very Happy

Love Hina: Yine bir erkek karaktere çaktığı gibi 300 metre uçuran bayan anime karakterinin olduğu bir anime. Tamamen gereksiz bir anime.

Şimdilik bu kadar aklıma başka gelmiyor. Very Happy Gelirse yazarım
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 461
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Kustah10

Mesaj tarafından cynthia Paz 22 Şub. - 10:27

Ben zaten shounen ai türü demedim ki, shounen ai var dedim. Ki var. Very Happy
Ha bir de CLAMP'ın diğer 8 elemanını da unutmayalım.

Dur ben de yazayım.

2x2 Shinobuden:
"Parodi"msi, komedi(!), ecchi, martial arts bir anime. Konu zayıf, her bölümde ayrı bir olay var ve hiç eğlenceli değil. Çok şükür sadece 12 bölümdü ve başka sequel'i falan yoktu. Shinobu'yu ayrı ayrı dövesim var. Onsokumaru iyiydi ama.

Tsubasa Chronicle/TC Season 2:
Bunlar başlı başına zaman kaybı zaten.

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan: Bunun da hiç işlenememiş bir konusu var, ecchi ve komedi. Sırf Dokuro için ve Kugimiya Rie için (başka bi karakter) 4-5 verdim.

Gravitation: Bir shounen-ai, müzik, komedi animesi. Ama hayır, shounen-ai olduğundan sevmedim değil. Çoğu erkek karakter kıza benziyordu (ana karakterlerden biri dahil), Tsubasa Chronicle'ın açılışını söyleyen Kotani Kinya (en sevdiğim açılış) bu anmenin de şarkılarını söylüyordu. Ve komedisi de o kadar güzel değildi. Ne bileyim sürükleyici değildi yani, merak da ettirmiyordu bir sonraki bölümü. "Shounen ai türünü denemek istiyorum" diyenlerdenseniz Gravitation'u izlemeyin.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından Akuma_Blade Paz 22 Şub. - 10:38

-Sailormoon ve MKR : Bilhassa ATV'de ilk yayınlandığı dönemde SailorMoon'u izleyemediğimden, sonraki dönemde de bir hayli övüldüğünden dolayı SailorMoon'a TRT'de ilk yayınlandığı dönemde, MKR'ye de BRT'de (yanılmıyorsam 2. kez) yayınlandığı dönemde izlemeye başladım. Aman tanrım! Elektrikli süpürge şeklidneki bölüm canavarından mı Teddy ayıcık şeklindeki düşmandan mı bahsedeyim yoksa kızların erkek "yakın" arkadaşları haricinde tüm erkeklerin sap salak yada "kötü" tipler olarak lanse edilmesinden mi, tüm bölümlerin neredeyse 3/1'inin birbirinin karbon kopyası olmasından mı dem vurayım bilmiyorum ama diyeceğim şey şudur: Türe abartılı bir hastalığınız yoksa hiçbir şekilde bu serileri izlemenizi tavsiye etmem.

-Elfen Lied : Sözkonusu topic'de gayet uzun şekilde nedenlerimi yazmıştım. En göze batan eksileri olmasa bile genel özellikleri itibariyle anca 10/4.5 filan olabilirdi ama bu denli abartılı övülmesini ve hiç zayıf yanı yokmuş gibi yerlere göklere sığdırılmamasını görünce açıkçası gözümdeki güncel değeri 10/2'ye bile zor varıyor. (Yanlış anlamayın, aynı olmasa da benzer temalarda/konularda olan birçok anime izledim ve bunlarınçoğu Elfen Lied gibi bir zaman kaybıyla karşılaştırılamayacak kadar iyiler. Son sözüm izleyecek olsanız bile gözünüzü körleştirip eksilerini görmezden gelen güruha dahil olmamanızdır)

-GANTZ : Manga olarak kalmalıydı. Anime olarak sadece bir şiddet/cinsellik sömürüsü o kadar.

-Gundam SEED / Turn A Gundam / G Gundam : 2001 sonu 2002 başından beri Gundam izliyorum ve Gundam olup da dibine kadar sev(e)mediğim yegane seriler. Ayrı ayrı konu olsa sayfalarca sebeplerimi anlatabilirdim ama kısa olarak şunu söyleyeceğim: U.C.'lerin ve ona yakın birkaç A.U.'nun temsil ettiği Gundam olayına sanırım en ters yapımlar bunlar. ( Gundam SEED / DESTINY aslında tıpkı Special Edition'ları gibi aslen TV değil OVA serisi olsaydı -konu, müzik, bir de anti hero'lar filan olarak- gerçekten beğenirdim ama tüm o bitmek bilmez fiiler'lar , kopyala yapıştır ile hazırlanmış belki de binlerce sahne ve emo-topluluğa yönelik sahneler/karakterler (özellikle Kira Yamato ve Fllay denen emo tiplemeleri) beni izlediğim dönemde ortalara doğru illallah ettirmişti. ) Gundam izlemeye ya 00'dan ya da U.C.'den başlamanızı öneririm. Ama kesinlikle saydıklarımdan değil. İlla SEED izlemek istiyorsanız da Special Edition'larına öncelik verin TV'ye değil.

-One Piece : TV'de yayınalndığı dönemde gerçekten kendimi zorlayarak izlemeye çalıştım ama başaramadım. Şu an google araması yaptığınızda Dragonball ve Pokemon ile birlikte en çok sonuç çıkaran anime bu (hatta yanılmıyorsam google sonuçları olarak Naruto'dan bile fazla idi en son baktığımda) ama düşüncem şu ki kanımca One Piece herkese hitap etmiyor.

-Bleach ve Naruto : Anime'sini bir noktadna sonra bıraktım ara sıra Manga'dan göz atıyorum ama hiçbir şekilde hayranı olmadığım gibi fazla abartıldıklarını düşünüyorum.

-Dragonball ve Saint Seiya : Spor/dövüş animesi sevdiğim bir tür değil ama gerçekten güzel bir işleniş ve senaryoya sahip olanları sevmeyeceğim anlamına gelmiyor. Tür olarak farklı olabilir biliyorum ama Initial D yada Prince of Tennis'in artıları ne ise Dragonball ve Saint Seiya bunları karşılamakta eksik kalıyor ki saydığım 2 örneğin eksileri varsa bile o derece göze batmıyordu en azından. Abartı öğesi bir noktadan sonra komedi boyutlarına geliyor. Sündürülen bölüm sayısı ve birçok seriyle karşılaştırıldığında gerçekten kötü kalan karakter dizaynlarını eklediğimizde abartılmış seriler bütünü ile karşılaşıyoruz.

-Ghost in the Shell 2 : Yanlış anlaşılmasın, ilk filmi 2000 sonu gibi izlediğimde belki hayatımda en değerli şeylerden biri olmuştu. Ama yıllar sonra -ki kanımca hiç de gerek olmayan şekilde- bir devam filmi görünce üzülmeden edemedim. Görsellik yada senaryodan bahsetmiyorum, bahsetmek istediğim şey ilk filmin naif tadına adeta tecavüz eden, inandırıcılığı sıfır olan, "laforizma" diyalogları:

Alakasız olacak ama :

Ahmet : Mehmet abi bir ekmek ver ordan ayrıca cogito ergo sum
Mehmet : Ahmet al ekmeğini ayrıca sic dis pactus parabellum

gibi diyaloglar gerçekten kafamdaki GITS imajına çok çok zarar veren şeyler oldular. Hatta yeri geldi Oshii'nin filmi bir noktadan sonra istemeyerek çektiği gibi bir izlenime bile kapıldım. Çok şükür ki Stand Alone Complex, GITS 2 yapamadığı/eksik kaldığı herşeyi içidne barındıran bir yapım olmuş.

-Rurouni Kenshin TV serisi : OVA'ları gözümde ne kadar efsaneyse TV serisi o kadar bıktırıcıydı bana göre. Çok acil tarafından bir yönetmenin çıkıp Christopher Nolan'ın Batman yorumunda olduğu gibi yeni bir Batman yorumu yapmasını isterdim.

-Macross 7 : İzlemeyin, izletmeyin, niye diye de sormayın. Bırakın hayallerinizdeki gibi bir bütün olarak hep güzel kalsın Macross serileri.

-School Days ve Kimi Ga Nozomu Eien : Duygusal anime olarak KKNJ, Kimagure Orange Road, Maison Ikkaku filan dururken bunları gördüğümde cidden bir eksiklik hissediyorum "biz yıllarca kötü animeler mi izledik yoksa bu animeler cidden berbat olduğu halde niye övülüyor?" diye. Biliyorum, aranızda çok sevenler filan var. Zevkler ve renkler tartışılmaz biliyorum ama samimiyet açısından problemleri olan, kızları -kanımca- "hafifleştirip" aşağılayan, sonuç olarak ortaokul 1. sınıfın tuvalet muhabbetlerini aratan bir konusu olan animeler gibi geldi School Days ve KGNE... (Edit: School Days'in Magical Heart Kokoro Chan OVA'sını istisna tutuyorum, TV serisiyle karakterler dışında alakası olmamasından mıdır bilmiyorum iyi bir yapımdı o)

-FLCL ve Gurren Lagann : Yönetmen/senaristi aynıymış evet. Sanırım "zaman kaybı" lafını en çok en sona sakladığım bu 3 yapım hakediyor. (Üçüncüsü aşağıda) Sevenler olabilir, biliyorum ama Mecha bile olsa trajik boyutta ciddiyet sorunları olan serileri sevmiyorum maalesef. (Banyoda geçen bölüm? Mecha dizaynları?? Kötü adam tiplemeleri???? Hay bin kunduz!!!)

-Code Geass : Kimse buna katılmayacak biliyorum ama geçen senenin sanırım en ağır zaman kaybından sanırım en büyüğü. Karamsar konulu, dizaynları muhteşem, kısaca tam bir "Real Robot anime" türü bekleyerek izledim ("real robot" eski ekol Gundam'lar, Patlabor ve Votoms gibi Ryousuke Takahashi serileri başta olmak üzere abartıdan uzak ve nispeten karamsar mecha konseptlerine denir) ama maalesef tek bir hedefi olmayan sürekli yalpalayan, mecha dizayn olarak başarısız, ağır fanservice'den muzdarip, bana gayet basit gelen senaryosunu kesinlikle sevmediğim, gelişmeleri kesinlikle olabilecek en komik sonuçlarla tahmin edilebilen ve uzun ve boş diyalogları da hiç de inandırıcı olmayan bir seri ile karşılaştım. (Bu seri hayatımı değiştirdi diyen insanları bile gördüm ve bu bile bana hiçbir şey ifade etmiyor zira şaha şahla şahmat etme sahnesinde intiharı düşünmüş bir insanım)

En son Akuma_Blade tarafından Perş. 26 Şub. - 18:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Mesaj tarafından ozman Paz 22 Şub. - 12:45

herkesin RENK ve ZEVKi başkadır.
ben şimdiye kadar 1.bölümde tutmadığım animelere hiç başlamadım. o yüzden şimdilik bu başlığa katılamıyorum.Very Happy
ozman
Süper Animeci
Süper Animeci

Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Delibo10

Mesaj tarafından pikeruchan Ptsi 23 Şub. - 20:48

Chaos Head kadar gereksiz bir anime yok. Anime başlamadan önce fragmanlar fln çok etkileyiciydi fakat animeye başladım ilk 2-3 bölüm "ooo ne acaip bir olay ya bu" fln derken. Konudaki kopukluklar ve başroldeki karakterin saçma sapan hareketleri nedeniyle aşırı soğuduğum sırf izlemiş olayım diye izlediğim kotaya yazık ettiğim tek anime
pikeruchan
pikeruchan
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 161

Mesaj tarafından Susano'o Ptsi 23 Şub. - 21:13

bu konuyu derinlemesine inceleyince sitemizde ne kadar da çok otaku arkadaşlarımız olduğunu gördüm. ya arkadaşlar ben gerçi son 3-4 senedir anime izleyen biriyim ama, sizin izlediklerinizin bir kısmını ilk kez duyduğumu söylesem yeridir. Very Happy helal olsun walla ama, hayat anime değil, lütfen... diyip manga okuyun biraz da... diye bitiresim geldi walla! neyse şaka bir yana, belki en fazla 25-30 tane seri devirmişimdir, 15-20 tane de anime film izlemişimdir. ama içlerinde bu berbattı, inanılmaz kötüydü, izlemeye değmez dediğim olmadı be. hepsinde de kendime katabilecek bir iyi taraf buldum.

elfen lied'in orijinal manga çizerini tanıyorum mesela, okamoto arkadaşımız. mangasını okuyanlar bilir aslında çok daha iç karartıcıdır, arkadaşın kendisi de öyledir, animesini o da pek beğenmemiş. ama bence onun sayesinde latinceye merakım başlamıştı.

tenjou tenge iyi başlayıp sonu animeye dökülmeyen serilerden. tutmadı herhalde. vakti zamanında fransızca mangasını bulmuştum. okumadım. meğerse oldukça uzunmuş. ama anime çok aptal biryerde bitiyor.

bilmeden izlemiş olduğum birçok tarz vardır mutlaka, ama ben kategorize etmeden izliyorum. her animenin izleyiciye verebileceği birşeyler vardır. bazen aramak zorunda kalabilirsiniz tabii Very Happy orası sizin sabrınıza kalmış birşey.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Relax10

Mesaj tarafından sakura hime Ptsi 23 Şub. - 21:38

bu soruya cevabım kesinlikle elfen lied şu ana kadar izlediğim hiç bir anime beni bu kadar deli etmemişti tamamen başladığım için bitirdiğim bir anime bunun dlında aklıma gelmiyor genellikle konusunu çok beğendiğim animeleri izlediğim için ilk bölümleri sarmayan animeleri izlemiyorum lol! öyle olunca buraya yazacağım bol miktarda anime yok ama elfen lied dışında air var güzel başlayıp sonunda saçmalayan bir animeydi bounce
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Eglenc10

Mesaj tarafından Ryoko Yoichi Ptsi 23 Şub. - 22:00

Elfen Lied'a baa başlamak istiyodum. O kadar kötü ya confused
Ryoko Yoichi
Ryoko Yoichi
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1477
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Centil10

Mesaj tarafından sakura hime Ptsi 23 Şub. - 22:24

bence kötü ama elfen lied'i çok seven kişilerde var ki sayıları oldukça fazla bence bir iki bölüm izle buna kendin karar ver ben sevmiyorum Smile
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Eglenc10

Mesaj tarafından Squaw Perş. 26 Şub. - 12:43

Kesinlikle Elfen Lied diyorum,benim indiripte izledikten sonra çok fazla pişmanlık yaşadığım bir seri olmuştur Elfen Lied,kan öğesinin kullanıldığı çok gereksiz bölümler vardı açıkçası,ana konunun ne olduğu anlaşılmıyor bile,izledikten sonra aklımda ne kaldı diye düşündüğümde sadece ortada uçuşan kan damlaları,bacak ve kollar oldu.

School Days.te bana göre gereksiz bir seri,ismine ve de tanıtım resimlerine bakınca okula özel çok hoş bir seri izleyeceğin düşüncesine kapılıpta bölümler ilerledikçe hayal kırıklığı yaşıyorsunuz,ana konu aşk ve okul teması gibi gözükse de zamanla bölümler ilerlediğinde erkek ana karakterin megalomanlığından öteye geçemeyen kızların tümünü aptal yerine koyan hatta seks manyağı olarak gösteren bir dizi olmuş bence.Finalse böyle bir seri için çok abartılı her ne kadar ana karakterin hakettiğini düşünsekte hemcinslerimle birlikte ama yine de abartılı bir finaldi bence.Sanırım bu da sonradan senaristin değişmesine bağlanıyor.

Love Hina'da bu şekilde düşündüren bir seri olmuştur beni,sadece eğlence amaçlı bir yapım çünkü yani boş vaktinizde izlenebilecek bir seri ona boş vakit yaratmak değil de boş vakitte onu yaratmak gerekir diyorum XD

En son squaw tarafından Perş. 19 Mart - 1:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Kustah10

Mesaj tarafından robin.amon Perş. 26 Şub. - 17:00

zombie loan =(
robin.amon
robin.amon
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 33

Mesaj tarafından geheimnis Perş. 19 Mart - 0:52

kesinlikle ichigo %100. bu kadar gereksiz bi seri daha olamaz herhalde..
geheimnis
geheimnis
Chocobo Fansub
Chocobo Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 170

http://geheimnis-tr-manga.blogspot.com/

Mesaj tarafından eczmeltem Perş. 19 Mart - 9:45

LOvely Complexi yeni bitirdim .Vallahi her bölüm biraz daha seveyim diye uğraştım ama nafile. MÜzikleri sadece gürültüden ibaret. KIzın Hiçbir özelliği olmayan birinin peşinden koşmasımı desem beğenemedim bir türlü. Güldüğüm ve içimin acıdığı yerlerde oldu ama hem komedi hemde iç burkalım demişler ama alakasız olmuş. Hele Özel anlarda verilen mimik ve yüz ifadeleri beni çok itti.İzlemeseydim dedim yani
eczmeltem
eczmeltem
Çevirmen
Çevirmen

Kadın Mesaj Sayısı : 227
Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Uykusu10

Mesaj tarafından jinxleus Perş. 19 Mart - 10:41

Koi Koi 7... Uzak durun kardşlerim. Ecchi animelerin yuz karası. Onu da geçtim savaşan zeynalarımızın aksiyonları birden bire ansızın kesiliyor...
jinxleus
jinxleus
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : İzlediğinize pişman olduğunuz/Zaman kaybı olan animeler Psikop10

Mesaj tarafından sera myu Perş. 19 Mart - 15:12

eczmeltem demiş ki:LOvely Complexi yeni bitirdim .Vallahi her bölüm biraz daha seveyim diye uğraştım ama nafile. MÜzikleri sadece gürültüden ibaret. KIzın Hiçbir özelliği olmayan birinin peşinden koşmasımı desem beğenemedim bir türlü. Güldüğüm ve içimin acıdığı yerlerde oldu ama hem komedi hemde iç burkalım demişler ama alakasız olmuş. Hele Özel anlarda verilen mimik ve yüz ifadeleri beni çok itti.İzlemeseydim dedim yani
ben onu çok sevmiştim ama zevkler farklı demekki en çok sevdiğim shoujolar arasındadır Smile
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

- Similar topics