AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları

+3
Zax
Unde®minE
AkumA
7 posters

2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Empty 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları

Mesaj tarafından AkumA Paz 12 Tem. - 17:01

İlk olarak başlığın berbatlığı yüzünden özür dilerim arkadaşlar,Ne koyayım diye bayağı düşündüm fakat bundan uygununu bulamadım.Elimden geldiğince konuyu çarptırmamaya çalıştım ama Eğer içeriği yeterince düzgün anlatamamışsam tekrardan kusura bakmayın.
_____________________________________________________________________________________________________________
İlk önce Beklenti ve değerlendirme derken ne demek istediğimi söliyeyim:

Beklenti: Sezon çıkmadan önce ''Hangi seriyi dörtgözle bekliyorsunuz'' veya ''Sizce hangi seri aralarında en kalitelisi olacak'' gibisinden sorular sonucu ortaya çıkan anket.

Değerlendirme: Animeler yayınlandıktan sonra,''Sizce hangisi en iyisiydi'' gibisinden soruların sonucu ortaya çıkan anket.
_____________________________________________________________________________________________________________

Neyse şimdi Sıralamalara gelelim;
Büyük,resmi bir sitede Anime fanları tarafından yapılan oylama sonucunda çıkan anketimize göre;

Kış Sezonu

~2009 Kış Sezonu Anime Beklentileri~

*1, Zoku Natsume Yuujinchou
*2, Hajime no Ippo: New Challenger
*3, Tower of Druaga - the Sword of Uruk
*4, Minami-ke Okaeri
*5, White Album
*6, Slayers Evolution-R
*7, Maria†Holic
*8, Sora wo Kakeru Shoujo
*9, Chrome Shelled Regios
10, Maria-sama ga Miteru 4th
11, Major S5
12, Akikan!
13, Kurokami
14, Tetsuwan Birdy Decode:02
15, Hetalia Axis Powers
~2009 Kış Sezonu Anime Değerlendirmeleri~

*1, (*4) Minami-ke Okaeri
*2, (*1) Zoku Natsume Yuujinchou
*3, (*7) Maria†Holic
*4, (*8) Sora wo Kakeru Shoujo
*5, (*9) Chrome Shelled Regios
*6, (*2) Hajime no Ippo: New Challenger
*7, (*3) Tower of Druaga - the Sword of Uruk
*8, (20) RideBack
*9, (11) Major S5
10, (17) Asu no Yoichi!

13, (**) Kemono no Souja Erin
15, (*5) White Album
16, (14) Tetsuwan Birdy Decode:02

İlkbahar Sezonu

~2009 İlkbahar Sezonu Anime Beklentileri~

*1, Fullmetal Alchemist: Brotherhood
*2, Hayate the Combat Butler!!
*3, Valkyria Chronicles
*4, Dragon Ball Kai
*5, Saki
*6, Sengoku Basara
*7, K-ON!
*8, Asura Cryin'
*9, Shin Mazinger Shougeki! Z-Hen
10, Tears to Tiara
11, Tayutama -Kiss on my Deity-
12, Phantom ~Requiem for the Phantom~
13, Shinkyoku Soukai Polyphonica Crimson S
14, Queen's Blade: Rurou no Senshi
15, Guin Saga
16, Shangri-La
17, Konnichiwa Anne
18, Souten Kouro
19, Cross Game
20, Hatsukoi Limited

23, Higashi no Eden
24, Basquash!
~2009 İlkbahar Sezonu Anime Değerlendirmeleri~

*1, (*7) K-ON!
*2, (23) Higashi no Eden
*3, (*5) Saki
*4, (*1) Fullmetal Alchemist: Brotherhood
*5, (*6) Sengoku BASARA
*6, (*4) Dragon Ball Kai
*7, (*3) Valkyria Chronicles
*8, (24) Basquash!
*9. (*8) Asura Cryin'
10, (19) Cross Game
Yaz Sezonu

~2009 Yaz Sezonu Anime Beklentileri~

*1, Spice and Wolf II
*2, Umineko no Naku Koro ni
*3, Zan Sayonara Zetsubou Sensei
*4, Bakemonogatari
*5, CANAAN
*6, Taishou Yakyuu Musume.
*7, GA: Geijutsuka Art Design Class
*8, Kanamemo
*9, Tokyo Magnitude 8.0
10, Umi Monogatari ~Anata ga Itekureta Koto~

16, Princess Lover!
Not:Yaz sezonu henüz tamamlanmadığından değerlendirmesi henüz eklenmemiştir.Sezon bitince ekliyeceğim inşallah.

Not2:Değerlendirmelerde,animelerin yanındaki parantez içindeki rakamlar ''Beklenti'' sıralamasındaki sıralarıdır.karışıklık olmasın =)

En son AkumA tarafından Paz 12 Tem. - 17:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Idaree11

2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Empty Geri: 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları

Mesaj tarafından Unde®minE Paz 12 Tem. - 17:33

Güzel olmuş, ellerine sağlık, yaz sezonunda başı Umineko çeker diye kendimden emin bir düşünce sergiliyorum Very Happy
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1492
Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Nerdey10

2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Empty Geri: 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları

Mesaj tarafından Zax Paz 12 Tem. - 17:39

Güzel olmuş burak. Eline sağlık. Yalnız " oylamama "'da fazla " ma " var xD

Neyse, şu Basquash!'ı baya merak ediyordum. Hiçbi türk grup atılıpta çevirdi mi bu seriyi? Bilgisi olan var mı?
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından AkumA Paz 12 Tem. - 17:47

Unde®minE demiş ki:Güzel olmuş, ellerine sağlık, yaz sezonunda başı Umineko çeker diye kendimden emin bir düşünce sergiliyorum Very Happy
umineko'nun yüksek bir sırada olacağı şüphesiz,fakat baş konusu pek belli olmaz bence.Özellikle bakemonogatari ile canaan mükemmel olacak gibi.CANAAN zaten TYPE-MOON'dan çıkma,sırf bu yüzden ben başlamıştım.Kara no kyoukai havasıda var seride,başlangıçta güzeldi eğer güzel devam ederse birinci bile olabilir.Bakemonogataride normal klasik hikayelerin dışına çıkmış,üstüne birde garip bir anlatım stili ile SHAFT gelince bayagı güzel ve ilginç olmuş.İlginç olduğundan dolayı tam olarak çok iyi mi olacak,fiyaskomu çıkacak karar verebilmi değilim fakat ondada 1. olma potansiyeli var gibi bana kalırsa.sayonara zetsubou sensei ile spice and wolf zaten meşhurlar.

Kısacası bence ilk 5 arasına yer değiştirsede dışarıdan birinin girebiliceğini sanmıyorum.Zaten o 11 tane arasından 8-9 tanesini takip etmekteyim.tabi henüz 1er veya 2şer bölüm çıktıgından hangisine takip ediceğime kesin bi karar verebilmiş değilim ama,başladıgım bu 9 taneden en azından 7sini kesin takip ederim diye düşünüyorum.Hepsi güzel serilerin izlemeye değer yani.Fakat emin olduğum birşey var,Princess Lover serisi muhtemelen bi 7. veya 8. sıralamada olacak,16. biraz fazla düşük kalmış gibi.

Not; Gerçekten fazladan bir ''Ma'' varmış,düzelttim hemen xD
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Idaree11

Mesaj tarafından SheaN Paz 12 Tem. - 18:14

Oyunu çıksın CANAAN'ın oynıyalım burak (salyalar akar)

Ve hayate'min 2.sırayı alması kaçınılmazdı. Ayrıca spice and wolf'un novelini okuyupta animesini heycanla bekliceklerini sanmıyorum. O yüzden Princess Lover! benim için üst sıraları alabilir.
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 888
Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Tembel10

Mesaj tarafından ademania Paz 12 Tem. - 18:18

Bakemonogatari'den büyük beklentilerim var.
ademania
ademania
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 473
Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Deli10

Mesaj tarafından AkumA Paz 12 Tem. - 18:18

SheaN demiş ki:Oyunu çıksın CANAAN'ın oynıyalım burak (salyalar akar)

Ve hayate'min 2.sırayı alması kaçınılmazdı. Ayrıca spice and wolf'un novelini okuyupta animesini heycanla bekliceklerini sanmıyorum. O yüzden Princess Lover! benim için üst sıraları alabilir.
Hayate izlendikten sonra ilk 10da bile değil xD.2. sezonu,bence güzeldi,mükemmel olmasada eğleniyorum en azından.yazık olmuş yav.Hele 13. bölümde Hinagiku'nun hayateye aşık oldugunu farketmesi çok hoşuma gitmişti.Buda spoiler olsun xD
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından Mahlas_Kafkef Paz 12 Tem. - 18:38

Fairy Tail'den çok umutluyum.Başarısı One Piece'yi yakalar bana göre.Çünkü mangasında hiç sıkılmıyodum.One Piece,Bleach,Naruto gibi ünlü animelerin yanında kendine yer edinir gibime geliyor....
Mahlas_Kafkef
Mahlas_Kafkef
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 524
Nerden : Ya bak tarif edim or-an dan biraz çık ilker 9.caddeyle kekliğin kesişimi var orda işte
Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Sarhos10

http://www.google.com

Mesaj tarafından omega401 Paz 12 Tem. - 18:52

Güzel olmuş Akuma ellerine sağlık... Very Happy
omega401
omega401
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 33
Ruh Hali : 2009 Kış-İlkbahar-Yaz sezonu Beklenti ve Değerlendirme Sıralamaları Ac10

- Similar topics