AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Death Note

+54
isobel
Matto
scoutcrawler
arcueid
bluetear
zhenya
savage garden
yuuki_cross
mavi_61
Hiruma_FC
dombilibili
Borastus
S.Tensei
FoRZa
digigirl
F.Chopin
kordiseps
sera myu
Unde®minE
achie-san
Sonvaynard
Hanajima
armadaxster
Shiniko
Alchemist
Ryoko Yoichi
özz
Drakai
resurgam
Voodoo_Baby
rukia
cynthia
zagato
Darklight
Rendan
Kermbey
alieser
Susano'o
Moth
rockchu
Unde®kaN
Zax
Elfen Lied
diaboliksword
MetatroN
RoMe
geheimnis
umi
Exile Falcon
BladeSinger
spartiate
edemirci44
CHOBiTS
SPAWN-TheUndead
58 posters

2 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Death Note - Sayfa 2 Empty Geri: Death Note

Mesaj tarafından diaboliksword Çarş. 18 Haz. - 10:53

süper seri tavsiye ederim izlemeyenler mutlaka izlesin yani bizimde death notela ilgili dergimiz var spoiler kaynagı ama biyerde oyuzden izledikden sonra onada göz atın derim
diaboliksword
diaboliksword
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 50

http://diabolikss.blogspot.com

Mesaj tarafından MetatroN Çarş. 18 Haz. - 14:00

İlk 6 bölümü bitirdim altyazı problemine rağmen .. Very Happy (zaten düzeltmeyi öğrenicem umarım KIRMIZI GÜLÜCÜK
Altyazılar konusunda;netten bulup videoyla aynı klasöre koyup çalıştırmak dışında birşey bilmiyorum onun için de zamanlama gibi problemleri çözemiyorum .. ..
spartiate demişkiii >>anlatırım anlatırım ama şu anda iişyerindeyim, subtitle workshop yok.. ezbere de gireceğin menülerin adını hatılamıyorum(timing-set delay gibi biryerlerdi ama tam hatırlamıyorum)... neyse sen şimdilik subtitle workshop indir, akşam yada yarın ordan çözeriz tutmayan altyazı olayını
Death Note iyi gidiyor amaaa
Spoiler:
MetatroN
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 452
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Nerdey10

Mesaj tarafından Exile Falcon Çarş. 18 Haz. - 14:13

Daha yeni başladın bismillah Very Happy Dur daha neler olacak aaaa
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından RoMe Perş. 19 Haz. - 12:13

Death note ve L, benim için bir ekoldür anime kulvarında, ancak tümünün içinde ilk 26 bölümü belki bir daha izleyebilirim.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Huysuz10

Mesaj tarafından Elfen Lied Perş. 31 Tem. - 9:31

bence süper olmuş çizimleri hikayesi müziği herşey birbirini tamamlamış 
Elfen Lied
Elfen Lied
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 301
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Hosgor10

Mesaj tarafından Zax Çarş. 6 Ağus. - 2:49

Bircok arkadasın dedıgı gıbı ızlenmesı gereken bır anıme.

Kiraya gelınce;
Kira'nın unuttugu cok buyuk bır sey var oda;DENGE

İnsanların ıcınden kotulugu cekıp alamazsınız ve kotulukle onu yok ederek savasamazsınız kotulukle savasmanın en ıyı yolu onu anlamaya calısmaktır nıye bu yola kaydıgını sorgulamak ve kotulugun gerekcesını anlamaya calısarak kotulugu yenebılırsınız.Yani bir kişiyi kotu yapan yaptıgı sey degıl yaptıgı seyın gerekcesıdır.Bu sorgulamanın ve davranısın en ıyı ornegını Shaman Kıng'te yoh'da gorebılırsınız.

Hırsızlık kotu bır davranıstır.Pekı ac cocugunun karnını doyurmak ıcın bakkaldan ekmek calan bır adam kotu mudur???

Ryuk'un dedıgı gıbı eger Yeni Dunya'nın Tanrısı olmayı basarsaydı Raıto tek kotu o kalacaktı...

Aslında dıkkatlı ızleyenler genclerdekı monotonlasma ve kalıplara yerlestırılmenın yaratacagı pıskolojik etkılerı cok ıyı gorebılırler Death Note'ta(nedense sımdı Gemişin ıntıkamı fılmı geldı aklıma..)

Sonuc olarak Raito sucluların olmesını hakettıgını dusunerek onları cezanlandırdıgnda kendını Tanrı yerıne koymus ve olmustu bıle..

L'e gelınce ıyıkı oldu dıyorum!buna benzer bır baslıkta dedıgım gıbı eger L olmeseydı cok sıkıcı bır hale gelıcektı anıme;Raıtonun sucsuzlugu kanıtlanır ve evıne gıder sucluları ındırmeye devam eder ve L de baskalarının pesınden kosar[pekte heycanlı degıl dımı ?])Near ve Mello anımeye renk katmıslardır.Acıkcası bı sure sonra ınsan sıkılıyor aynı karakterlerı gormekten.

L'ın oldugu yanı 25. bolum Death Note'un ızledıgım en ıyı bolumu ıdı.Mısa'nın sokak ortasında soyledıklerı,L'ın raıtonun ayaklarına masaj yapması ve ozur dılemesı(cunku onun kıra oldugunu bılmketeydı sadece kanıtlayamıyordu anımede shınıgamı derken olen L mangada tam Raıtonun kıra oldugu kanıtı bulmusken oldu,yanılmıs olamam felan derken sanırım)felan superdi^^

Kira copcuden baska bırsey degıldı hapsedılen sucluları olduryor ve hapıshaneyı temızlıyordu.Yani adalet o degıldı sadece suclu oldugu kesınlesenlerı olduruyordu.

HolyWood tarafından fılmı cekılcek sabırla beklıyor ve dıger japon yapımı fılmler gıbı olmamsını dılıyorum..

NOT:Sanırım biraz uzun yazdım k.bakmayın^^

EDİT:Konuyu acan arkadas(Spawn Undead sanırım) tanıtımı copy paste yaptıgın yerı de verseydın daha guzel olurdu..
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından Unde®kaN Çarş. 6 Ağus. - 9:13

Evet işte benim animem budur... Death Note!!
Böyle bir anime bir daha izleyemem bence. Ben bu animenin hastasıyım desem az kalır ama sözcük yok Very Happy
İlk olarak Kira;
Ben bu kadar şanslı ve soğukkanlı bir adam görmedim... Very Happy Bir herif bu kadar soğukkanlı olabilir mi ya.
L;
Bir herif bu kadar akıllı ve obur olabilir mi ya!! Her olayın % leri falan yok ben Kira'cıydım ama bu adamada hastaydım aklına falan. Very Happy Ölmesine acayip üzüldüm ama sonra iyiki ölmüş dedim. Very Happy

Bazıları konusu çok kötü diyor bu anime için ama bir animenin konusu bence bu kadar iyi olamaz beyin savaşı bu kadar mı güzel olabilir_?? Çizimleri desen acayip zaten!! Müziklerine ayrı bir hayranlık besliyorum hepsini ezberledim. Very Happy Eğer bu animeye 10 üzerinden puan verseydim bile 100 verirdim.( evet 100 yanlışlık yok Very Happy )
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 659
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Psikop10

Mesaj tarafından rockchu Çarş. 6 Ağus. - 9:56

Zax demiş ki:Bircok arkadasın dedıgı gıbı ızlenmesı gereken bır anıme.

Kiraya gelınce;
Kira'nın unuttugu cok buyuk bır sey var oda;DENGE

İnsanların ıcınden kotulugu cekıp alamazsınız ve kotulukle onu yok ederek savasamazsınız kotulukle savasmanın en ıyı yolu onu anlamaya calısmaktır nıye bu yola kaydıgını sorgulamak ve kotulugun gerekcesını anlamaya calısarak kotulugu yenebılırsınız.Yani bir kişiyi kotu yapan yaptıgı sey degıl yaptıgı seyın gerekcesıdır.Bu sorgulamanın ve davranısın en ıyı ornegını Shaman Kıng'te yoh'da gorebılırsınız.

Hırsızlık kotu bır davranıstır.Pekı ac cocugunun karnını doyurmak ıcın bakkaldan ekmek calan bır adam kotu mudur???

Ryuk'un dedıgı gıbı eger Yeni Dunya'nın Tanrısı olmayı basarsaydı Raıto tek kotu o kalacaktı...

Bu görüşe katılmam mümkün değil tabikide iyilik ve kötülük insanın içinde vardır ancak iradesi güçlü bir insan tarafından bu iki duygudan birisi yok edilebilir yada bastırılabilir günümüzdeki yasalar ve güvenlük güçleri ile suçla savaşın etkisizliği ortadadır polis yada yasalar suçu engenle(ye)miyor ancak işlendikten sonra suçluları yakalayabiliyor insanlar ölüp gittikten sonra onları öldürenleri cezalandırmanız onları geri getirmiyorki oysaki Yagami Light korkuya dayalı bir düzenlede olsa suçu neredeyse tamamen önledi insan yapmadığı şeyi zamanala unutma eğilimindedir bir süre hiç suç işlenmeyince zaten insanda suç işlemeyi unutacaktır elbetteki bir gün yeniden hatırlayıp eski haline dönmesi muhtemeldir ancak bu uzun sürede suç işlenmemesi kardır. Yagaminin yaptığı bazı şeyler bu uğurda ailesine kadar feda etmesi yada güç delisi bir karaktere bürünmesi vs. uğrunda savaştığı amaç için mazur görülebilecek davranışlardır her ne kadar anime forumlarında en kötü karakter seçilsede bana göre en iyi karakter seçilmeliydi Ryuk un dediğinin aksine dünyada hiç bir suçlu kalmayınca tek kötü Light olmayacak aksine temizlediği her pislik ruhunu arındırıp belkide dünyanın en iyi insanları arasına girmesini sağlayacaktır. (Aklma gelmişken evet kira suçu kesinleşenleri öldürüyordu ama hiç hapse girmemiş dışarıda dolaşan çakallarıda öldürüyordu ki bu zaten insanları suçtan uzaklaştıracak en büyük etki olur) Mello ve Near ın olduğu bölümlere hiç girmeyeceğim bile L öldükten bir bölüm sonra seri bitmeliydi Light dünyayı temizlemeye devam edecek gibi bir son oluşturulabilirdi suçluların tek tek yere yığıldığı ve ilk bölümdeki o harika müziğin olduğu bir son olabilirdi kanımca. Tabiki bunlar benim düşüncelerim senin görüşlerinide saygım var ama 37. bölümün sonunda yarım saat ağlamış biri olarak asla katılmam
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Defaul10

Mesaj tarafından Zax Çarş. 6 Ağus. - 13:50

Oncelikle içindeki kotulugu yok edebılmen ıcın nırvana'ya ulasman lazım..

Kira ne iyidir nede kotu sadece bir deli o,otesı olamaz..(delidir ne yapsa yeridir;o yuzden ıyıdır kotudur dıyemeyız Very Happy)

Yukarda soyledğim bir laf var ''sizi kotu yapan yaptıgınız sey degıl onun arkasındakı sebeptır'' dıye.Şimdi biri cıkıp der ee o zaman kendınle celısıyorsun,kira iyi biri.Yanlıs,Kira'nın bunları yapmasının sebebı guzel temız bır dunya yaratmak ve o dunyanın TANRISI olmak.Bu onun ne kadar hırsına yenık dusmus ve aklı dengesı yerınde olmayan bır adam oldugunu gosterir.Yani iyi degıl,kotudur de demek istemıyorum.Sadece yazık dıyebılıyorum..(manganın sonunda karakter kagıdında Kıra en zekı ve her yonden en ıyı karkterdır[L'den daha zeki!])

Diğer ınsanları korkutarak kotuluk yapmalarını engellemek en pıs yonetım seklıdır heralde ve asla sonsuza kadar surmez.

Yazımda anlamadıgın bır yer var sanırım;ben kotulerı oldurerek kotulukle savasılmaz,kotulugu yenmek ıcın atılda yatan nedenı nıye ınsanların bole bır sey yaptıgı anlamaya calısmak ve kotuluk sebeplerını ortadan kaldırarak en aza ındırılebılır,yok edılemez.. diıyorum.

Kalıplara sokulmak hep aynı seye odaklanıtmak(ılk bolumlerde raıto eve geldımı annesı nasılsın degılde hanı sınav sonucu nerde dıyordu..)Genclerın ozgurlugunun elınden alınması ve uzerlerındekı agır yukun sonuclarının mukemmel bır sekılde yansıtılmıs halıdır bu anıme herkes her ebeveyın ızlemedır..
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Elfen Lied Çarş. 6 Ağus. - 19:14

sonu çok kötüydü nasıl light ..... olabilirki inanamıyorumm çıldıracağım birde misa kendini mi öldürdü binanın tepesindeydi
Elfen Lied
Elfen Lied
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Zax Çarş. 6 Ağus. - 23:42

bılmıyorum anımeyı tam ızlemedım ama manganın son bolumlerınde yasıyordu ve kıranın takıpcılerının lıderı vasfındaydı.
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Unde®kaN Perş. 7 Ağus. - 8:04

evet Elfen Lied, Misa intahar etti ve Light'ta öldü... Ama ben başından demiştim L yenecek diye... Ne kadar N yensede L'in tarafı kazandı Very Happy
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından spartiate Perş. 7 Ağus. - 8:47

bunu hayatta onaylamam:D kazanan kiraydı, mükemmel bir planla L'i halletti.. zaten serinin gerisinin gereksiz olduğu ve muhtemelen sadece l hayranlarını üzmemek için yapıldığını düşündüğümden izlemedim... tongue ben bıraktığımda kira yaşıyordu bu bana yeter lol!
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Exile Falcon Perş. 7 Ağus. - 8:56

Sen çok yaşa Serkan Abi!!! Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından Zax Perş. 7 Ağus. - 10:33

Ben L oldukten sonrakı bolumlerın hcı bos oldugunu dusunmuyorum anımede 30'daım ve Mello ıle Near anıme'e ayrı bır tat katmıstır kı ben Near'ın dusunme yapısını ve odaklanmasını L'den daha cok sevdım.. Mello'nun ıse duygularına gore haraket etmesı Near ile Mello'nun yarıs halınde olması anımeye haraket katmıstır dıye dusnuyorum..
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Moth Cuma 15 Ağus. - 20:25

tam bir baş yapıt başka bişey söylemeye gerek yok
10/10 puan verilir
Moth
Moth
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 15 Ağus. - 21:52

ben light taraftarıydım yaw, L ile son görüşmesinde zevkten dört köşe olmuştum, ama en sonunda o veletlere kıl oldum, yeni dünyayı görmek istiyordum.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Relax10

Mesaj tarafından Elfen Lied Cuma 15 Ağus. - 21:55

ah ah nasıl öldürürler light ı ya
Elfen Lied
Elfen Lied
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Zax Cuma 15 Ağus. - 22:10

Ryuk'u bı kamyon elma verın sılgısıyle sılsın ısmını Kıra'nın Kırada canlansın xD
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Elfen Lied Cuma 15 Ağus. - 22:14

aanime bitti daha olmaz öle bişiy
Elfen Lied
Elfen Lied
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 15 Ağus. - 22:18

Zax demiş ki:Ryuk'u bı kamyon elma verın sılgısıyle sılsın ısmını Kıra'nın Kırada canlansın xD

destekliyorum! Very Happy ayrıca sildiği yere de melo'mudur near'mıdır nedir onların adını yazsın Razz
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Relax10

Mesaj tarafından Zax Cuma 15 Ağus. - 22:18

E.Lied @ Hadi ya ciddi misin? ^^

Belli olmaz can sıkıntısından kırayı tekrar canlandırabılırler sonucta ole bır olay mumkun saka ıle karısık dedıgıme bakmayın eger bır olum tanrısı deftere yazdıgı kısı oldukten sonra kendı sılgısıyle ısmı sılerse olen kısı canlanır.
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Unde®kaN Cuma 15 Ağus. - 23:29

yok bende Light bu sefer shinigami olarak gelecek Dünya'ya... Bakın yazıyorum buraya. Very Happy
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından alieser Paz 17 Ağus. - 22:16

L in ölümüylü izlemeyi bırakmıştım ama yine başladım mutluyum huzurluyum! Smile

bu arada arkadşlar ryukta heralde öncedn bi insandı.acaba nasıl biriydi tipi felan?
alieser
alieser
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 209
Ruh Hali : Death Note - Sayfa 2 Kimses10

Mesaj tarafından Kermbey Paz 17 Ağus. - 22:43

ryuk insan değildiki bu arada L in ölümüyle izlemeyi bıraktıysan bence son bölümü izleme izlersen felaket olursun ama niye dersen söylerim Very Happy
Kermbey
Kermbey
Aktif üye
Aktif üye

2 sayfadaki 7 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

- Similar topics