AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters-

+4
leydipolgara
CrAzY GuN
hione
AkumA
8 posters

Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Empty Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters-

Mesaj tarafından AkumA Çarş. 22 Tem. - 23:45

Clannad
Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- 8498l
Type: Tv Serisi
Bölüm sayısı: 23
Başlangıç-Bitiş Tarihi: 4 Ekim 2007~ 27 Mart 2008
Yapımcı: Kyoto Animation, Key, Pony Canyon, Visual Art`s, ADV Films
Tür: Comedy, Drama, Fantasy, Romance, School, Supernatural
Süre~Bölüm Başı~: 24 dakika
Genel izleyici kitlesi: +13,13 yaş ve üzeri.

Visual Art`s/Key'in Visual Novel oyunundan uyarlanmıştır.

Okazaki Tomoya,Küçük yaşta annesini kaybetmesi ve üstüne babasının alkolik birine dönüşüp ikidebir kendisi ile kavga etmesi sonucunda eski neşesini yitirmiş,Hayattan veya okuldan herhangi bir beklentisi kalmamış,Okula kafasına estiğinde giden ve gittiğindede uyuyarak vakit öldüren,başkalarının gözünde serseriye dönüşmüş bir öğrencidir.

Sunohara'dan başka düzgün arkadaşı olmayan Tomoya,yine birgün okula gecikmiş bir şekilde yavaş yavaş ilerlerken Nagisa adında okula girmeye çekinen bir öğrenci ile karşılaşır ve ona yardım etmeye karar verir.Olayların akışı sonucu istemeyerekte olsa artık Nagisa ile birlikte Tiyatro klübündedir.

Tomoyo,Kyou,Fuko ve Kotomiylede tanışmasından sonra,Tomoya'nın anlamsız hayatı yavaş yavaş anlam kazanmaya başlayacaktır.
________________________________________________________________________________________________________________

Karakter Tanıtımları;

Tomoya Okazaki
Seslendiren: Nakamura Yuichi
Spoiler:
Nagisa Furukawa
Seslendiren: Nakahara Mai
Spoiler:
Kyou Fujibayashi
Seslendiren: Hirohashi Ryou
Spoiler:
Fuko "Fu-chan" Ibuki
Seslendiren: Nonaka Ai
Spoiler:
Kotomi Ichinose
Seslendiren: Noto Mamiko
Spoiler:
Tomoyo Sakagami
Seslendiren: Kuwashima Houko
Spoiler:
Misae Sagara
Seslendiren: Yukino Satsuki
Spoiler:
Yukine Miyazawa
Seslendiren: Enomoto Atsuko
Spoiler:

Youhei Sunohara
Seslendiren: Sakaguchi Daisuke
Spoiler:
Ryou Fujibayashi
Seslendiren: Kanda Akemi
Spoiler:
Akio Furukawa
Seslendiren: Okiayu Ryotaro
Spoiler:
Sanae Furukawa
Seslendiren: Inoue Kikuko
Spoiler:
Mei Sunohara
Seslendiren: Tamura Yukari
Spoiler:
________________________________________________________________________________________________________________
Clannad Another World ~Tomoyo Chapter~
Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- 9283l
Yayın Tarihi: 16 temmuz 2008

~Clannad Animesine Alternatif Bir Sondur~
Tomoyo ve Tomoya İkilisi nihayet birbirlerine hislerini açıklamış ve sevgili olmuşlardır.Fakat Tomoyonun sürekli artan başarısı ve buna karşılık Tomoya'nın gelecek hakkında hiçbir beklentisi olmaması,üstüne birde dış etkenler ilişkilerini ayrılığa zorlayacaktır.Fakat ikilimiz acaba bu sorunların üstesinden gelebilecekmidir?
Clannad Another World ~Kyou Chapter~
Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- 14289l
Yayın Tarihi: 01 temmuz 2009

~Clannad Animesine Alternatif Bir Sondur~
Kyou uzun zamandır Tomoya'ya aşık olmasına rağmen kardeşi Ryou'yu çok sevdiğinden ve ryou'da tomoyaya aşık oldugundan ryouya cesaret vererek tomoyaya açılmasını söyler.En sonunda tomoya sevmeyerekte olsa kırılmasın diye en azından deneme amaçlı olarak kabul eder.Fakat zamanla Hem Tomoya,hemde Kyou hayatlarında oluşan yeri doldurulamaz Eksikliği ve Yaptıkları büyük hatayı farkedecektirler.
Kişisel Görüşüm;

İlk olarak şunu belirteyim arkadaşlar;ilk defa bir tv serisinin yanında özel bölümlerini(Ovalarını)da tanıtıyorum.Bir bölüm olduklarından elimden geldiğince spoiler vermemeye çalıştım ama artık ne kadar becerebildim bilmiyorum.Kötü olmuşsa kusura bakmayın =)

Seriye gelecek olursak;

İlk sezonu Güzel,kaliteli bir okul animesi oldugunu ve fuko haricinde büyük bi dram içermediğini,genel olarak romantizm-komedi-okul oldugunu düşünüyorsunuz.Hiçbir problem yok oraya kadar fakat 2. sezonunda hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük bir dram giriyor işin işine.İlk sezondaki o komedi-okul animesiyle tamamen bambaşka bir seri sanki.Muhtemelen bu dram yüzündendirki hem mal'dan hemde anidb'den çok yüksek puan almış durumda kendisi.

Biraz daha ayrıntıya inecek olursak;

Seri tamamen sizi bambaşka bir dünyaya çekiyor.İlk sezon>Another world-kyou&Tomoyo>Film>2. sezon olarak izleme planı yapmanızı tavsiye ederim.ovaları seri bittikten sonra izlerim diye düşünürseniz çok sıkılırsınız muhtemelen.2. sezondaki dram üstüne pek hoş geleceğini sanmıyorum fakat bayağı iyidir ovalarıda.Tv serileri,filmi,ovalarını izledikten sonra bu bana yetmedi diyorsanız birde ''Visual Novel'' oyununu oynayabilirsiniz.Harika bir oyundur kendisi.İyiki oynamışım.Hem oyunda Misae ve Yukine Route'uda var.Animede gösterilmemiş birçok sahnede.Oyunuda bitirdikten sonra zaten Clannad dünyasında bilmediğiniz birşey kalmıyor.En ince ayrıntılarına kadar biliyor oluyorsunuz xD.

Ha üstüne birde 'Hala yetmedi bana,Biraz daha tomoyo istiyorum ben!'' diyorsanız yaklaşık 20 saatlik ''Tomoyo After ~It's a Wonderful Life~'' Oyunu var.Bu kadarda yeter artık sanırım xD.Fakat o oyun bildigime göre henüz çevrilmedi,Ama oyundan alıntı olarak yapılmış Clannad: Tomoyo After adında 4 chapterlık bir manga var.Onuda okumanızı tavsiye ederim =)
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Idaree11

Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Empty Geri: Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters-

Mesaj tarafından hione Perş. 23 Tem. - 2:50

işte ilk ciddi anlamda izlediğim dram animesi diyebilirim özellikle after story yane serinin ikinci sezonundan bahsediyorum , ben biraz ağlamak istiyorum , içimi dökmek istiyorum diorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bi seri ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Pusuda10

Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Empty Geri: Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters-

Mesaj tarafından CrAzY GuN C.tesi 5 Eyl. - 20:21

clannad 23 ve 24 olarak çıkmış özel bölümlerinin türkçe altyazılarını nerden bulabilirim yardımcı olursan çok sevinirim
CrAzY GuN
CrAzY GuN

Mesaj tarafından leydipolgara C.tesi 5 Eyl. - 20:55

CrAzY GuN demiş ki:clannad 23 ve 24 olarak çıkmış özel bölümlerinin türkçe altyazılarını nerden bulabilirim yardımcı olursan çok sevinirim

animeou çevirdi diye biliyorum.
leydipolgara
leydipolgara
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 35
Ruh Hali : Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Gevsek10

Mesaj tarafından juvenil C.tesi 5 Eyl. - 21:02

heheh benimde gönlümde ilk sezon taht kurdu,kesinlikle tavsiye edlir Very Happy
2.sezonu animeou çevrmeye başlamış onlar sayesnde başladım harika gidiyo Very Happy
juvenil
juvenil
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 203
Ruh Hali : Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Keyifl10

Mesaj tarafından jinxleus C.tesi 5 Eyl. - 22:00

Kesinlikle izlenmesi gereken bir anime serisi. İlk sezonda kahkahalar içinde nefes alamazken, ikinci sezonda gözyaşlarım kurumuştu. Ömrümde öyle ağladığımı hatırlamıyorum.
jinxleus
jinxleus
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Psikop10

Mesaj tarafından CHOBiTS Paz 6 Eyl. - 8:33

Ben kyou chapterı izlemedim ama tomoyo chapterı ilk sezondan daha çok sevdimdi.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından resurgam Paz 6 Eyl. - 12:23

Çok harika tanıtım olmuş Akuma ellerine sağlık.

İlk sezonu izledim, ikinciden de sunohara'nın hikayesini izleyip bıraktım. Aslında gayet kaliteli bir seri, ama harem tarzı pek bana göre değil galiba. Sıkmıştı biraz. İkinci sezonu ablamın anlattığı kadarıyla biliyorum. Kaliteli bir son ve beklenmedik şekilde gelişen olaylar...
Spoiler:
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 382
Ruh Hali : Clannad~Clannad Another World -Kyou,Tomoyo Chapters- Nerdey10

http://aniase.3forum.biz/forum.htm

Mesaj tarafından CrAzY GuN Salı 8 Eyl. - 12:01

bence class animelerden acıkcası after storynin altyazılarını bekliyorum
bu arada bundan hoşlananlar için MİDORİ NO HİBİ diye mir tane daha var onu tavsiye ediyorum baya uçuk ama bence hoştu
CrAzY GuN
CrAzY GuN

- Similar topics