AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Claymore

+40
zhenya
LordCha
somebody
Lovemaster
isobel
kanade
Lyzard
Unde®minE
esteban
darthminot
Sora Kaze
blackhydra
wiL-
kordiseps
riflem@n
claymore
Rendan
Darklight
Desire
yashamaru
rcatalkaya
AkumA
silentwarior
Kermbey
gundamaster
Elfen Lied
Exorcist
RaJeV
lantis
Rotea
savage garden
MetatroN
rockchu
RoMe
Godslayer
aoshi
CHOBiTS
Exile Falcon
spartiate
edemirci44
44 posters

1 sayfadaki 9 sayfası 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Claymore Empty Claymore

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 28 Nis. - 11:26

Claymore Page1002zy7

Tanıtım:

Dünyada çok eski zamanlardan gelen insanların yaşamlarını yiyen youma denen yaratıklar vardır.Uzun bir zaman boyunca, insanlar herhangi bir yol olmadan onlarla yaşamak zorunda kalmışlardır.Yarı-insan yarı-canavar olan Claymore olarak bilinen dişi askerler Youma'yı gerçek formuna götürebilen ve bir silah olarak büyük bir kılıcı taşıyabilen gümüş gözlerle insanların Youma olarak adlandırdığı canavarlarla mücadele vereceklerdir.

Bir gün Clare adındaki bir Claymore, gittiği bir köyde küçük bir çocuğun abisini ele geçiren Yoma'yı öldürür. Çocuk ona minnettardır fakat o bunu sadece işi olduğu için yaptığını söyler. Köylü, Yoma çocuğun abisi olduğu için çocuğu köyde istemezler ve köyden atarlar. Clare, onu yanına alır ve yaşamak istediği köyü bulana kadar kendisiyle aşçı olarak yolculuk edebileceğini söyler.

Clare'in bir Claymore olmasının tek nedeni, çok sevdiği, ablası yerine koyduğu Teresa'nın bir Uyanmış Varlık tarafından acımasızca öldürülmesidir. Clare onun kanını kendi kanına enjekte ettirmiş ve Teresa'nın intikamını almak için Priscilla isimli Uyanmış Varlığı bir gün öldürebilmek için örgüte üye olmuştur.

Web sitesi: www.j-claymore.com
Manga'sını okumak için: http://www.onemanga.com/Claymore

Yorum:anime.gen.tr sitesinde ilk 13 bölümü zamanında serinin, yayınladığı zaman yorumlamıştım.Türkiye de bu animeyi ilk seyredelerden biri olduğumu düşünüyorum yayınlandığı anda, torette düştüğü an indirip seyrederdim hem ing hemde Türkçe seyretmiştim..10 üzerinde 9 rahatlıkla verebileceğim animedir...Seyretmeyen arkadaşlara eğer türünü seviyorsanız kaçırmayn derimTürkçealt yazısıda var ...Daha önce seyretmiş arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum....

En son bedifeci tarafından Cuma 29 Ağus. - 11:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Claymore Defaul10

Claymore Empty Geri: Claymore

Mesaj tarafından spartiate Ptsi 28 Nis. - 11:32

eveettt. işte günlerden beri beklenen topic nihayet geldi... bende yaklaşık 8-9 ay önce falan izlmiştim sanırım seriyi.. açılışındaki müzikle zaten adamı hemen moda sokuyor.. cidden merakla izlenen ve temposu hiç düşmeyen bir anime olduğunu söyleyebilirim.. çizimleri bazılarına belkii farklı gelebilir ancak çok güzel oldukları kanaatindeyim.. ses güzel dedik, çizim güzel, hikaye tam gaz gidiyor.. sorun olabilecek tekşey burada sanırım raki denen velet... herkesin ayağının altında dolaşmasaydı iyi olurdu.. 2. sezonunun yapılmasını en çok istediğim animelerden biri.. seri şimdilik bitti ama çok fazla cevapsız soru kaldı ne yazık ki...
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Claymore Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Exile Falcon Ptsi 28 Nis. - 11:50

İzlediğim en iyi anime serilerinden bir tanesi.Hiçbir beklentiyi vermeyen finali olmasaydı kusursuz diyebileceğim bir seriydi.Ama ne yapalım Very Happy Bu arada çizimlerine laf atanları keserim çizimleri mükemmel
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Claymore Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 28 Nis. - 11:55

Çizimler degilde itiraz edilen biraz yüzlerin soluk olması heralde yoksa aksiyonlardaki hızlı, hareketler, kılıç kullanımı süper aslan kralla dövüşünü hatırlayalım...Evet son bölüm herkezi çileden çıkardı ama yapacak birşeyleri de yoktu; heralde mangaya sadık kalmalıydılar..Bunu yaptılar ama işte sonuç....Yine söylüyeyim bu anime aktif haldeyken torette en çok indirilen 2-3 animeden biriydi....
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 28 Nis. - 12:30

son bölümdeyim serinin.Simdi Clare dudaklarına bakıyorumda bu kız Raki yi nasıl öptü diye düşünüyorum.cocugu öpmeye kalksa göbegine kadar yutar. Very Happy
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Claymore Anlayi10

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 28 Nis. - 12:45

Hadi bakayım taze taze seriyi bitireceksin CELAL iyi bir yorum bekliyorum....

Spoiler:
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından aoshi Ptsi 28 Nis. - 12:48

İzlerken etkilendiğim animelerden biridir.Atmaosferi,hikayesi ve müzikleri o kadar iyiki kendimi sanki orda bulunmuş gibi hissetmiştim.Herkes gibi ben de son bölümü beğenmedim ama 2. sezon da bomba gibi dönücek bence.Bende raki'yi severim kendini geliştircek bence.
aoshi
aoshi
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 473
Ruh Hali : Claymore Karisi10

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 28 Nis. - 12:54

Claymore Claymore2322pr5ug1Claymore Claymore2310vg9tl0

Spoiler:
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından Exile Falcon Ptsi 28 Nis. - 12:56

Çoğu animede olan bir olay var.Büyük bir savaş patlama gibi birşey olur ve anakarakter ortadan kaybolur.Ertesi bölüm başladığında aradan bilmem yıl ay gün herneyse geçmiştir ama ana karakter ortaya çıkmamıştır.Sonra birden ortaya çıkar anime kaldığı yerden devam eder.Aynısı Claymore'dada olabilir.Clare ortadan kaybolur.Aradan yıllar geçer Raki büyür sağlam olur delikanlı olur.Deli gibi kılıç kullanmaya başlar.Sonra Clare ortaya çıkar.İşte o zaman bir ClarexRaki görebiliriz.Aksi takdirde yaş Very Happy

En son Exile Falcon tarafından Perş. 19 Haz. - 23:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Claymore Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 28 Nis. - 13:02

iyi kurgulamışsın Dost ama mangada böyle gitmediğini sende biliyorsun....Ama ileri de olabilir mi bence olacak......Ama yeni karekterleri ve yoma ve uyanmış varlıkları görünce ogünkü anime alanındki gelişimi de düşünürsek çok aşksiyonlu ve kaliteli bir anime çıkacağına inanıyorum..
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 28 Nis. - 13:19

Seriyi simdi ikinci defa izliyorum ama ilk izledigimde karakter cizimleri ve kullanılan renk tonlarını bayabi garipsemiştim.İki üç bölüm izledikten sonra buna gözler alışıyor.Acılış şarkısıda aynı şekilde her bölüm basında dinledikçe tekrar tekrar sevmeye başlıyorsunuz.Ama kapnış şarkısı benim daha cok hosuma gitti.Hikayesi ve olay örgüsünün gelişim aşaması bence mükemmel.Bazen düşünüyorumda böyle güzel senaryoları nasıl yazabiliyorlar dehşet bir hayal güçü gerektiriryor.
Bence serinin en büyük eksigi erkek karakter kıtlıgıydı.Güzel claymore kızları ile yoma erkekleri vardı.yomalarda birer birer devrildi zaten.Bu acıdan tutunabilecegimiz bir Raki var.Oda cok silik kalıyor seri içerisinde 11 bölümde Ophellia dan kacarken bir bırakıyorlar.taaa pietada prishila yı yıkıntıdan kurtarırken görebiliyoruz.Her şeride küçükte olsa bir aşk hikayesi olmasını isterim.İlk başta abla kardeş gibi gelişen ilişki Clare nin veda busesi ile aşka dönüşüyor.(Raki daha cok küçük Clare omuzlarına geliyor)Ama ikinci sezondan cok büyük bekletim var Raki den.Easley ayrılırken tekrar görüşeceklerinide söyledi ve Rakiye kılıç kullanmada ustalaşması istedi.(bir daha görüşmede Prishilia ile Raki arasında söz keserler heralde Very Happy .Prishilia serideki en güzel kız tabi insan formundayken.)İkinci sezonu pekçok hayranı gibi bende sabırsızlıkla bekliyorum.1 ve 2 nolu claymore ların gölgesi bile görünmedi bu seride.5 nolu savaşcıda baya bir gizemi barındırıyor.(5 nolu savaşcının gizemi bellide ikinci sezona saklamışlar)
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından edemirci44 Cuma 2 Mayıs - 19:15

5. nolu savaşcı dedigin tek gözü olmayan
Organisyasyonla claymorelerin bir kısmı arasında Clare de dahil büyük bir savaş olacağı kesin...En azından ben öyle tasarlardım.Acaba organisyan adamlarının gücü nasıl....... uyanmış varlıkları geçiyor mu merak ediyorum bide hepsi erkek acaba dşiyorum uyanmış erkek claymoreler mi neyse baya zaman sonra bunlar anlaşılacak
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından CHOBiTS Cuma 2 Mayıs - 20:13

Ewet hemşo irene yi oldurmeden önce konuşuyorlardı 5 nolu savaşcı ile.Gözüne ne oldu sen kimsin falan hiç cevap vermemişti.Sanırım o Prishilia nın uyandıgı gün gözünü kaybeden iki savaşcı vardı onlardan biri.Öldü olarak biliniyordu.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Godslayer Çarş. 7 Mayıs - 18:06

5 nolu savaşçı'nın Priscilla ile bir alakası yok onun hikayesi biraz farklı ama mangayı okumadan önce bende sizin gibi düşünüyordum
Godslayer
Godslayer
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 55
Ruh Hali : Claymore Masum10

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 7 Mayıs - 18:19

5 nolu savaşçı'nın Priscilla ile bir alakası yok onun hikayesi biraz farklı ama mangayı okumadan önce bende sizin gibi düşünüyordum

dogru 5 nolu savaşcının hayatı animede anlatılmadı ama örgütün elemanıyla ve nutttum şimdi kolunu clareye veren kişiyle karşılaştğında görüldü..
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından CHOBiTS Çarş. 7 Mayıs - 18:46

Bu arada bir soru sorayım.Manganın kacıncı bölümünden sonra ikinci sezon başlıyor.Bilen varmı.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 7 Mayıs - 19:11

Celal kusura bakma düzensiz okudugum için ve manga sayılarıyla ilgim olmadığı için kesin bilgi veremiyececegim..Online okuyacağın sitelerden kontrol edersen tanm yerini bulabilirsin..
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından CHOBiTS Çarş. 7 Mayıs - 19:35

Başlamayı düşünüyorum.Seriyi ilk izledigimde son manga bölümüne baktım bu karakterler neyin nesi bunlar kim gibisinden falan oldum.İkinci kez Türkçe izleyince okuma istegim arttı.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından RoMe Perş. 12 Haz. - 16:21

Heyecanla kendini en kısa sürede izleten bir animeydi. Devamını beklediğim serilerden biridir. Yani devamı yapılacak gibi bırakıldı bence ve yapılmalıda.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Claymore Huysuz10

Mesaj tarafından edemirci44 Perş. 12 Haz. - 16:28

Her bölümünü sabırsızla bekleyip internete düştügünde hemen indirip seyrettigim ilk animedir....Bu seriyi çıktıgı anda seyreden elemanlardan biriyim. sürükleyiciliği aksiyonu çok iyi.dövüş sahneleri çok hoş konusuda ilginç zaten insanda yükselme arzusu vardır..Clarenin geriden başlayıp yükselmesi terasanın clareye destegi sonra öldğrlmesi intikam güçlü uyunmış varlıklar baya taraftarının oluşmasına neden oldu zaten torentte en çok indirilien 2-3 animeden biriydi...2sezon tyapılıra her manda 2 yada 3 ayda bir çıkıyor baya bekliyebiliriz şöyle 2 yıl filan...
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından RoMe Perş. 12 Haz. - 16:34

Arası çok açılınca unuturor izleyen keşke fazla açmasalar arayı.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Claymore Huysuz10

Mesaj tarafından edemirci44 Perş. 12 Haz. - 16:37

Seyredenlerin unutacagınıa inanmıyorum Wink ....Ve o günkü teknolojiyle daha iyi bir seride çıkarabilirler bu site de meraklılardan bazıları ben de ara sıra mangasını incelerim....Ama ne azıkki en iyi iyimserlikle 2 yılı blur gibi geliyor bana beyaz
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından rockchu Perş. 12 Haz. - 16:42

Beni ağlatan ve Teresanın öldüğü sahne ile şok eden mükemmel seri insanı kendine bağlıyor ve duygusal anlamda ağır darbeler almasına neden oluyor bunuda ölüm temasını kullanarak yapıyor.Son bölümü izleyipte Clare ın yaptığı rezilliğe bağırıp evdekilerin ne oluyor oğlum sözlerine maruz kaldığım serinin
bende herkes gibi 2. sezonunun çıkmasını bekliyorum

Spoiler:
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809

Mesaj tarafından edemirci44 Perş. 12 Haz. - 17:02

bence de hayıflanma da haklısın ama genelde kanımca benim türümdekiler direk indirenler indirip dil bilmeyenlerde divxpalnetteki arkadaşımız anlık çevirileri sayesinde seyrettiler....

Spoiler:
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından spartiate Perş. 12 Haz. - 19:00

bedifeci demiş ki:bence de hayıflanma da haklısın ama genelde kanımca benim türümdekiler direk indirenler indirip dil bilmeyenlerde divxpalnetteki arkadaşımız anlık çevirileri sayesinde seyrettiler....

Spoiler:

aynen o sahne bir anda oldu ve Shocked kaldım Sad
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Claymore Eglenc10

1 sayfadaki 9 sayfası 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

- Similar topics