AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Macross Frontier!

+6
CHOBiTS
Ozey
ozman
Squaw
hione
AkumA
10 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Macross Frontier! Empty Macross Frontier!

Mesaj tarafından AkumA C.tesi 4 Nis. - 20:39

Macross Frontier! Macrossfrontier

Marcoss Frontier!
Type:Tv Serisi
Bölüm sayısı:25
yayın tarihi:3 Nisan 2008-5 eylül 2008
Tür:Action, Mecha, Music, Romance, Sci-Fi,Drama
Süre~Bölüm Başı~:24 dakika
Genel izleyici kitlesi:+13
zentradi adı verilen uzaylıların dünyayı ele geçirmesinin ardından,insanlık uzay boşlugunda yapay gökyüzü,yapay binalar halinde birer orta boylu ülke büyüklügünde gemilerde yaşamaktadır ve Macross Frontier de bu gemilerden biridir.
Saotome Alto havacılık okulunda okuyan bir ögrencidir.birgün Tüm galakside ünlü ''sheryl'' marcoss frontiere konser vermek için gelir ve olanlar olur.alto konserde güvenlik görevlilerinden biri olarak seçilir ve konser sırasında ''vajra adlı canavarlar macross frontierin tüm defans sistemini kırıp şehire girer.alto sheryli hemen kurtarıp güvenlik güçlerine koruması için teslim eder.fakat o kargaşada bir kızı kimse korumamaktadır.canavarların özellikle Ranka Lee adlı bu kıza saldırdıgını farkeden alto kızı kurtarmaya gider.düşünmeden giden alto gittikten sonra birşeyi farkeder, kendi güçleri bir bina büyüklügündeki ve silahlar ile dolu bu canavarın karşısına çıkmaya yetecek kadar degildir.o sırada bir VF-25 plotu bu ikisini korumak için düşünmeden canavarın önüne atlar,ardından vahşiyce öldürülür.ne yapacagını bilmeden kucagında baygın bir kızla bir bina büyüklügünde canavarın karşısında oturan altonun,yardımına başka vf-25lerde gelir ve kurtulurlar.olaylar gelişir,en sonunda alto onu korumaya çalışırken ölen VF-25 plotu yerine örgüte katılır.yinede çözülmemiş birçok olay vardır;
Alto'nun geçmişiyle yüzleşip babasına karşı olan nefretini bir şekilde düzene sokması,sheryl-ranka ikilisinden birisine karar vermesi ve en önemlisi Ranka ile Vajraların arasındaki gizemli ilişkiyi çözmesi gerekecek,bunlarla ugraşırken birçokta arkadaşının vahşiçe ölümünü görecektir.

Karakter Tanıtımları
Alto "Princess" Saotome
seslendiren:Nakamura, Yuichi
Spoiler:
Ranka "Little Queen" Lee
seslendiren:Nakajima, Megumi
Spoiler:
Sheryl "Galactic Fairy" Nome
seslendiren:Endo, Aya
Spoiler:
Michael "Michel" Blanc
seslendiren:Kamiya, Hiroshi
Spoiler:
Clan Clang
seslendiren:Toyoguchi, Megumi
Spoiler:
Angelloni, Luca
seslendiren:Fukuyama, Jun
Spoiler:
Ozma Lee
seslendiren:Konishi, Katsuyuki
Spoiler:

Kişisel Görüşüm
izledigim en iyi ilk 10a rahat girecek bir seri.mecha hiç sevmesemde unutamayacagım kadar iyiydi.eureka falan hepsini rahat sollar mecha türünde.romantizmi olsun aksiyonu olsun harikaydı.grafikler zaten müthiş.ost,müzik hepsi harika.önce birer bölümlük fill gibi gelen bölümler ardından birleşip son bölümlerde büyük olay oluşturuyor.karakterleri acımadan öldürüyor seri.bence böylesi daha iyi olmuş herkes yaşarken bitseydi pek bir anlamı kalmazdı en azından yan karakterlerden birkaçını harcamaları seriyi daha sevdirdi.sheryl en sevdigim anime karakterlerinden bu arada çizimi olsun tarzı olsun harikadır kendisi.valla daha nasıl öveyim bilemiyorum xD.mecha sevin yada sevmeyin herkesin izlemesi gereken bir klasik bence

En son AkumA tarafından Ptsi 6 Nis. - 0:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Macross Frontier! Idaree11

Macross Frontier! Empty Geri: Macross Frontier!

Mesaj tarafından hione Paz 5 Nis. - 23:23

ztn animenin kendisi 2008 de başta müzikleriyle olsun bir çok dalda ödül almış bence bi baş yapıttır, müziklerini halan dinlemekteyim hiç sıkılmadan hele bi aimo vardır ki benim için, bi kaç farklı versiyonu var saatlerce sıkılmadan dinliyebilirim , haa bu arada tanıtım için saol ama sölemeden edemicem kişisel görüş kısmındaki michel ile ilgili kısmı spoilere alsan bence daha iyi olur , seriyi seyretmemiş insanlara biraz haksızlık olur gibime gelio yazdıkların , kişisel görüşten öte serinin en etkileyici sahnelerinden birini ulu orta yerde yazmışsın , şahsen animeyi seyretmemiş olsam o yazıyı okuduktan sonra biraz rahatsız olurdum , düşünsene sıfırdan başlıyorsun seriye michel gördüğün ilk sahnede
Spoiler:
...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Macross Frontier! Pusuda10

Mesaj tarafından AkumA Ptsi 6 Nis. - 0:28

haklısın biraz düşüncesizlik etmişim sanırım.düzelttim hemen x)
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından hione Ptsi 6 Nis. - 6:15

estağfurullah düşüncesizlik diilde işte serinin mühteşemliği karşısında yazıya dökerkenki heyacanla yapılmış olan bi anlık dikkatsizlik diyelim, böle güzel bi seriden çok fazla kişinin haberdar olmamasına çok üzülüyorum açıkcası , sanırım türünün içinde mecha yı görenler direk ön yargılı bi şekilde pas geçiyorlar, özelliklede bayan anime severler sanırım mechadan fazla hoşlanmıyorlar tahminimce ama bu serinin içinde mechayı öle bi güzel yedirmişler ki, size sadece o görsel ziyafeti mükemmel müzikler eşliğinde seyretmek kalıyor, haa mechayı görüp aldanmayın serinin aslı romantizm ağırlıklıdır bana göre tabi bir çok savaş sahnesinde bile bunu rahatlıkla hissedeceksiniz bunu temin ederim size , seninde dediğin gibi mecha sevmeyenlerin bile çok hoşuna gidebilecek bi seri bence , yaa sadece müzikleri, şarkıları yeter diorum konusu işlenişine diyicek laf yok ztn , macrossun dier serileri izlememiş olmama rağmen çokta fazla yabancılık çekmedim açıkcası o yüzden kesinlikle izlenmeli diyorum son olarak ...
hione
hione
Encoder

Mesaj tarafından Squaw Cuma 10 Tem. - 20:15

Bu seriyi bitireli birkaç gün (sanırım 2 gün önce bitirişini yaptım ) oldu ama hüzün'lü serileri yaşadığım ve de izlediğim bu günlerde sonu itibariyle bana güzel an'lar yaşatan ve de hoş dakikalar yaşatan bir seri oldu diyebilirim...

Ben ki mecha türüne ön yargılı yaklaşan bir anime izleyicisiyken hione sayesinde keşfettiğim mecha serilerinden hatta severek izlediğim favorilerim arasına ekleyebileceğim bir seri oldu diyebilirim Macross Frontier,nedenine gelince;
Çok güzel duygular yaşatan müzikler eşliğinde mecha'ların savaşını izlemek gerçekten büyüleyiciydi...Özellikle orjinal karakterlerin varlığı (Brera Sterne,Ozmo,Klan,Ranka,Ai-kun,Sheryl,...gibi) ayrı bir hoş'luk katıyordu seriye,seriyi bitirdikten sonra ''Uzun zamandır sonunu keyifle izlediğim bir seri'' olmadığı düşüncesiyle ayrıldım bilgisayarın karşısından (''En Son Hangi Seriyi Bitirdiniz'' başlığından daha önce yazmış olduğum yorumumu ekliyorum/kopyalıyorum (tembellik yapıyorum kısacası Razz );

Spoiler:
Müzikleri konusunda kesinlikle tartışmaya girmeyeceğim bir yapım oldu özellikle de hangi sahnede hangi müziklerin kullanılacağı konusunda çok iyi seçim yapılmış yapımcıları tarafından en sevdiğim şu iki melodi hayatımın bir parçası artık ve de serideki tüm şarkıların içerisinde büyük anlam'lar yüklü olduğu için bu şarkıları hayatıma sokmama gibi bir lüksüm olamaz;
-Diamond Crevasse
-Aimo....

En çok hüzün yaşadığım an'lardan birisi (tahmin ediyorum ki tüm Macross F izleyicisi için geçerlidir);
Spoiler:

Bir insana duygularımızı -özellikle sevdiğimiz kişiye olan duygularımızı- yanımızdayken anlatabilmenin önemini bir kez daha kavramış oldum bu an'ı izlerken her zaman yaşamımın her an'ında asla çıkarmadığım bir düşünce olsa da bunun önemini bir kez daha arttırmış oldu Macross Frontier serisi....

En son squaw tarafından C.tesi 11 Tem. - 0:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Macross Frontier! Kustah10

Mesaj tarafından hione Cuma 10 Tem. - 21:27

tanıtımın üstüne yazılabilecek her ayrıntıyı en güzel biçimde yazmışsın daha üstüne yazılabilecek bişi bırakmamışsın bize Very Happy ...
hione
hione
Encoder

Mesaj tarafından Squaw Cuma 10 Tem. - 21:57

Açıkçası izledikten sonra ben de yer edinen düşünceleri yazdım hione senin sayende keşfettiğim bir seri oldu bu biliyorsun...

Akuma da güzel bir tanıtım yapınca bana düşüncelerimi/yorumlarımı yazmak kaldı Smile

Ama senin de yazdığın gibi mecha özelliğinden çok duygusal öğeler barındırması ve de romantik öğelerle süslenmiş olması açısından ben çok büyük bir keyifle izledim.

Şimdi de Macross Zero izliyorum onda da çok güzel görsel öğeler var özellikle benim gibi deniz aşığı birisi için 5 bölümlük bu yapım da tartışılmaz oluyor;Macross Frontier serisi içinde geçen bir film çekimi olayı vardı onun hikayesini anlatıyor Macross Zero'da;Zero'nun da müzikleri çok hoş onu da izlemeli Macross Frontier serisi izleyecekler ama öncelikle Macross Zero izlenmeli...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından hione C.tesi 11 Tem. - 0:16

şu vakit sölicek tek bi şey var o zmn daha dorusu bi slogan ' haydi kızlar mecha izlemeye' Very Happy ...
hione
hione
Encoder

Mesaj tarafından ozman C.tesi 11 Tem. - 18:49

eeee...önceki macroslardan pek bir farkı yoktu...üzgünüm ama
ne yapalım:P...yani tüm japon serisini yalayıp yuttum ama işte
ne bileyim oavlar ve filmin yanına yaklaşamamışlar

not:bu yan karakterlerde travesti vs olayı çok olmaya başladı;tüm animelerde dikkatli bakarsanız:D
ozman
Süper Animeci
Süper Animeci

Ruh Hali : Macross Frontier! Delibo10

Mesaj tarafından Ozey Paz 16 Ağus. - 2:29

Kısa bir süre önce bitirdim bunu. Başlarda eh işte dediğim, ara ara savaşlarda sıkıldığım bi animeydi. Ki mechaya çok uzak duran bir insan olduğumu söylemeliyim. Ama sonra yavaş yavaş ısındım ve o yarısından sonra da çok sevdiğim bir anime oldu diyebilirim. Mecha savaş sahnelerine alıştım, hatta zevk almaya da başladım sayılır. Ama en önemli unsur müzikti sevmem de. Diamond Crevasse ile Aimo cidden muhteşem şarkılar. Diğerleri de güzel [misal Lion] ama en çarpıcı bu ikisi. Sonra aşkı çok güzel işlemişler abuk klişelerle insanı bayıltmıyor, savaş & müzik & aşk birlikte çok güzel gidiyor. İyi harmanlamışlar yani. Bi de bu animeyi bu kadar övme noktasına gelmem de en büyük etkenlerden biri de,

Spoiler:

Karakterlere gelirsek, en sevdiğim açık ara Sheryl. Başlarda açıkçası çok da bir hayranlığım yoktu ama gitgide daha çok sevdim bu karakteri, geçmişini irdeledikleri bölümlerde özellikle. Ozmo, Brera, Klan vs de başarılı karakterlerdi, gereksiz diyebileceğim hiçbir karakter yoktu. Tek eleştirim belki de konunun çok dağınık gitmesi olabilir, ama o benle de alakalı olsa gerek, çok kurgu üzerinde durulmadı gibi geldi sanki. Yine son bölümde o kısım biraz toparlandı o yüzden laf etmicem. Kısacası tavsiye ettiğim bir seri, mecha sevin ya da sevmeyin.
Ozey
Ozey
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 100
Ruh Hali : Macross Frontier! Bezgin10

https://jockerland.com/

Mesaj tarafından CHOBiTS Paz 16 Ağus. - 13:34

şarkıları ok hoştu doğrusu ben daha çok ranka sevdim.başrol kız gibi yapmışlardı onu sevmedim.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Macross Frontier! Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Squaw Paz 16 Ağus. - 21:37

Macross Frontier serisine benim gibi bir ''Mecha'' seri izlenimiyle yaklaşırsanız eminim ilk başlarda sıkıcı gelecektir ama Ozey.in de bahsettiği gibi izleyiciyi giderek kendisine ''hüp...'' diye çekiveren bir derinliği izleyenin kendisiyle bütünleştireceği 2-3 karakterin yaşamlarına tanık olmamız bu seriyi sevdiren bence...

Onun dışında ben başlarda özellikle de ilk bölümü açıp da şu an'ı izledikten sonra kararım kesinlikle sıkılmayacağım yönünde olmuştu Macross Frontier için;
Spoiler:

Özellikle bu bölümü izledikten sonra bu seriye devam etmeliyim diye düşünmüştüm başlarken hiç sıkılmadığım sonuna yaklaştıkça da finalini merakla beklediğim bir yapımdı...

En çok etkilenme sahnelerinden biri konusunda da kesinlikle Ozey'e katılıyorum;
Spoiler:

Müzikleri konusunda da daha önce de belirttiğim gibi kesinlikle mecha-müzik ikilisini çok iyi bağdaştırmışlar,bu inkar edilemez gerçeklik bence...

Bense Ranka Lee ya da Sheryl arasında ayrım yapamıyorum çünkü bana göre seride ikisi de gereken bir karakter ikisi de insanın içine işleyen karakterlerdi.Tabi ki ilk başlarda Sheryl'in bencilliği sayesinde ben de Ranka severdim ama bölümler ilerledikçe bu sevgim Sheryl yönüne daha çok yaklaşmıştı,oldukça da sıcak yönler bulmaya başlamıştım Sheryl karakterinde belki de bana NANA'daki Reira karakteri anımsatması sayesinde de etkileşim yaşamış olabilirim ama yine de seri de çok orjinal çok güzel karakterlerle karşılaştığımız gerçeği yadsınamaz açıkçası kabul etmemek gibi de bir düşüncem yok....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Ozey Paz 16 Ağus. - 22:31

Sheryl normalde pek seveceğim türde bir karakter değildi. Anime başında sanki direk şımarık egosu yüksek bir kadın karakter gibi geldi ilk görüşte. Yorumuna sonuna kadar katılıyorum squaw, Reira kısmı dışında, daha çok manganın etkisiyle o karakteri bir türlü sevemedim çünkü. Neyse konu dışına çıkmadan devam edeyim, ama Sheryl sadece böyle tek bir tip karakter değilmiş bunu gördüm. Geçmişinde yaşadıkları, daha çok animenin sonlarına doğru olanlar, duygusal yönünü görmemiz vs. karaktere hayran olmamı sağladı.

Ranka'ya gelince, ortalarda onu severdim sonradan biraz soğudum. Ama bir nefretim yok ve kesinlikle gereksiz diyemem, animenin çoğu önemli parçalarını oturtan bir karakterdi.

Sadece anime sonunda daha belirli bir şeyler bekliyordum.

Spoiler:

Neyse ki filmi geliyormuş ona sevindim.
Ozey
Ozey
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Squaw Paz 16 Ağus. - 22:47

O halde film de net bir son görebileceğiz ya da umuyorum demem daha doğrusu...

Anime sonunda;
Spoiler:

Şu film haberi gerçekten de çok iyi oldu Ozey,umarım en kısa zamanda filmi gelir bize bir ''Macross Frontier şöleni daha yaşatır...''

Spoiler:
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Ozey Paz 16 Ağus. - 22:59

Netlik konusunda pek beklentim yok ne yazık ki açıkçası squaw, gene iki tarafı da memnun edecek tipte fanservis niyetine bir şeyler koyacaklar gibi geliyor :/ Ama yine de küçük de olsa umudum var, kendi kendimize sevineceğimiz bir son da olabilir XD
Ozey
Ozey
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından hione Paz 16 Ağus. - 23:29

her ikinizede tavsiyem boş beklenti içinde olmayın Very Happy , serinin filmi gelse dahi alto'nun herhangi bi seçim yapacağını sanmıyorum , ztn öle bi beklentimde yok diyebilirim, nedeninede gelicek olursak benim ranka ve sherly olan mesafem aynı diyebiliriz bu yüzdendir ki ikisi arasından herhangi birisini seçmesini istemem ztn , her ikisinde geçmişlerinde ağır bi dram var neticede alto herhangi birini seçmiş olsa idi dieri için çok üzülürdüm şahsen o yüzden her ne kadar genel anime görüşüm içinde sonu açıkça belirtilmemiş animeleri sevmesemde bu anime benim için bi istisnadır ...
hione
hione
Encoder

Mesaj tarafından Squaw Paz 16 Ağus. - 23:36

Aslında haklısın hione...

Düşündüm de Alto'nun yaptığı her seçim karşısında,diğer kalan kişi oldukça büyük bir hüzün yaşacak bu beni de etkiler ve de üzüntü yaşatır bana zaten seriyi bitirdiğimde bu kontasına değinerek bir yorum yapmıştım,son günlerde izlediğim seriler arasında bana son'ları ile hüzün yaşatan animeleri bitirdikten sonra böyle son yaşatan seriyi izlemek mutlu etmişti...

Yani hüzünlü birçok seri izledikten sonra sonuyla içimde ferahlık hissi uyandıran bir yapımdır-her ne kadar önceki mesajımla çelişki yaşatsa da hione'nin yazdıklarını okuyunca- Macross Frontier benim için de...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Desire C.tesi 22 Ağus. - 21:44

4. bölümdeyim ranka çok tatlı mimikleri çok şeker ^^ ve Alto ya aşık oldum neden bu kadar yakışıklı çiziyorlar ki anlamıyorum ^^'
Desire
Desire
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1227
Ruh Hali : Macross Frontier! Asik10

http://www.dilekart.deviantart.com

Mesaj tarafından zhenya Paz 23 Ağus. - 9:12

bi dakika alto zaten seçimini sherly olayak yapmış durumda değilmi yani ben mi yanlış anladım yoksa ... ha filmde ne olur bilinmez ama seri için final buydu rankada kendine farklı bi yol çizicekti bundan sonra...en iyisi bi ara tekrardan izleyim ben Smile
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Macross Frontier! Karisi10

Mesaj tarafından Susano'o Paz 23 Ağus. - 13:22

ben konuştum altoyla, kararsızmış. dedim ona, sen ranka'yı seç. sheryl de bana kalsın Very Happy Razz
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Macross Frontier! Relax10

Mesaj tarafından Ozey Paz 23 Ağus. - 16:05

zhenya demiş ki:bi dakika alto zaten seçimini sherly olayak yapmış durumda değilmi yani ben mi yanlış anladım yoksa ... ha filmde ne olur bilinmez ama seri için final buydu rankada kendine farklı bi yol çizicekti bundan sonra...en iyisi bi ara tekrardan izleyim ben Smile
Spoiler:
Ozey
Ozey
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından zhenya Paz 23 Ağus. - 16:40

Spoiler:
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Macross Frontier! Karisi10

Mesaj tarafından gundamaster Paz 23 Ağus. - 16:59

Spoiler:
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Macross Frontier! Olgun10

Mesaj tarafından Squaw Paz 23 Ağus. - 21:11

zhenya demiş ki:
Spoiler:

Sanırım öyle bir son tasarlanması da izleyiciye bunu düşündürmek içindi...

Spoiler:

Bunlara ek olarak da sanki bir sezon daha gelecek tasarısı planlanarak bir final hazırlanmış yapımcılar tarafından hani hep yapılır ya sevilirse seri ya da yeni bir sezon istenirse; ''Hadi biz buna bir sezon daha yapalım...'' gibisinden açık kapı bırakma hevesiyle yapılmış diye düşünüyorum ki ben bir sezona daha ya da bu seri tadında bir filme ''Hayır!!!'' demeyecek olan grupta seve seve yerimi alırım açıkçası ^__^
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından AkumA Ptsi 24 Ağus. - 0:47

Seri herşeyi açıkladı.Bence daha filme gerek yoktu.Aşk üçgeni olan çogu seride öyle bir son olur zaten.Erkek karar vermez kızlar pes etmez,aşk olayı kesin olarak bir sonuca bağlanmaz.Filmdede bağlanmıyacağına nerdeyse kesin olarak eminim.Hele böyle  bi durumda birde tv serisi yapmayı düşünmeleri tamamen saçmalık olurdu.Güzel hoş seride aynı karakterlerle uzatması pek hoş olmaz.yeterlidir bu kadarı.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics