AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma ---

+6
gundamaster
aoshi
zhenya
blackhydra
lantis
Squaw
10 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- - Sayfa 2 Empty Geri: Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma ---

Mesaj tarafından Kitiara Cuma 19 Haz. - 0:40

Bugün Seisouhen'i izledim. Biraz önce AGT'ye yorumumu gönderdim, umarım yayımlanır. O yazıyı buraya yapıştırıyorum XP

Spoiler:
Kitiara
Kitiara
Onursal üye

Kadın Mesaj Sayısı : 184
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- - Sayfa 2 Asik10

http://www.cnbce.tv/forum/default.asp

Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- - Sayfa 2 Empty Geri: Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma ---

Mesaj tarafından Squaw Paz 28 Haz. - 17:06

Evet Mehmet (mmd) sabırsızlıkla beklediğin an geldi sonunda tamamıyla bitirip de yorumumu yapmamı daha fazla Kenshin konuşmayı diliyordun artık seve seve Kenshin konuşabiliriz;

Bugün Rurouni Kenshin ve de Rurouni Kenshin - Seisouhen izledikten sonra şu yorumlarımı da eklemek istiyorum;

Spoiler:

Yahiko ne mutlu etmiştir beni yaşadığı son ile;

Spoiler:

En son squaw tarafından Paz 28 Haz. - 17:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- - Sayfa 2 Kustah10

Mesaj tarafından zhenya Paz 28 Haz. - 17:16

çok güzel yazmışsın squaw... ne diyim şimdi sırada mangası var senin için gerçi olayları ova larını da izlediğin için biliyor olucaksın ama...manganın ayrıntılı anlatımı kesinlikle senin rurouni kenshin i dahada sevmeni sağlıycaktır...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- - Sayfa 2 Karisi10

Mesaj tarafından Squaw Paz 28 Haz. - 17:21

Haklısın Zhenya ben de öyle düşünüyorum açıkçası o güzel dostlukları olsun,Kenshin'in geçmişiyle kötülüğü seçen herkesi asıl öz'üne döndürdüğü an'daki yüzündeki hüzünün ardında gizli olan o mutluluğu okumak hem de animesinde izlediğim görüntüsüyle tasarlamak inan çok büyük bir haz verecek bana...

İlk defa bir manga'yı okumak için sabırsızlanıyorum sanırım ilk defa da bir manga için bağımlı olacağım.

Ayrıca yorumun için de teşekkür ediyorum...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Susano'o Paz 28 Haz. - 17:53

çok güzel yazmışsın squaw, gerçekten. şimdi sıra mangasında ama zhenyanın dediği gibi. mangasında göreceğin en önemli şeylerden birisi de tomoe'nin kardeşi - Yukishiro Enishi - gerçeği. seisouhen'de yine biraz göstermişler ama asıl başından geçenleri onu oraya getiren olaylar dizisini ve kenshin ile olan düellosundan sonra başına neler geldiği ve sonunda kiminle karşılaştığı vesaire vesaire. mangasını mutlaka mutlaka oku. çünkü kenshin'in hayatı boyunca en çok acı çektirdiği insan o. ve kenshin'e mangasında yaptıklarının ölçüsü yok, kimse kenshin'i bu kadar depresyona sokmamıştır. (fazla spoiler verme niyetinde değilim, sadece merakını biraz daha artırmak için.) neden olduğunu mangasında göreceksin zaten. hadi bir an önce mangasını da oku da... rahat rahat konuşalım bu konuyu da ^^
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Rurouni Kenshin --- Genel Tartışma --- - Sayfa 2 Relax10

Mesaj tarafından zhenya Paz 28 Haz. - 18:02

omg squaw ın imzadaki yazıyı şimdi gördüm ... Very Happy
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Paz 28 Haz. - 18:04

Yorumun için sana da teşekkürler mmd...

Manga.sını hione.den rica ettim sanırım o da Zhenya'dan alacaktı bence onlardan alacağım bu hediye en güzel doğum günü hediyem olacak cheers

Zaten Mehmet Enishi-Kenshin kapışmasını izleyince tahmin ettim aslında neden dersen bana Rurouni Kenshin - Seisouhen Ova.sı çok yoğun işlenmemiş yani şöyle Kauro-Kenshin yaşanmışlığında derinliği yakalama çabası olmuş biraz da olsa başarılmış ama diğer konularda kanımca baya yüzeysel kalmış özellikle Enishi-Kenshin olayı bu yüzdendir zaten manga.sını okuma iştahım aslında...

Çünkü en son ova.yı izlediğimde Enishi'den nefret etmek istesem de empati yaparak neler hissedebileceğini anlamaya çalıştım hatta anlayabildim az da olsa; gözlerinin önünde yıllardır annesi gibi gördüğü hayatında en çok değer verdiği kadının ölümü eminim ki büyük yaralar açmıştır yüreğinde...

Senin de yazdığın gibi manga.sını da okumaya başlayınca devam ederiz yorumlarımıza,tartışmalarımıza ^__^

Aslında ne ironidir son olay ikiside aynı kadın için savaşmaktadır;

Spoiler:

Nasıl bir yazı oldu Zhenya sence pgi

Gerçi imza ile alakasız gibi duruyor ama sns
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Paz 28 Haz. - 18:17

benim için o yazının altında hangi resmin olduğunun bi önemi yok... (saberi de severim zaten)...allahtan evde katana falan yok...yoksa şimdi elime almış masa sandalye falan doğruyor olurdum ...

En son zhenya tarafından Paz 28 Haz. - 21:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Susano'o Paz 28 Haz. - 18:17

vay, imzanı şimdi farkettim. hehe, bende saitou'nun bu sözünün ses dosyası var ^^ shinsengumi wa shinsengumi, ookami wa ookami, soshite hitokiri wa hitokiri... darou, battousai? saitou'nun favori repliklerinden biridir benim için.

bak manganın jinchuu sagasından itibaren olan kısmı burada mevcut. bunları indirebilirsin. toplamda 450MB civarı birşey.

http://rapidshare.com/files/246032249/Rurouni_Kenshin.part1.rar
http://rapidshare.com/files/246043767/Rurouni_Kenshin.part2.rar
http://rapidshare.com/files/246047263/Rurouni_Kenshin.part3.rar
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından zhenya Paz 28 Haz. - 18:24

squaw mehmet in yazdığı şekliyle çok daha daha karizmatik oluyor... Very Happy... hatta gaza geldim 30.bölümü izliyorum şu an KIRMIZI GÜLÜCÜK
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Paz 28 Haz. - 18:39

Zhenya haklısın bence de o şekliyle daha karizmatik Saito'nun bu repliği bu tartışılmaz zaten benim gözümde onu belirteyim öncelikle o adam gibi bir karakter yoktur anime tarihinde Ova.sını ileyip de seriyi izlememiş olsaydım -ki iyiki izlemişim seriyi- Saito gibi bir karakterden mahrum kalacaktım ki o zaman zaten sevmezdim Saito karakterini o sesiyle de bütünleşince bu replik inan benim için de 30.bölüm tekrar tekrar izlenmeli diyorum Smile

Bende de olsa katana eminim senden farkım kalmazdı Zhenya bu seriyle katana.lara olan ilgim bir kez daha artmış oldu kesinlikle bir de şu Fate/Stay Night.daki Assasin kılıç stili Rurouni Kenshin serisindeki stillerin birinde var mıydı onu çözemedim yoksa o tamamen farklı bir stil miydi Zhenya?

mmd bu linkler bana ö.m ile de göndermiş olduğun linkler değil mi?

Ya zaten hione yakında göndereceğini söylemişti -umarım hastalık varken uğraşmaz bu olayla,yormasını istemem kendisini- onunla görüşünce eğer ilerleyen zamanda gönderecek olursa bu linklerden indiririm yoksa beklerim çünkü bu sıra okuyamam zaten bu dönem hafif drama tarzlarına geçeceğim Kenshin etkisinden kurtulmam lazım biraz...

Ayrıca linkler için teşekkür ediyorum mmd.
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Susano'o Paz 28 Haz. - 19:03

^^ evet aynı linkler.

eheh, ben kenshin'den etkilenerek aikidoya başlamıştım, o da kendo yoktu diye Very Happy hatta bokken'im (eğitimlerde kullanılan tahta kılıç) bile var, arada antreman yapıyorum.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından zhenya Ptsi 29 Haz. - 15:21

vagabond mangasında sasaki koujironun kendisine ait bi tekniği var ama fsn deki gibi tek vuruşluk bi tekniğine rastlamadım ama o mangada genelde kullandığı çok enteresan vuruşlar var ...Kenshin dede benzeri bi teknik olabilir...ama kıliç tutuşu ff7 deki sephiroth la benzerlikler göstriyo çift el de ve tek el tutuşunda ...ikisininde rakibini umursamaz tavırları...biraz alıntı var gibi sephiroth dan...yanlızca sephiroth genelde tek elle kullanır ve solak tır Smile...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Ptsi 29 Haz. - 17:21

O zaman pek benzeri bir stil yok ben benzerlik yaşadım demek ki çok iyi bilmediğim için bu kılıç stillerini Smile

Alıntı konusu da olabilir tabi alıntı olayı yaygındır bu tarz konularda biliyorsun...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Çarş. 1 Tem. - 10:01

Rurouni Kenshin: Ishinshishi e no Requiem bu animeyi de listeye eklemek lazım aslında...her ne kadar mangası ve tv serisi ile alakasız olsada...güzel bi filmdi aslımda ...tabiki ova lar gibi değil bu dahaçok tv serisi tadındaydı ....extra bi macera diyebiliriz ... bu filmde mutlaka izlenmeli ama tv serisi ve ova lar arası biyere sıkıştırılmalı ...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 1 Tem. - 11:38

Ben olmazsa o filmi de izleyip yorumlarımı ekleyeyim en kısa zamanda Zhenya bu kadar iyi diyorsan (Sen bu konuda üstadlardan birisin çünkü benim gözümde Smile ) onu da izleyip listeye ekleyeip yorumlarımla dönerim en kısa sürede...

Onu izlemeyi ertelemiştim seriye bağlantılı değil diye ama öne alacağım izlemek için ilk mesaja da ekleyeyim şimdi onu da,teşekkürler öneri için...

Edit= Konusunu da okudum şimdi bence ara verilmeden izlenmeli movie.si de...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Çarş. 1 Tem. - 12:18

iyi kötü yorumu yapamam film hakkında ama sonuçta o da bi rurouni kenshin...seriyle bağlatılı değil dediğin gibi ...bunun akabinde ara sıra saito yu da görüyoruz ,film daha çok sishio dövüşünden sonraki bölümler gibi ama onlardan daha güzel ...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 1 Tem. - 12:24

Bana Saito dediğin an duruyor zaten her şey Smile en çok onun olduğu bölümleri izlemekten keyif almıştım açıkçası özellikle de Saito-Sano ikilisi bana çok keyif vermişti izlerken bir de senin dediği gibi Rurouni Kenshin sonuçta...

Shisho dövüşünden daha güzel sahnelere yer vermişse kesinlikle iyidir diyebilirim o halde çünkü Shisho olayı acayip güzeldi,ben çok beğenmiştim.

İzlediğime asla pişman olmadığım ve de izlemek için çok geç kalmış olduğum; bana bu düşünceleri yaşatan nadir animelerden birisi oldu diyebilirim Rurouni Kenshin serisi ve de tüm Ova.ları özellikle de Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuiokuhen...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Paz 5 Tem. - 22:48

En sonunda süper bir Kenshin daha izleyebildim açıkçası Kenshin'e dair başka ne varsa izleme açlığı yaşıyorum kesinlikle ^__^

Rurouni Kenshin: Ishinshishi e no Requiem (Movie) izledim bugün hatta 1-2 saat oluyor izlediğim an;

Ne diyebilirim ki daha fazla Kenshin'in yarasına tanıklık etmek daha fazla Sano dostluğunu anlamak daha fazla Yahiko yoldaşlığına tanık olmak daha fazla Kauro-dono ve Kenshin beraberliğine özenmek daha fazla Saito izlemek çok keyif vericiydi...

Ve de daha fazla aşk yaşayan; geçmişte kendi idealleri için büyük yaralar açılmış insanların acılarına tanıklık etmek derin bir etki bırakıyor diyebilirim özellikle de;
Spoiler:

Yahiko geçmişine daha fazla tanık etselerdi bizi belkide daha çekici bir yapım olabilirdi düşüncesi beselemekteyim açıkçası.

Serisi kadar ya da Oav.ları kadar ince işlenmemişti ama benim için Kenshin izlemek asla vazgeçilemeyecek zevkte yer aldı yaşamımda anime dünyam'da Kenshin her an her dakika yerini koruyabilecek sanıyorum ki uzun zaman boyunca hatta hiç bitmeyecek şekilde...

Film için de şu cümleyi anlamak yeterli diyorum;
''Gentatsu,gökyüzü temiz ve parlak,ne kadar uzak olduğu önemli değil...''
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics