AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma ---

+6
gundamaster
aoshi
zhenya
blackhydra
lantis
Squaw
10 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Empty Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma ---

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 17 Haz. - 16:08

Öncelikle böyle bir seri için tartışma başlığı açılmadığını görünce üzüldüm açıkçası onun dışında da bu seriye bu kadar geç kalmış olmama üzüldüm kendi adıma....Ve de her ne kadar genel anime tartışma başlığında tartışmış olsak da bu başlık adı altında tartışmaktan büyük bir keyif alacağım düşüncesiyle açmaya karar verdiğim bir başlık oldu....

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuiokuhen 4 OVA ______İzlemiş olarak
Rurouni Kenshin 95 bölümlük Tv serisi______ İzlemiş olarak

Rurouni Kenshin - Seisouhen 2 OVA_____En sonunda bu ova.yı da bitirmiş birisi olarak
Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Ishinshishi e no Requiem (Movie)_______İzlemiş birisi olarak;

İzlediğim süre boyunca karar verdiğim şey şu oldu;Devamlı bir ikilem yaşasam da çoğu karakter üzerinde sevilecek bir karakter mi yoksa nefret edilecek mi diye.... Ama sonra düşündüm ki aslında seride hiçbir karakter kötü değildi hepsinin kötü tarafı sçemesinde ya da iyi taraf adına savaşmasında hep kötü ya da iyi yaşanmış bir geçmiş mevcuttu...Onları buraya getiren hep bir kötü ya da iyi yaşanmışlıktı geçmişlerinde.

Öncelikle Hiko Seijuurou karakterinden başlamak istiyorum ki bu seriyi izleyen birisi için kesinlikle Seijuro-sama'nın yeri ayrıdır ve de ne kadar az görünmüş oluyor olmasına karşın en çok sevilen karakterlerden birisidir benim görüşüme göre;Anime dünyasında nadir bulunabilecek bir karakter,kabuklarla örtülü gibi bir kişiliği görünmesine karşın aslında karşısındakine hep bir içtenlikle yaklaşmıştır....Özellikle Fuji ile savaşı sırasında (Kenshin.e verdiği sözden dolayı) küçük Yahiko'nun;

Spoiler:

Ve de Seijuro-sama'nın bende yer edinen şu sözleri asla çıkmıyor aklımdan (Kenshin'e sarfedilmiş bu sözlerin ardındaki anlam çok özel bana göre);
Spoiler:

Anime tarihinin en iyi çifti dediğim Tomoe&Kenshin dünyasına gelince sadece şu cümleler içime nasıl işlemiştir nasıl canımı acıtmıştır bilemez kimse sadece izleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır;

Spoiler:

İzlediğim Ova.sı boyunca hep derinden düşüncelere itilmemi sağlamıştır Tomoe karakteri,nasıl derin bir karakterdi nasıl bir kadındı hala anlamak istiyorum Tomoe karakterini...

Saito desem ne dersiniz tahmin edebiliyorum;Saito'nun Sano için en meşhur sözü ;''Baka.....''

Spoiler:

Sanosuke Sagara;

Spoiler:

Captain Sagara;

Spoiler:

Aoshi ise;

Spoiler:

Bana hüzün yaşatan bir karakter daha Sojiro karakteriydi,onu sevmek istiyordum ilk an'lardan itibaren nasıl diyordum böyle güzel bir insan kötü olabilir taki Kenshin şu sözleri sarfedene kadar Bandaj'ları salık mumya ile olan dövüşünde;

Spoiler:

''Kauro-dono....'' sesini sanıyorum ki herkes okuyunca bu seslenişi kulaklarında duymuş gibi hissedecektir;
Kenshin'in her kötü bir olaya girişinden önce ya da Kauro'ya güven vermesinden önce Kauro'ya seslenişidir bu Kenshin.in ki o an sadece bu seslenişin içinde neler saklı bunu izlerken anlayabiliyor insan....

Sadece bu seriye geç kalınmışlık yaşanmasın diyorum benim gibi....

Edit= Rurouni Kenshin ve de Rurouni Kenshin - Seisouhen izledikten sonra şu yorumlarımı da eklemek istiyorum;

Spoiler:

Yahiko ne mutlu etmiştir beni yaşadığı son ile;

Spoiler:

Edit 2= En sonunda süper bir Kenshin daha izleyebildim açıkçası Kenshin'e dair başka ne varsa izleme açlığı yaşıyorum kesinlikle.... ^__^

Rurouni Kenshin: Ishinshishi e no Requiem (Movie) izledim bugün hatta 1-2 saat oluyor izlediğim an;

Ne diyebilirim ki daha fazla Kenshin'in yarasına tanıklık etmek daha fazla Sano dostluğunu anlamak daha fazla Yahiko yoldaşlığına tanık olmak daha fazla Kauro-dono ve Kenshin beraberliğine özenmek daha fazla Saito izlemek çok keyif vericiydi...

Ve de daha fazla aşk yaşayan; geçmişte kendi idealleri için büyük yaralar açılmış insanların acılarına tanıklık etmek derin bir etki bırakıyor diyebilirim özellikle de;

Spoiler:

Yahiko geçmişine daha fazla tanık etselerdi bizi belkide daha çekici bir yapım olabilirdi düşüncesi beselemekteyim açıkçası.

Serisi kadar ya da Oav.ları kadar ince işlenmemişti ama benim için Kenshin izlemek asla vazgeçilemeyecek zevkte yer aldı yaşamımda anime dünyam'da Kenshin her an her dakika yerini koruyabilecek sanıyorum ki uzun zaman boyunca hatta hiç bitmeyecek şekilde...

Film için de şu cümleyi anlamak yeterli diyorum;
''Gentatsu,gökyüzü temiz ve parlak,ne kadar uzak olduğu önemli değil...''

Spoiler butounu kullanmaya özen gösterelim lütfen...

En son squaw tarafından Cuma 10 Tem. - 20:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 15 kere değiştirildi
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Kustah10

Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Empty Geri: Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma ---

Mesaj tarafından lantis Çarş. 17 Haz. - 16:21

gerçektende harika bir animedir söylediklerinin hepsine katılıyorum fakat ben seride kauro-dono'yu nedense sevemedim sürekli kenshin'e ayak bağı oluyor şimdilik bu kadar yazayım animeyi hatırlıyorum fakat en son izlediğimden beri yaklaşık 2 sene geçtiğinden detaylar aklımda yok istesemde spoiler veremem kusruma bakmayın lol!
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Bezgin10

http://anikeyf.com/

Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Empty Geri: Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma ---

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 17 Haz. - 16:25

Avatarınla gelişin zaten yeterli bence lantis ^__^

Seijuro-sama süper bir karakter bence.en sevdiklerimden birisi seride...

Aslında Kaouro için ben de o şekilde düşünüyorum ki Tomoe'yi izledikten sonra etkileyici gelmiyor bana Kauro ama mmd'nin bahsettikleri var o yüzden de erken zaman da konuşmak istemiyorum hepsi bitince daha iyi yorumlarımı yaparım Kauro için... Smile
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından lantis Çarş. 17 Haz. - 16:32

tamamını izle ondan sonra bazı düşüncelerin değişebilir, bende tekrar izleyim ilk fırsatta
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından blackhydra Çarş. 17 Haz. - 16:47

Cold Blue Eyes'a kelime söyletmem orda dur pls, adam az cool o kadar. İmzası Saito Hajime olan birisi olarak da pointblack gatotsu ile sahneye girerim kalkan malkan tanımam Wink Sagara Sanosuke orada shinsengumi değil ama öyle bi shinsengumi var, o ayrı. Kenshini ya çeviren ya da çizen adam shinsengumi fanatiği ayrıca ^^ 95 bölümden sonra 9 bölüm başka bir çizer tarafından saçma sapan bir kaliteyle devam edilmiş ama açıkçası ne anlatıyordu hatırlamıyorum. 7 yıl oldu izleyeli..ama hala gözlerimi doldurur...
blackhydra
blackhydra
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 136
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Pusuda10

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 17 Haz. - 16:54

Ben Saito'ya laf söylememiştim Sad

Sanırım cümle kurumu hatalı oldu sen bu mesajı atınca farkettim cümle de ona ''Baka...'' deniliyormuş hissi veriyor okurken ama benim o cümle de kastım Saito'nun Sano'ya devamlı ''Baka...'' deyip de sonra aralarında ki ufak ama çok leziz tat'lar bırakan o an'ların başilangıcı ya da bitişi olarak kabul edilen kelime olarak kabul edildiğini anlatma çabası vermiştim ama yanlış tarz da kurdum şimdi düzenledim cümleyi yeniden...

Yoksa Saito'ya ben de laf söyletmeyenlerden biriyim,öyle bir karakter yaşanmalı yaşatılmalı bence Wink
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Çarş. 17 Haz. - 16:55

Sanırsam bol bol spoiler verebilirim bu anime hakkında Smile Çok sevdiğim bi animedir...Sadece anime olarak değil manga olarak da çok severdim Rurouni Kenshin i ... Kenshin in ''Kaoru Dono'' diyişini çok severdim hatta Kaoru'yu da severdim ne diyim sevmediğim pek karakter yok bu animede ama 65. bölümden sonraki filler biraz bu anime hakkında sevmediğim tek şey ...Bu arada 2 bölümlük bi ova daha var onu eklememişsin yukarıya Seisouhen ...ki bu ova da bi bakıma manganın devamındaki olaylar ve manganın bitiminden sonraki kenshin i anlatmakta...tv serisinden sonra o da mutlaka izlenmeli...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Karisi10

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 17 Haz. - 16:58

Aslında ben seyrettiklerim açısından eklemiştim ama onu izleyecek olarak eklemeliyim o halde hatırlattığın için teşekkürler Zhenya ve de evet bol bol spoiler verebilirsin zaten bu başlığı onun için açtım,uzunca ve de bol.ca Kenshin ve de Kenshin deki tüm karakterleri derinlemesine konuşabilmek için ki umarım güzel bir başlık olur...

Ve de Rurouni Kenshin severler katılır aramıza... Smile

Himure Kenshin'in ''Kauro-dono...'' deyip de biraz bekledikten sonra derin cümlelerine başlayışı seride en çok sevdiğim bir olaydır...

Çünkü biliyorum ki o seslenişin gerisinden içime işleyecek kelimelr dökülecek Kenshin'in dudaklarından...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından aoshi Çarş. 17 Haz. - 17:01

En iyi animelerden biri bence rurouni kenshin. Hikayesiyle, derin karakterleriyle ve atmosferiyle bende büyük etki bırakmıştır. Karakterler öyle iyi düşünülmüş ki hepsine saygı duyuyor iinsan. Ama bide şu mangadaki bölümleride anime olarak görmek isterdim.
aoshi
aoshi
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 473

Mesaj tarafından gundamaster Çarş. 17 Haz. - 21:43

Squaw yüzünden tekrar izleyeceğim bu animeyi Very Happy Defalarca izlenilse de tadına doyulmayacak animelerden biri Kenshin. Animeye başlamama sebep serilerden biridir. O nedenle önemlidir benim için.
Mangasını okumaya da niyetlendim. Bari bir işi yapmışken tam yapayim Smile
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Olgun10

Mesaj tarafından Susano'o Çarş. 17 Haz. - 22:28

squaw demiş ki:
Aslında
Kaouro için ben de o şekilde düşünüyorum ki Tomoe'yi izledikten sonra
etkileyici gelmiyor bana Kauro ama mmd'nin bahsettikleri var o yüzden
de erken zaman da konuşmak istemiyorum hepsi bitince daha iyi
yorumlarımı yaparım Kauro için... Smile

öncelikle tomoe, evet çok severim ama, ben kaoru dono'yu daha çok severim. kaoru'nun kenshin için yeri ayrıdır, kaoru kenshin'i olduğu gibi kabul etmiş, hep onun iyiliğini düşünmüş, ona saf bir sevgi ile bağlanmıştır. tabiki tomoe için de ayrıdır ama... (ıtır sen okuma burayı, son ova'yı izlemeden okuma yani)
Spoiler:
kısacası kaoru dono gibi bir kadın bu dünyaya nadir gelir. onun yaptığı fedakarlığı tomoe yapmamıştır, onun verdiği emeği kenshin'e kimse vermemiştir. anime kısmı çok az bir kesimi kapsıyor. kaoru, kenshin'e hayatının sadece kendisine değil, çevresindeki insanlara da ait olduğunu hatırlatan kişidir.

bu animedeki diğer karakterlere gelince, sanosuke, soujiro, misao, aoshi, hatta ve hatta ustası hikou seijuurou bile kenshin'in ideallerinden etkilenmiştir. hatta pek çoğunun hayatı onun sayesinde değişmiştir.

bu animede bizlere hatırlatılan en önemli konulardan birisi de ıtır'ın da bahsettiği gibi, bu dünyada hepimizi olduğumuz kişi haline getiren çevre ve koşullar vardır. aslında hepimizin birbiriyle dost olma potansiyeli vardır. farklı noktalarımız yerine ortak noktalarımızı arayabilirsek kimse düşman olmak zorunda değildir aslında.

ayrıca, bir insanın geçmişte işlediği suç ne kadar ağır olursa olsun, tüm samimiyetiyle affedilmeyi istemek ve ömrünü bunun uğrunda harcamak gibi bir ideal sunulmuş.
(son ovayı izlemediyseniz veya mangasının tamamını okumadıysanız okumayın)
Spoiler:
bu nasıl bir senaryodur? bu nasıl bir duygu selidir? beni böylesine ağlamaktan gözlerimi kurutan başka bir anime/manga yoktur. RuroKen'in yeri hep ayrıdır.

son olarak, her ne kadar orjinal mangaka'ya ait olmasa da, o filler bölümlerin de kenshin'in ruhunu işlemeye devam ettiğini düşünüyorum. karakterlerin işlenmesinde bir kusur, orjinallikten bir sapma olmadığı kanısındayım. kişilikler aynı tutulmuş ama konu farklı. kenshin'in tüm bölümlerini severim. mangasını da severim, ova'larını da severim. ve şu kısmı çok daha fazla severim diye ayırd etmem. çünkü her bölümde, her sayfada kenshin'e baktığımda başından geçen olayları ve hayatını özetleyen X yarası mevcut. sanmayın ki o yara sadece tomoe'den yadigar. tomoe yarayı tamamlayana kadar olanların hepsini kapsar. ve kenshin geri kalan hayatının tamamını da o yara iziyle yaşar ve hayatının bir parçasıdır. kenshin'in bugünkü hali de en nihayetinde (hayatının herhangi bir bölümünü ele alabilirsiniz) o yarayı almaya götüren olaylar dizisinin ve o yarayı aldıktan sonraki yaşadıklarının bir ürünüdür.

neyse, kenshin hakkında saatlerce konuşup sayfalarca yazabilirim ama daha fazla uzatmak istemiyorum. Smile sabredip okuyanlara teşekkür ederim Very Happy
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Relax10

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 17 Haz. - 22:36

@gundamaster
Aslında manga'sına ben de başlamayı düşünüyorum gundamaster özellikle de mmd'nin hüzünlendiğiniz an'lar başlığı adı altında eklediği o spoiler dan sonra ve de Zhenya'nın bahsettiklerinden sonra kesinlikle okumalıyım dedim manga'yı ve de başlayacağım sanırım bu gidişle Very Happy

Ayrıca izle izle yeniden izlemeniz için yaptım ben bir şeytanım yalnız izlememek adına çevremde Kenshin sohbeti yapabileceğim arkadaşlarım olsun istedim :twisted:

Ben sanırım belli bir süre sonra yeniden izleyeceğim bu gidişle zaten seri bitince 4 bölümlük ova.sına yeniden bir giriş yapma planları kuruyorum şimdi sns

@mmd
Ne güzelde anlatmışsın Kenshin.i bir kez daha hayranlığım arttı bu karaktere karşı.....

Şu X yarası ile hikaye de aslında beni etkilemiştir ilk yarasını yıkarken Kenshin yanındaki o karakterin anlattığı ''Katana Yarası'' hikayesi ne kadar da güzel işlenmiş ne kadar çok etkilemiştir beni...

Kenshin'in geçmişini sorgulayan o X yarasının anlamı bence Kenshin'in içindeki asıl yarayı çok güzel özetlemiştir;

****''Ne zaman bir katana yarası çok büyük bir kızgınlıkla açılsa ,nefret affedilinceye kadar o yara asla
iyileşmezmiş.....''
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Çarş. 17 Haz. - 22:42

Yahu sen yeterki yaz böyle ...Biz okuruz Very Happy...Kaoru konusunda söylemek istediğim ne varsa(uzun uzun yorumları pek beceremede ben...) yazmışsın...Filler konusunda pek ayrıntılı izlemeiştim onları biraz sıkılmıştım yani...ama dediğin gibi Kenshin in kişiliği hiç değişmedi ve hep Kenshin olarak kalmıştı o bölümlerde de...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Perş. 18 Haz. - 2:16

Ben filler de olsa sonuna kadar izleyeceğim açıkçası Kenshin gibi bir karakteri izlemek bana çok büyük bir zevk veriyor...

O her ''Kauro-dono...'' kelimesi çıkışında ben ekrana daha da bir kitleniyorum ve de o an'ın gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum...

Ben de Zhenya'ya katılıyorum Mehmet uzun uzun yazmanı dilerim açıkçası çünkü ben izledikçe izlediğim bölümlerin kendime has yorumlarıyla bu başlıkta belirmeyi düşünüyorum Kenshin gibi bir seriyi konuşmak bu kadar sınırlı olmamalı bence sns

@mmd
Benim düşüncelerimde ise her ne kadar Kaoru-dono fedakarlık yapmış olsa da (Kauro-dono'yu da severim tabiki) Tomoe'nin yeri ayrı yaptığı fedakarlıksa apayrıdır açıkçası...

Neden denilecek olursa geleceği ve de gelecekte tanışacağı kişileri de bir kenara bırakalım Kenshin'in Tomoe'nin yaşadığı hüzne değinmek istiyorum (şimdi biraz empati yapalım Smile );

Spoiler:

Şimdi bu da bir fedakarlık değil midir yani Tomoe'nin bilerek yaşadığı son fedakarlık değil midir ya da bu Kenshin'i olduğu gibi kabul etmek değil midir?????

Kauro-dono farklıdır belki ya da Kenshin için daha da önemli olmuştur giderek Tomoe yerine ama benim için Tomoe'nin yeri daima kalıcıdır asla değişmeyecektir,belki Kauro-dono'yu da seveceğim (hatta seviyorum) ama eminim ki ben de bir Tomoe gibi olmayacaktır ya da Tomoe'nin izleri gitmeyecektir...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından blackhydra Perş. 18 Haz. - 7:47

Ehhem !! Mehmet'in takma adı mmd değil mdd -.-'

mdd3000 demiş ki:
(ıtır sen okuma burayı, son ova'yı izlemeden okuma yani)
Spoiler:
kısacası kaoru dono gibi bir kadın bu dünyaya nadir gelir. onun yaptığı fedakarlığı tomoe yapmamıştır, onun verdiği emeği kenshin'e kimse vermemiştir. anime kısmı çok az bir kesimi kapsıyor. kaoru, kenshin'e hayatının sadece kendisine değil, çevresindeki insanlara da ait olduğunu hatırlatan kişidir.

bu animede bizlere hatırlatılan en önemli konulardan birisi de ıtır'ın da bahsettiği gibi, bu dünyada hepimizi olduğumuz kişi haline getiren çevre ve koşullar vardır. aslında hepimizin birbiriyle dost olma potansiyeli vardır. farklı noktalarımız yerine ortak noktalarımızı arayabilirsek kimse düşman olmak zorunda değildir aslında.

(son ovayı izlemediyseniz veya mangasının tamamını okumadıysanız okumayın)
Spoiler:

Mdd allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın spoilerleri okurken ağlayacaktım neredeyse. Itır da zaten söylecek bir şey bırakmamış Smile İzlediğim animeyi tekrar izlememe huyum olmasa izlerdim ama hatırımda kaldığı şekliyle anılarımı saklamayı tercih ediyorum. Herşeyden sonra, bir şeyi tekrar yapınca hataları yakalamak işten bile olmuyor..Malesef ben de böyleyim :'(
blackhydra
blackhydra
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 136
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Pusuda10

Mesaj tarafından zhenya Perş. 18 Haz. - 7:52

Söylemeyi unutmuşum bu arada keshin de beni ençok etkilemiş olan cümle tv serisinin ilk bölümündeki ''kılıç bir silahtır ve kılıç ssanatı da öldürme sanatıdır... nekadar güzel kelimeler kullansanda gerçek budur'' repliğiydi ki bu cümle beni çok etkilemiştir o zamanlar...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS Perş. 18 Haz. - 10:57

Türk televizyonlarında gösterilmiş en güzel ve en kanlı animeydi benim için.Favori karakterim Sanasuke Sagara dır.SEriyi daha sonra izleyip bitirdim ama film ve ovalarını izleyemedim.Aşırı dram içeriyordu sanırım.Ama 4.Bölümlük OVA pek çok anime listesinde ilk sırada yer alıyor.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Squaw Perş. 18 Haz. - 15:07

@Chobits
Chobits bence seriyi izleyip bitirmiş biri olarak 4 bölümlük olan Ova.yı da izlemelisin çünkü orda Kenshin'in geçmişini göreceksin ve de o yüzündeki X Yarası'nın nasıl,neden olduğunu ve de Kenshin için ne anlam ifade ettiğini anlayacaksın,aşırı dram olsa bile bence bu eksikliği kapatmalısın diye düşünüyorum ama tabiki de senin bileceğin bir konu ama ben izlemen taraftarıyım açıkçası 2 bölümlük ova.sını da seri tamamen bitince izleyeceğim Zhenya o şekilde tavsiye etti çünkü...

@Zhenya
Zhenya o cümleyi hatırlıyorum çok hoş bir cümleydi kesinlikle bu konuda sana katılıyorum açıkçası beni de Seijuro-sama'nın 4 bölümlük Ova.sında Himura Kenshin'e sarfettiği şu cümleler çok hoşuma gitmişti;

'' İlkbahar için geceleri çiçek açan kirazlarımız vardır.
Yaz için yıldızlarımız...
Sonbaharda dolunayımız,kış için de karımız vardır.
Bununla, sake yeterince iyidir.
Buna rağmen tadı güzel gelmiyorsa,
o zaman seni huzursuz eden bir şeyler var demektir.
Bir gün sende sakenin tadına bakacaksın.
O gün geldiğinde, beraber iyi sake içeceğiz.''

Seijuro-sama....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS Perş. 18 Haz. - 15:12

İzlicem tüm bölümleri indi ama evden ayrılınca kaldılar.Yaza izlicek çok seri var ama zamanım yok gündüz bahçe işleri gece uyku ve anime en fazla 1.5 ay vaktim var sonra gel teskere gel teskere türküsünü öğreneceğim.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Squaw Perş. 18 Haz. - 15:24

Anlıyorum şu vakit meselesi olunca izlemek istediğin çok şey olacaktır kesinlikle,o halde sana hayırlısı olsun diyeyim,daha varmış gitmene ama hayırlı teskereler olmasını şimdiden dilemek istiyorum çünkü çok zor bir görev olduğunu tahmin edebiliyorum...

Ama dediğim gibi fırsatın olduğunda izlemeni diliyorum (bu da dön dolaş pirinç meselesine dönme olayı gibi oldu devamlı ''İzle...izle..İzle'' olayı aslında hiç sevmediğim bir şeydir ama Kenshin severler ova.ları da izlemeli diye düşünüyorum ben) ve de sonra bu başlıkta yorumlarını bekliyorum açıkçası çünkü benim favorilerim arasında yerini almış bir yapım oldu 4 bölümlük ova belki de dram öğesini çok sevdiğim içindir animeler de ama sırf bunun için de bir anime.ye bağlanacak bir izleyici değilimdir açıkçası ^__^

@blackhydra
Mehmet'in biliyorum takma adının mdd olduğunu ben o şekilde söylüyorum ben de adı mmd Smile
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Perş. 18 Haz. - 15:34

Kensin in Tsuiokuhen ova ları (4 bölümlük olan)çıktığı tarihte tüm zamanların en iyi animelerinden biri olarak gösterilmişti hakkında yapılan tüm yorumlarda...Ki şu an içinde durum pek farklı değildir açıkçası...
ayrıca benim yukarda yazmış olduğum cümle de aslında Hiko Seijuro ya ayitti Razz
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Susano'o Perş. 18 Haz. - 20:59

zhenya demiş ki:Söylemeyi unutmuşum bu arada keshin de beni ençok etkilemiş olan cümle tv serisinin ilk bölümündeki ''kılıç bir silahtır ve kılıç ssanatı da öldürme sanatıdır... nekadar güzel kelimeler kullansanda gerçek budur'' repliğiydi ki bu cümle beni çok etkilemiştir o zamanlar...

abi o cümlenin devamını ben daha çok severim. "bunun tersi ise elini hiç kana bulamamış hayalperestlerin kuracağı bir cümledir... ama ben şuanki durumdansa kaoru-dono'nun hayalperestliğinin gerçek olmasını dilerdim." işte bu cümle beni animeye ilk bölümde bağlayan cümledir. biraz hayalci biri olmamdan kaynaklanıyor olabilir, ama hayaller gerçek olamaz diye bir cümleyi kabul etmiyorum, ne diyim, ben böyleyim.

blackhydra demiş ki:Ehhem !! Mehmet'in takma adı mmd değil mdd -.-'
Mdd
allah seni nasıl biliyorsa öyle yapsın spoilerleri okurken ağlayacaktım
neredeyse. Itır da zaten söylecek bir şey bırakmamış Smile
İzlediğim animeyi tekrar izlememe huyum olmasa izlerdim ama hatırımda
kaldığı şekliyle anılarımı saklamayı tercih ediyorum. Herşeyden sonra,
bir şeyi tekrar yapınca hataları yakalamak işten bile olmuyor..Malesef
ben de böyleyim :'(

evet, durum böyle dostum, ıtır bana başından beri mmd diyo Smile neden bilmiyorum ama hoşuma gidiyo bu durum Very Happy kardeşimin isminin baş harfleri mmd, belki ondandır Razz tekrardan izlememe olayını olduğu gibi kabulleniyorum, ama ben aynı şeyleri 10 kere 20 kere izlerim beni biliyosun, ff'leri bile kaç kere bitirdim baştan sırf aynı hikayeyi baştan yaşayabilmek için Smile

zhenya demiş ki:Yahu sen yeterki yaz böyle ...Biz okuruz Very Happy...Kaoru
konusunda söylemek istediğim ne varsa(uzun uzun yorumları pek
beceremede ben...) yazmışsın...Filler konusunda pek ayrıntılı
izlemeiştim onları biraz sıkılmıştım yani...ama dediğin gibi Kenshin in
kişiliği hiç değişmedi ve hep Kenshin olarak kalmıştı o bölümlerde
de...

ben yazma olayını severim, günlük hayatta pek konuşmam, ama yazmaya gelince tuttuğum bi ton notum vardır. vakti zamanında yazmışımdır. aklıma gelir ve yazarım, bak mesela kaoru dono hakkında düşünürken ne yazmışım mesela:
Spoiler:
defterlerden birini kurcalarken buldum bunu şimdi Kamiya Kaoru Üzerine diye... biliyorum kısa ama benim için çok anlamlı.

squaw demiş ki:
@mmd
Benim
düşüncelerimde ise her ne kadar Kaoru-dono fedakarlık yapmış olsa da
(Kauro-dono'yu da severim tabiki) Tomoe'nin yeri ayrı yaptığı
fedakarlıksa apayrıdır açıkçası...

Neden denilecek
olursa geleceği ve de gelecekte tanışacağı kişileri de bir kenara
bırakalım Kenshin'in Tomoe'nin yaşadığı hüzne değinmek istiyorum (şimdi
biraz empati yapalım Smile );

Spoiler:

Şimdi bu da bir fedakarlık
değil midir yani Tomoe'nin bilerek yaşadığı son fedakarlık değil midir
ya da bu Kenshin'i olduğu gibi kabul etmek değil midir?????

Kauro-dono
farklıdır belki ya da Kenshin için daha da önemli olmuştur giderek
Tomoe yerine ama benim için Tomoe'nin yeri daima kalıcıdır asla
değişmeyecektir,belki Kauro-dono'yu da seveceğim (hatta seviyorum) ama
eminim ki ben de bir Tomoe gibi olmayacaktır ya da Tomoe'nin izleri
gitmeyecektir...

benim yaptığım yorumun birebir aynısı, son ova'yı izleyene ve mangayı okuyana kadar. tomoe benim gözümde gerçekten çok değerlidir, ama tomoe 1000 ise kaoru dono 1001'dir. belki de benim ölüme bakış açımdan kaynaklanıyordur. birisi için ölmek hayatını feda etmek bunun karşısında onun yaşamasını sağlamak, bu çok güzel bişey ve birçok film/roman/anime'de kullanılır. böyle insanlar takdir edilir. ben de takdir ediyorum tabii. sevdiği insan için canını vermek onu gerçekten sevdiğini gösterir. ama bir insan için ölmektense bir insan için yaşamayı tercih eden insanları daha çok takdir ediyorum. sevdiğim insan benim ölmemle hayatta kalacak belki ama içinde "müteşekkir olma" duygusunun yanında "keşkeler, pişmanlıklar, ve derine gömülmüş bir keder" ile birlikte yaşayacak ömrünün geriye kalanını. ama sevidiğim insan için yaşamayı seçmek aslında daha zor, tüm o acılara katlanmayı kabul etmek demektir bu. bilmiyorum belki söylediklerim saçma gelebilir. çok iyi anlatamadım sanırım. kaoru-dono kenshin'in yanında hep derin bir mutluluğun yanında derin bir kederi paylaşmıştır, gerçek gülümsemesini görmesi kısmet olmuş mu acaba? kenshin'in yalnızca kibarlıktan ve içindeki acıyı gizlememek/insanları üzmemek için gülümsediğini hepimiz iyi biliyoruz. kaoru'da bunun böyle olduğunu bile bile, ona hep en güzel gülümsemesini göstermiştir. kenshin'in şarkılarını indirmiştim, tee nezaman kimbilir... ama içlerinde bir şarkı adı dikkatimi çekmişti hemen: "her most beautiful smile". evet, onun en güzel gülümsemesi. kaoru, herşeye rağmen bir gün kenshin'in yarasının geçmesi için elinden gelen tek şeyin onun için gülümsemek olduğunu biliyordu. bence sen, mangadaki jinchuu (insanın verdiği ceza) kısmını, yani animenin bittiği yerden devam eden kısmını oku ve son ova'sını izle, ondan sonra tekrar konuşalım. Smile
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Relax10

Mesaj tarafından zhenya Perş. 18 Haz. - 21:14

''bence sen, mangadaki jinchuu (insanın verdiği ceza) kısmını, yani animenin bittiği yerden devam eden kısmını oku ve son ova'sını izle, ondan sonra tekrar konuşalım '' Evet bu konuda tamamen haklı ...tv serisinden sonra aslında mangasını okuyup son 2 ova yı izlemeken doğru yöntem olur...
"bunun tersi ise elini hiç kana bulamamış hayalperestlerin kuracağı bir cümledir... ama ben şuanki durumdansa kaoru-dono'nun hayalperestliğinin gerçek olmasını dilerdim." bu cümleyi de yazıcaktım ama hatırlayamamıştım bi türlü aklıma gelmemişti sözcükler Very Happy... dediğin gibi bu çok daha güzel çünkü bunlar kenshin in kendi fikirleriydi...yaşadığı o kanlı geçmişten aldığı dersti bi bakıma...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından SPAWN-TheUndead Perş. 18 Haz. - 21:58

Kenshin özellikle ilk 4 ovası ile animeyi aşan bir seridir. Zaten bunu aldığı ödüllerlede göstermekte. Herkesin izlemesi gerekiyor. Meiji döneminden nefret ediyorum XD
SPAWN-TheUndead
SPAWN-TheUndead
Meiji Fansub
Meiji Fansub

Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- Karizm10

Mesaj tarafından Squaw Perş. 18 Haz. - 23:57

@mmd
Şimdi tüm bölümleri izleyemediğim için aslında diretme gibi bir niyetim yok Tomoe konusunda ama nasıl desem ben mesela Kenshin'in her halini seviyorum ama Ova'sındaki Kenshin'in yaşadığı derinlikler nedeniyle o Kenshin beni daha çok etkilemiştir çizimleri açısından da o yüzden de sanmıyorum Tomoe'nin yeri değişecek ben de...

Ama şu hayatta kalarak fedakarlık konusu için;

Spoiler:

Şu da var Kenshin.e bazı şeyleri anlamasına yardım eden Tomoe'nin kişiliği oldu bu inkar edilemez bence son sahnelerde Kenshin'in şu cümleleri bunu anlatıyor kesinlikle yani Kenshin'i asıl bu kişiliğe dönmesini sağlayan Kenshin'i iyi biri yapan Tomoe'yle yaşadıkları oldu o yüzden de Tomoe benim gözümde onur'lu bir kadın olacak her zaman;

Spoiler:
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics