AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Macross Zero

+5
!Sweet Cat!
Desire
meyday
edemirci44
Squaw
9 posters

Macross Zero Empty Macross Zero

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 15 Tem. - 0:18

Macross Zero Vdhndi

KÜNYE:
Anime'nin Adı: Macross Zero
Kategori: OAV
Tür: Mecha, Bilim Kurgu, Macera, Aksiyon
Bölüm Sayısı: 5
Yayım Tarihi: 21/12/2002 ile 22/10/2004 arası

Yapımcılar/Sanatçılar:
Yönetmen: Shoji KAWAMORI
Senaryo: Hiroshi OHNOGI, Shoji KAWAMORI
Müzik: Kuniaki HAISHIMA
Dizayn: Haruhiko MIKIMOTO, Takahiro KISHIDA, Takuya SAITO, Shoji KAWAMORI
Orjinal Eser: Shoji KAWAMORI

NOT:Macross Frontier serisinden önce izlenmesini tavsiye ederim...Devamında da Macross Frontier serisi izlenmeli Macross Zero izlendikten sonra...

KONU:
İnsanlardan uzak bir adada yaşamlarını sürdüren bir kabilenin arasına -askeriye'de görevli olan- Shin isimli karakterin adaya düşerek aralarında kalması hikayenin başlangıcını oluşturur.Aslında yıllar önce adaya düşmüş olan meteor sonucu adaya hiçbir insanın adım atmamasıyla kendilerine göre bir düzen kurmuş olan bu yerli halk yeniden adaya insanların adım atmasıyla düzenini kurmuş oldukları yaşamlarını terk etmek zorunda kalacaklardır daha doğrusu korudukları tüm güzellikler yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır...

Başta Sarah olmak üzere diğer tüm yerli halk da bunu tamamıyla istememektedir.Sarah bu adada ''Yer Yüzü'nün Şarkısı''nı duyabilen nadir insanlardan birisidir hatta kuvvetli şekilde hissedebilen tek kişidir.

Adaya yıllar önce düşen bu meteor yüzünden Birleşmiş Milletler Güvenlik Kuvvetleri tarafından adaya giriş tamamıyla yasaklanmıştır;birçok bilim adamı gelip düşen meteor.u incelediğinde aslında bunun bir meteor değil de bir uzay aracı olduğunu keşfetmiştir yaptıkları çalışmalar sonucunda.

Ama ilerleyen zamanda bu gücü tekrar harekete geçirmek isteyen insanlar -tabiki kötü diye nitelendireceğimiz- devreye girecektir özellikle yıllar önceki yapılan araştırmalarda bulunan bir bilim adamı yeniden ortaya çıkacaktır...

Birçok keşif gemisinin gelmesi sonucu adada büyük bir mücadele başlayacaktır ve bu mücadelenin içinde Sarah ve Mao da yerlerini alacaktır hatta buna mecbur kalacaklardır....

KİŞİSEL GÖRÜŞÜM:
Macross Frontier serisinden önce izlemem gereken Macross Zero'yu her ne kadar seriden sonra izlemiş olsam dahi aynı tadı bulabildiğimi düşünüyorum özellikle de benim gibi deniz aşığı bir insanın Mao ile Shin'in Mao'nun hazine'sine gitmek için okyanusun derinliklerine doğru yaptıkları yolculukla ilgili bölümler yadsınamaz gerçeklikte muhteşemdi...

Bir yabancı'yı her tehlikeyi göze alarak hayatımıza sokmanın anlamı'nın derinliğini bir kez daha anlama fırsatı yaratmış oldu bende Macross Zero;Sarah'ın dudaklarından dökülen o muhteşem şarkıyı dinlerken aynı zamanda herbir canlının yeniden yaşam kıpırtısına kavuşma an'ını izlerken o görsel şölene tanık olmaksa ayrı bir keyif veriyordu bana,Sara'nın şarkısını dinlemekten asla bıkmayacağım,bu şarkıyı çok sevdiğim Macross melodileri arasına ekleyebilirim hiçbir tereddüt yaşamadan hem de; izlemiş olduğum Macross yapımlarından sonra muhteşem bir müzik şölenini yaşattıkları kanısına vardım hem de hiçbir zaman bıkkınlık vermeyecek şekilde.

Sarah ve Shin'in birbirlerine -aradaki engele rağmen- ulaşma çabasını izlerken; Bir yabancıyı aldığımız yaşam dönemimizde onun getireceği tehlikleri hiçe sayarak bir insana değer vermenin aslında ne kadar önemli bir duygu ne kadar da önemli bir değer olduğu gerçeğini bir kez daha yaşamış oldum.

Ova çok güzel görsel öğelerle bezeliydi,özellikle yerli halkın yaşadığı bungavol tarzı evlerin altına vuran dalgaların sesini duymak o dalgaların gece ay ışığında evin içine yansımasını izlemek (o an bu tarz bir evin içinde yer alan hamak'ta yatan Shin'in yerinde olmak için tüm engelleri aşabilirdim ^__^) ;her ne kadar az bir bölüm yer vermiş olsalarda bu an'a (benim gibi bir deniz aşığının asla es geçemeyeceği bir an'dı) o sesi ayrı bir güzellikte dinlemek o muhteşem deniz yansımalarını izlemek çok keyifliydi, muhteşem bir deniz manzarası eşliğinde yapılmış bölümleri izlerken çok büyük bir keyif aldığımı belirtmeliyim....

KARAKTERLER:

SARAH NOMM
Macross Zero 2vdir07

Adada yaşayan yerli halkın reisi durumunda bulunmuş bir karakterdir.Özel yetenekleri olan Sarah doğadaki tüm canlılarla iletişim kurabilmektedir.Adaya insanların adım atmasını asla istememektedir,insanların gelişiyle adanın öz'ünü kaybedeceği düşüncesini savunmaktadır,kardeşi Mao için daima endişelenen bir abla'dır.Aynı zamanda ''Bird Human'' diye isimlendirdikleri makineyi yeniden yaşama geçirebilecek güce sahip kişidir.Kesinlikle şarkı söylerken izlenmeli ve de dinlenmesi gereken bir karakter özellikle de Shin'in onu gizlice izlediği an'ki sahne göz ardı edilemeyecek güzellikteydi.

MAO NOMM
Macross Zero 2w31e6f

Haşarı bir yapıda olan Mao adanın maskotu konumunda gibidir.Enerji dolu olan ve de Shin adaya ilk geldiği an'dan itibaren Shin'e en çabuk ısınan kişidir.Ablası için tüm fedakarlıkları yapabilecek kadar sevgi doludur.Shin'den hoşlanmaktadır ama ablasının da ondan hoşlanması sonucu aradan çekilebilecek olgunluğa sahiptir.Ablasının sahip olduğu güçlerin tamamına sahip olamasa da birazına o da sahiptir,Mao da ablası gibi doğadaki canlılarla iletişim kurabilmektedir.

SHIN KUDOU
Macross Zero 358qr0j

Ailesini savaş sırasında kaybetmesinin üzüntüsünü yıllardır içinde barındırdığı için Shin hep bir hüzün içinde yaşamını sürdürmüştür.Yaşadığı kaza sonucu adaya düşer,Mao tarafından kolayca kabullenilmesine karşın Sarah tarafından asla kabul edilmeyecektir taa ki birlikler arasındaki kötü ve acımasız olan savaş başlayana kadar....

Çünkü bu savaşta Shin kendini kolayca feda edebilecek görevlilerden ve de cesurca savaşabilecek birisi olacaktır.

SERİDEN FOTOĞRAFLAR:
Spoiler:
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Macross Zero Kustah10

Macross Zero Empty Geri: Macross Zero

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 15 Tem. - 7:33

Tanıtım için teşekkürler squaw bütün üyelerimizden böyle tanıtımlar bekliyoruz.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Macross Zero Defaul10

Mesaj tarafından meyday Çarş. 15 Tem. - 7:47

Evet, herzaman ki gibi çok güzel bir tanıtım olmuş. OK
Teşekkürler Squaw Macross Zero 79189
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Macross Zero Centil10

Mesaj tarafından Desire Çarş. 15 Tem. - 7:49

Tanıtım için teşekkürler.
Desire
Desire
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1227
Ruh Hali : Macross Zero Asik10

http://www.dilekart.deviantart.com

Mesaj tarafından !Sweet Cat! Çarş. 15 Tem. - 11:06

tanıtım için çok teşekkürler pgi
!Sweet Cat!
!Sweet Cat!
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 32
Ruh Hali : Macross Zero Tembel10

http://thriller.blogcu.com/

Mesaj tarafından hione Çarş. 15 Tem. - 12:16

gözlerim yaşardı , tüylerim diken diken oldu hatta , daha önceleri mecha sevmediğini söleyen birinden bi mecha yapım hakkında bu denli güzel ve içten sözcükler duymak beni gerçekten duygulandırdı, böle bi tanıtımdan sonra henüz izlememiş olduğum bu seriyi fırsatını bulduğum ilk anda izlicem artık hiç tereddüt etmeden hemde ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Macross Zero Pusuda10

Mesaj tarafından zhenya Çarş. 15 Tem. - 12:23

ha evet 15 defa falan söylemem rağmen sen daha izlememiştin dimi ... ne diyim ben sana hione ...
buarada tanıtım çok güzel olmuş squaw ...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Macross Zero Karisi10

Mesaj tarafından Exile Falcon Çarş. 15 Tem. - 12:26

Macross Zero'dan sonra izlenmesi gereken seri Macross Frontier değil SDF Macross yani Orijinal Macross serisi. Macross Zero orijinal serinin de öncesini anlatan bir animedir. Macrossm Frontier'dan önce izlenmesi gereken daha kaç tane seri var.SDF Macross, Macross 7,Macross Plus vs. vs. Bu yüzden ben hala izleyemedim Very Happy Bir ara SDF'ye başlasam iyi olacak
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Macross Zero Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından zhenya Çarş. 15 Tem. - 12:35

macross 7 i hiç katma listeye...millet izliyip mechalardan soğuycak sonra Very Happy(amerikan yapımı sanırsam çok kötü bi seri ismi macross olmasa çoktan silmiştim arşivimdem)...ama macross zero ve sdf macross pekte bağlantılı değil bence ...yani sdf deki protoculture muhabbeti birazdaha farklı macross zero sdf nin devamı olarak nitelendiremez diye düşünüyorum... sdf nin devamını macros frontier olarak algılamak daha doğru olur ...çok ta olmaz aslında ama...macros zero biraz kendine has bi konu içerir...nasıl denir farklı bi evren olarak...macross plus un öncesi olarak belki ki onunda farklı bi tarzı var...ki arada bi dünya macross filmi falan var ve macross ları belli bi sıralamaya sokmak ta çok zor açıkçası yani gundam lar gibi düzenli değiller ....
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Exile Falcon Çarş. 15 Tem. - 12:42

Yok aslında bir sıraları var da işte zamanında belli bir sırayla çıkmayınca karışıklık oluyor sonradan. Hepsi aynı evren olmasına rağmen o kadar farklı senaryoları işliyorlar ki bir de. Sanırım birbirleriyle en bağlantılı olan SDF Macross ve Macross Plus'tır. En azından SDF'deki Macross'u görebiliyorduk yani Plus'ta Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Macross Zero Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından zhenya Çarş. 15 Tem. - 12:59

sdf deki macross biçok macross da karşımısa çıkıyor zaten(konuya yabancı biri için çok tuhaf bi cümle aslında neyse....) sıralama yapmak zordan kastımda senin söylemiş olduğun gibi senaryoların hep değişmesiydi...ben geçenlerde macross 2 lovers i falan izledim orda da var aynı şey ...hatta shadow cronicles de sanırsam sdf deki karakterlerin yaşlanmış hallerine rastlıyoduk bazı yerlerde ...daha doğrusu robotech dekiler Very Happy... yani macross lar çorba gibi bi bakıma...aradan güzelleri seçip sıralamyı pek gözardı etmeden izlemek lazım ...sdf den donra sentinel movie falan vardı sanırım sonra da shadow cronicle ...ve böyle uzadı uzadıya gidiyo ...hemen hemen hepsini izlemiş olmama rağmen ....sıralama yapmak hala zor benim için...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS Çarş. 15 Tem. - 14:23

İki sene önce izlemiştim güzel ve kısa bir yapımdı.Tanıtım için teşekkürler.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Macross Zero Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Squaw Perş. 16 Tem. - 3:37

Tanıtım açısından yapılan tüm yorumlar için teşekkür etmek istiyorum öncelikle...

Umarım aydınlatıcı bir tanıtım olmuştur...

@hione
Açıkçası ben bile kendime şaşırdım böyle bir tanıtım yaptığım için ki mecha sevmeyen ben bile bu derece beğendim içinde Macross ismi geçip de izlediğim tüm yapımları zaten senin sayende keşfettiğim bir seri olması da ayrı bir özellik taşıyor kesinlikle...

Umarım tanıtım sayesinde mecha sevmiyorum diyerek ön yargıyla yaklaşan tüm anime sever arkadaşlarım ön yargıyı bir kenara iterek mecha serilerine bir ara uğrarlar (ben gibi,bknz squaw) özellikle de Macross ismi geçen yapımlara uğramalarını tavsiye ediyorum...

Bir an önce izle de seri ile ilgili kriterlerimizi yapalım Smile

@Zhenya
Sana da tamamıyla katılıyorum çünkü Macross Zero'nun gerçekten de kendine has bir konusu var mecha dışında çok güzel görsel öğelerle karşılıyor izleyiciyi...

Zhenya birkaç seri ile ilgili olan sohbetimizden sonra (Kenshin gibi) ve de bu seriden sonra karar verdim hione gibi seninle de anime konusunda kesinlikle uyuşuyoruz birebir hemde Smile

@Exile_falcon
Tüm Macross yapımlarını izlemediğim için haklı olduğunu düşünüyorum ama en azından Macross Frontier izlemeyi düşünen arkadaşlarım varsa özellikle öncelik olarak Macross Zero izlemelerini tavsiye etme amaçlı yazmıştım o notu yoksa dediğim gibi tüm Macross yapımlarını izlememdiğim için sıralamayı da bilmiyorum açıkçası ....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Macross Zero Kustah10

- Similar topics