AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Higurashi no Naku Koro ni

+4
Hitokiri
hione
özz
Skullchukka
8 posters

Higurashi no Naku Koro ni Empty Higurashi no Naku Koro ni

Mesaj tarafından Skullchukka Salı 26 Mayıs - 13:52

Higurashi no Naku Koro ni Rena

Uyarı! Bu anime şiddet ve ağır psikolojik rahatsızlıklar içerir. 16 yaşından küçüklerin ve psikolojik rahatsızlığı olanların izlenmesi tavsiye edilmez!
Karanlık bir oda, ya da hafif loş. Rahatsız edici sessizlik, sert bir cismin bir şeye çarpmasıyla kesiliyor. Ard arda, durmaksızın... Bir lamba kırılıyor, odayı buğulu ay ışığı dolduruyor.
Duvardaki gölgege bir adam silüeti beliriyor, elindeki şey ise bir sopa. Durmaksızın, ard arda bir şeye vuruyor... Duvarlar kirleniyor. Kanla.
Adamın vurmakta olduğu şey yerde yatan bir insan. Canlı mı, cansız mı, artık önemi kalmadı; bütün vücuduna yediği darbeler onu tanınmayacak hale sokmuş durumda.
Adam artık yoruldu, kan bütün odayı kapladı, kırmızı bir halı - hayır, kırmızı, taşan bir nehir gibi. Durdu artık ard arda darbeler, yerini rahatsız eden sessizliğe bıraktı.
Yalnızca hafif bir soluk alış
duyulabiliyordu, üzeri kanla kaplı olan adamınki.

Hikayemiz 1983 Yılı Haziran'ında Hinamizawa'da, Maebara Keiichi'nin evinde başlıyor. Hinamizawa küçük bir kasaba, dolayısıyla tek bir sınıfı olan bir okulu var. Şehirden Hinamizawa'ya yeni taşınan Keiichi, kırsal yaşama ayak uydurmakta zorluk çekiyor, ancak arkadaşlık konusunda aynısı söylenemez. Okula transfer olalı çok kısa bir süre olmuş olsa da, okuldaki 4 kızla çok iyi bir ilişkisi vardır. Sınıf başkanı erkeksi Sonozaki Mion, utangaç Ryuugu Rena, tuzak uzmanı Hojo Satoko ve şekerlik abidesi Furude Rika.

Eğlenceli bir piknikten sonra garip kız Rena, Keiichi'yi ona yardım etmesi için çağırır, bir hazine aradığını söyler. Bu Keiichi'nin de ilgisini çekmiştir, ta ki hazinenin bir çöplük olduğunu görene dek! Ancak elbette garip kızımız Rena için bu devasa kasaba çöplüğü eve götürebileceği tonla şeker şeyle doludur. Keiichi ise Rena işini bitirene kadar dışarda beklemeye karar verir.

Keiichi bir flaş sesiyle irkilir. Arkasında bir kuş fotoğrafçısı duruyordur. Fotoğrafçı ona kız arkadaşının çöplükte ne yaptığını sorar. Keiichi de şakayla karışık "belki de parçaladığı cesedi kontrol ediyordur" der. Aldığı cevap "Çok korkunç bir cinayetti. Kollarından birisinin hala bulunamadığını duydum" olur.

Higurashi no Naku Koro ni, 07th Expansion tarafından üretilen bir anime. İlk kez 2002 yılında amatör grup tarafından visual novel olarak çıkartıldı. Japonya'da elde ettiği başarının ardından oyunları, mangası ve animesi çıktı. İki sezonu ve şu an yayımlanmaya devam eden OVA'sı var. Higurashi (ötüşünün hüzün getirdiğine inanılan bir Japon ağustosböceği türü) ötüşlerini seri boyunca kulaklarınızda çınlatacak olan bu anime, kesinlikle "elime patlamış mısırımı alayım, içeceğim de yanımda, eğlenmeme bakayım" diyebileceğiniz bir seri değil. İçerdiği şiddet hem fizyolojik, hem psikolojik. Seri boyunca bolca aklınızla ve midenizle oynayacaktır. Ancak elbette anime bundan ibaret değil. Yer yer gülmekten karnınıza ağrılar girecek, ağlamaktan en yakın burun silebileceğiniz yere koşacaksınız. İçindeki pek çok duyguyu (paranoya, eğlence,
sadizm, arkadaşlık, dram, dedektiflik) başarılı ve dengeli bir biçimde korumayı başaran Higurashi no Naku Koro ni, kesinlikle bir şaheser.

Higurashi'nin birinci sezonda, çeşitli ipuçları ve kafa karıştıran olaylarla karşılaşacaksınız. Kafanızda yirmiye yakın senaryo, elliye yakın soru işareti ile şayet bitirmeyi başarırsanız, ikinci sezonda
neredeyse bütün cevapları alarak ödüllendirileceksiniz. 3. Sezon ise ne yazık ki bir sezon değil. Aslında onu da uzun soluklu yapmak istiyorlardı, ancak Higurashi üzerinde çalışan ekip Umineko'ya yoğunlaşınca, 5 bölümlük bir OVA yapmaya karar
verdiler. Bu 5 bölümlük OVA serisi Higurashi ile Umineko arasında bir köprü görevindedir.
Skullchukka
Skullchukka
Furude Project
Furude Project

Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Uykum210

http://www.furude.com

Higurashi no Naku Koro ni Empty Geri: Higurashi no Naku Koro ni

Mesaj tarafından özz Salı 26 Mayıs - 14:29

konusu çok ilginç, korku romanı okuyormuş gibi hissettim aslında şiddet içerikli anime pek tercih etmem. ama dedektiflik varsa içinde izleyebilirim sanırım, dramatik bir sonla bitmesin yeter ki.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Keyifs10

Mesaj tarafından hione Salı 26 Mayıs - 14:32

ilginç ve esrarengiz bi konusu olduğunu anlıyorum yazılarını okuduktan sonra kesinlikle dl listeme ekliyorum bu seriyi , tanıtım içinde ellerine sağlık ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Pusuda10

Mesaj tarafından Hitokiri Salı 26 Mayıs - 15:35

DL etmeyi düşünenler varsa acele etmesinler, en yakın zamanda TF olarak fansubını sunacağız.
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Kimses10

http://www.turkfansub.com

Mesaj tarafından Unde®minE Salı 26 Mayıs - 18:54

Ah bu tanıtım, 2 ya da 3. kez okuyorum heralde Very Happy Furude Project'e en çok giren insanlardan birisiyim sanırım Razz Rei'nin 3. bölüm altyazısını bekliyorum ben, 2 gün içerisinde gelecekmiş ellerin(iz)e sağlık cheers
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1492
Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Nerdey10

Mesaj tarafından Skullchukka Salı 26 Mayıs - 21:57

özz demiş ki:konusu çok ilginç, korku romanı okuyormuş gibi hissettim aslında şiddet içerikli anime pek tercih etmem. ama dedektiflik varsa içinde izleyebilirim sanırım, dramatik bir sonla bitmesin yeter ki.

Anime tahminimce yeterince seni tatmin edecektir. Dedektiflik olarak kafanı yeterince kurcalıyor. Smile

hione demiş ki:ilginç ve esrarengiz bi konusu olduğunu anlıyorum yazılarını okuduktan sonra kesinlikle dl listeme ekliyorum bu seriyi , tanıtım içinde ellerine sağlık ...

Uzun süredir etkileyici bir tanıtım yazmayı düşünüyordum, başarmış gibiyim sanırım çok sevindim. ^^

Unde®minE demiş ki:Ah bu tanıtım, 2 ya da 3. kez okuyorum heralde Very Happy Furude Project'e en çok giren insanlardan birisiyim sanırım Razz Rei'nin 3. bölüm altyazısını bekliyorum ben, 2 gün içerisinde gelecekmiş ellerin(iz)e sağlık cheers

Furude Project'in gizemli takipçilerini olduğunu bilmek çok güzel bir şey, motivasyonumu arttırıyor. Arada bloga yazın bir şeyler bir selam falan diyin ^^

1. Sezon Fansub çalışmaları ayrıca hala devam ediyor, ancak şu sıralar gerçekten kafam yeterince meşgul, taşınmama da az kaldı o yüzden çok az zaman ayırabiliyorum. Asıl önceliği 3. Sezon'a tanıdım çünkü onun takipçileri daha fazla :sunny:
Skullchukka
Skullchukka
Furude Project
Furude Project

Mesaj tarafından meyday Salı 26 Mayıs - 22:15

Çok güzel bir tanıtım. Bunu "Furude Project" sayfanızda da okumuştum.
İlk dikkatimi çeken animelerdendi, acemilik dönemi herhalde bir türlü kaliteli bir sürüm bulup indirememiştim, sonra kaliteli bir fansub yapılıyor diye epey bir erteledim. Şimdi kaliteli bir sürümden izliyorum ama sizden bir daha indiricem.
2. ve 3 sezon çevirileriniz için de ayrıca teşekkürler...
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Centil10

Mesaj tarafından gundamaster Çarş. 27 Mayıs - 14:03

Aklınızın sınırlarını sonuna kadar yoracak bir seri arıyorsanız eğer Higurashi tam sizlik bir seri. Hikaye o kadar güzel işleniyor ki seride tam bir bağımlılık yapıyor. Etkisini uzuns üre üzerinizden de atamıyorsunuz. Karakterlerin psikopata bağladıkları sahneler insanın kanını donduracak cinsten.
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Olgun10

Mesaj tarafından S.Tensei Çarş. 27 Mayıs - 14:42

En sevdiğim türün, en sevdiğim serilerinden birisidir. İyidir, izlenmelidir. Bir kaç ufak bug'a sahip olsa da, ikinci sezonda yaptığı çıkış ile sizi bağlaması mümkündür. İlk sezonu izleyip de, ikinci sezonu izlemeden bu animeyi yorumlamak büyük bir kabalık olurdu herhalde. Final'i de gayet hoş'tur, tavsiye ederim psikoloji seven herkese.

Bu seriyi de türkçemize katan çeviri grubuna teşekkürler ayrıca.
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : Higurashi no Naku Koro ni Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Mesaj tarafından Skullchukka Çarş. 27 Mayıs - 15:14

S.Tensei demiş ki:En sevdiğim türün, en sevdiğim serilerinden birisidir. İyidir, izlenmelidir. Bir kaç ufak bug'a sahip olsa da, ikinci sezonda yaptığı çıkış ile sizi bağlaması mümkündür. İlk sezonu izleyip de, ikinci sezonu izlemeden bu animeyi yorumlamak büyük bir kabalık olurdu herhalde. Final'i de gayet hoş'tur, tavsiye ederim psikoloji seven herkese.

Bu seriyi de türkçemize katan çeviri grubuna teşekkürler ayrıca.

Rica ederiz. ^^
Ayrıca belirtmek istedim, Higurashi henüz bitmedi. Finalde gördüğünü sandıkların gerçeklerden ya da senin düşündüklerinden çok uzak olabilir. Her türlü komplo teorileri için ~ Furude Project'i takip edebilirsiniz. Higurashi & Umineko tanıtım, haber, resim, müzik, şarkı sözü, bilgi.. Ne ararsanız var kısaca ^^

Ek: Higurashi no Naku Koro ni Rei (Sezon 3) Bölüm 3 Türkçe Altyazısı tamamlanmıştır.
Skullchukka
Skullchukka
Furude Project
Furude Project

- Similar topics